Zváračky na plasty - TOP

ZVÁRAČKY NA PLASTY

Zváračky na plasty má už dávno svoje pevné miesto vo výbave autoservisov , dielní alebo vodárov či kurenárov . Sortiment týchto strojov preto nájdete aj ponukách obchodov či eshopov .

Aby sme vám trochu uľahčili výber pri kúpe vašej zváračky na plasty , tak sme pre vás pripravili v tomto článku Top rebríček tých najlepších zváračiek na plasty do 100 eur.

V našom zozname nájdete len stručné informácie aj s našim vyjadrením – recenziou . Viac info nájdete v jednotlivých eshopoch. Stačí len kliknúť na odkazy nižšie .

Ešte jedna poznámka. Ak už budete na Heuréke a zapáči sa vám nejaký produkt skúste zkopirovať názov produkt do vyhľadávacieho okna. Vyhľadá vám dalšie ponuky tohto produktu aj s iným prislušenstvom.

 

Zváračky na plasty – TOP Rebríček

Ak by vám tento náš Top rebríček nestačil , kliknite na textový odkaz , ktorý vám ukáže tie najlepšie polyfúzne zváračky na Heuréke.sk . 

 

  ► Heureka.sk – Najlepšie polyfúzne zváračky – TU  

 

Extol Premium PTW 80

Zváračka na plast Extol Premium PTW 80 , má označenie aj PTW 80 8897210 je podľa hodnotení veľmi obľubená nielen na Heuréke aj aj v iných eshopoch. Má slušný prikon 800W , čo pre domácich kutilov je určite postačujúca. Je možné na nej nastaviť teplotu až do 300 stupňov celzia. Tento pristroj dokáže zvárať potrubia z plastov napr. PP-R, PE, PP, PVDF. Dokonca je možné zvárať aj iné materiály.

Samozrejmosťou sú kvalitné nádstavce o priemere 16, 20, 25 a 32 milimetrov. Vďaka tejto sade dokážete tak zvariť každé plastové portubie. Veľkou výhodou je , že nadstavceantiadhéznym materiálom – teflónom a to preto, aby sa na nadstavec plastová rúrka neprilepila. Nepriľnavá úprava však podľa recenzií nie je úplne silná a môže sa po čase poškodzovať.

Recenzia . Zváračka na plast Extol Premium 8897210 je skvelý stroj , ktorý pracuje pri dostatočnej teplote, ktorá sa dá aj nastavit a celkom rýchlo nahreje. Zvaruje bez problémov. Nemá však časovač. Naopak veľkou výhodou sú aj párové nástavce v štyroch veľkostiach. Mohli byť však lepšej kvality , ale za tú cenu nemožete očakávať zázraky. Príkon 800 W je celkom slušný. Škoda len , že v ponuke nie sú aj nožnice na PPR. Musíme vás ešte upozorniť , že teplotu reguluje mechanicky pomocou temostatu , nie elektronicky.

  ►  Extol Premium PTW 80  

 

Geko G81031

Táto polyfúzna zváračka Geko G81031 jeu určená na lepenie plastových trupiek. Sada obsahuje: stojan na zváranie, meter-3m, 1x šrobovák, 2x skrutky, 1x imbusový kľúč, nožnice na rezanie 42mm PVC rúrok, rukavice 1pár, kovový kufor.

Recenzia . Za túto cenu je to veľmi dobrá voľba , pretože obsahuje veľké množstvo nádstavcov 16mm, 20mm, 32mm, 40mm, 50mm a 63mm. Nadstavce síce vydržia , ale po čase sa začnú napaĺovať, Zvára však kvalitne a učite splní svoj účel . V balení dostanete aj kufrík + dalšie drobnosti. Ten kufrík však mohol byť lepšej kvality.

  ►  Geko G81031   

 

Extol 419312

Zváračka na plasty  Extol Craft Extol 419312 je vhodná pre vykonávanie drobných inštalatérskych činností v domácnosti ako je napr. Opravy rozvodov vody, vymieňanie častí potrubia. Je vybavená analógovou reguláciou teploty. Určená pre materiály : Homopolymér propylénu PP-H Blokový kopolymér polypropylénu PP-B Random kopolymér polypropylénu PP-R Polyethylén PE

Recenzia . Táto zváračka patrí k tým najpredávanejším v Českej repubike. Je veľmi kvalitná a navyše za dobrú cenu. Má aj reguláciu ohrevu. Jednoduché ovládanie , nízka váha . Veľmi dobre s ňou pracuje pretože sa dostanete aj na akékoľvek nedostupné miesto. Pre domáce zváranie je uplne postačujúca a s troma nádstavcami. Samozrejme v prípade potreby je možné dokúpiť dalšie. Len ten kufrík mohol byť lepšej kvality , ale na druhej strane , za tú cenu by sme chceli asi už veľa.

  ►  Extol 419312    

 

 

MAR-POL 2660W M55905

Táto zváračka je určená pre inštalatérske práce na zváranie plastových rúr z materiálu (PELD), homopolymér polypropylénu (PP) a kopolymér (PPC, PPR). Zváračka je vybavená regulátorom teploty od 0 – 300 °C. Je uložená spolu s nadstavcami a nožničkami na plastové rúrky v praktickom kovovom kufríku. Nástavce sú potiahnuté teflónom. Možnosť zvárania potrubia 16 – 63 mm.

Recenzia . S touto zváračkou na plasty s maximálnym výkonom až 2660W budete zvárať plastové potrebia takmer ako profík. Na rozdiel od iných obsahuje aj nástavec pre najmenšiu veľkosť 16mm. Obsahuje nástavce pre všetky veľkosti až do 63mm. Samozrejmosťou je plynulý regulátor teploty od 0-300 °C. Zvaruje bez problémov , sňad len privítali by sme lepšiu povrchovú úpravu nádstavcov a takisto kvalitnejšie nožnice.

   ►   MAR-POL 2660W M55905   

 

Extol Premium PTW 90 8897210

Zváračka Extol Premium PTW 90 8897210 je určená pre drobné inštalatérske práce vykonávané najmä svojpomocne pri údržbárskych činnostiach ale aj k zriadeniu nových rozvodov vody a kúrenia v najrôznejších priestoroch. Menovitý príkon: 2000W Teplotný rozsah: 0-300°C Nádstavce: 16mm 20mm 25mm 32mm 8x šróby 2x imbusové kľuče.

Recenzia. Táto polyfúzna zváračka na plast určite bude postačujúca pre domácich majstrov. Dobre zvára.  Navyše je možné ju aj nastaviť podĺa potreby aj na 300°C . Śkoda , že v pri tejto zváračke neboli aj nožnice.

  ►  Extol Premium PTW 90 8897210   

 

MAR- POL 1850W M55908

Polyfúzna zváračka plastov Mar-Pol  je určená pre drobné inštalatérske práce vykonávané najmä svojpomocne pri údržbárskych činnostiach, ale aj zriaďovanie nových rozvodov vody a kúrenia v najrôznejších priestoroch.

Recenzia. Pri tejto zváračke určite poteší regulácia teploty ako aj 4 nadstavce. Asi najvačšou výhodou je jej výkon a to až 1850W. Práve vďaka tomuto výkonu sa nahreje veľmi rýchlo. Ušetríte čas a pri vačšom rozsahu prác aj kvalita spojov bude lepšia. Musíte si ale dávať pozor , aby vám neposlali podobný prístroj s výkonom 800W. Ako sa to stalo jednému zákazníkovi. Snáď len jediná nevýhoda , že teplotu si musíte nastaviť pomocou povrchného teplomera. Napriek tomu , určite doporučujeme si doplatiť tých pár eur na viac za výkonejší stroj

   ►  MAR- POL 1850W M55908    

 

Extol Craft 419312

Extol Craft polyfúzna zváračka plastových rúr 419312 je určená na nahrievanie koncov termoplastických rúr a tvaroviek za účelom ich pevného spojenia. Zváračka nachádza uplatnenie pri vykonávanie drobných inštalatérskych činností v domácnosti ako je napr. zriaďovanie nových rozvodov vody, výmeny častí potrubia a pod.

Recenzia. S touto polyfúznou zváračkou zváranie bude pre vás hračkou. Kvalita produktu zodpovedá cene a zhoduje sa s parametrami. Kvalitné spracovanie. Pre potreby domácich majstrov bude určite postačujúca. Zaujal nás hlavne jej tvar , pretože aj vďaka nemu je možné ju použiť na akomkoľvek mieste. Ak by vám nestačili 3 nadstavce , ktoré sú v základnej výbave je možné dokúpiť aj dalšie podľa potreby. Zváračka sa nahrieva relatívne rýchlo. Máme len zopár malých výhrad. Produkt sa dodáva bez kufríka. A ešte jedna maličkosť. Signalizácie kontroliek mohli byť opačne. Červená kontrolka by mala signalizovať ohrev a nie , že je už nahriate a zelená by mala signalizovať , že je už ohrev dokončený a nie , že sa ešte len nahrieva. Napriek tomu si myslíme , že pre domáce zváranie plastových trupiek , je postačujúca a navyše má veľmi dobrý pomer ceny a výkonu.

  ►  Extol Craft 419312   

 

 

EXTOL Premium 8897210

Zváračka Extol Premium 8897210 je určená pre drobné inštalatérske práce vykonávané najmä svojpomocne pri údržbárskych činnostiach ale aj k zriadeniu nových rozvodov vody a kúrenia v najrôznejších priestoroch.

Recenzia. Táto zváračka má veľmi dobrý pomer ceny a výkonu. Na občasné zváranie plastov je perfektná. Tento pristroj pracuje pri dostatočnej teplote , ktorú samozrejme je možné aj nastaviť. Śkoda . že v ponuke niesú aj nožnice na PPR.

   ►  EXTOL Premium 8897210   

 

Extol Craft 600W 419311

Zváračka na plast Extol Craft 600W 419311 nachádza uplatnenie pri vykonávaní drobných inštalatérskych činností v domácnosti ako je napr zriaďovanie nových rozvodov vody, vymieňanie častí potrubia. Je určená pre zváranie plastového potrubia s priemermi 20, 25 a 32mm. Používa sa pre zváranie všetkých termoplastických materiálov používaných pri montáži plastového potrubia napr. PP-H, PP-B, PP-R, PP.

Recenzia. Nie je určená pre profesionálne práce , ale pre domácich kutilov určite je postačujúca. Je to hobby verzia, ale dobre poslúži na opravy alebo menšie práce. Ću určite oceňujeme je sada spolu s najbežnejšími nástavcami , rýchly štart zváračky (cca 1-2 minúty) , plechový kufrík (zmestia sa aj nožnice na rúrky ), ergonomický design. Trochu nám vadila zámena kontrolných Led-diód , ktoré označujú , prehodené polohy – červená nabité a zelená nahrieva sa. Taká maličkosť , ale na funkciu zváračky to vplyv nemá. Takisto chýba možnosť nastavenia teploty.

  ►  Extol Craft 600W 419311   

 

Proteco 600 W

Polyfúzna zváračka Proteco 600W plastov PPR je určená pre drobné inštalatérske práce vykonávané najmä svojpomocne pri údržbárskych činnostiach ale aj zriaďovanie nových rozvodov vody a kúrenia v rôznych priestoroch. Všetky súpravy sú uložené v kvalitnom plechovom kufri a obsahujú polyfúznu zváračku termoplastov a príslušenstvo. Každá súčasť zváračky má svoje stále miesto a tým je zabránené voľnému pohybu dielov v kufri a ich prípadnému poškodeniu. Zváračka plastov má valcový tŕň na ktorý sa nasadzujú jednotlivé nádstavce.

Recenzia. Zváračka splňa svoj účel na ktorý je určená. Bezproblemová práca, je lahká a skladná.

  ►  Proteco 600 W   

 

 

Proteco polyfúzna zváračka 800W 10.55-810

Polyfúzna zváračka je určená na zváranie rúr a tvaroviek vyrobených z termoplastických materiálov PP-R, PB, PE. Pomocou zváračky možno ľahko a rýchlo zhotoviť rozvod vody, rozvod stlačeného vzduchu, alebo opraviť prípadnú haváriu. Ploché teleso a tým pádom aj malá vzdialenosť nástavcov umožňuje ľahšie napojovaní najmä existujúcich rozvodov v stiesnených priestoroch. Zváračka je vybavená plynulou reguláciou teploty a kontrolkami prevádzkových stavov.

Recenzia. Za tú cenu je to veĺmi dobrý produkt. Pre začiatočníkov a pre občasné domáce práce určite vyhovujúca. Veľmi jednoduché ovládanie. Zvárať s ňou možete aj niekoľko hodín bez problémov. Vďaka zaujimavej konštrukcii zváračky sa s ňou dostanete na akékoľvek ťažko dostupné miesto.

  ►  Proteco polyfúzna zváračka 800W 10.55-810  

 

 

Proteco 10.55-800 Zváračka na plastové rúrky 1500W

Dalším podobný typ zváračky na plast je Proteco 10.55-800 1500W Predáva sa aj s 14-dielnou sadou. Súpravy sú určené pre drobné inštalatérske práce vykonávané najmä svojpomocne pri údržbárskych činnostiach ale aj na zriaďovanie nových rozvodov vody a kúrenia v najrôznejších priestoroch. Všetky súpravy sú uložené v kvalitnom plechovom kufri a obsahujú polyfúzne zváračku termoplastov POLY01 a príslušenstvo podľa jednotlivých typov súprav. Každá súčasť súpravy má svoje stále miesto a tým je zabránené voľnému pohybu dielov po kufra a ich prípadnému poškodeniu.

Recenzia. K tejto zváračke dostanete aj 14-dielnu sadu nádstavcov. Zváracie nástavce D20, 25, 32, 40, 50, 63 mm... Dokonca v prislušenstve nájdete aj nožnice na PVC rúrky , vodováhu , zvinovací meter , pracovné rukavice , imbus kľúč pre obsluhu atď.. No nožnice a vodováha mohli byť kvalitnejšie. Regulácia teploty od 750 do 1500W. Zváračka je jednoduchá a praktická. Pre občasné práce je úplne dostačujúca. Veľmi dobrý pomer cena / výkon. Kúfrík pre uloženie po drobných úpravách splnil svoju funkciu. Za tú cenu napriek tomu , neočakávajte žiadnu super kvalitu , ako je to o profesionálnych pristrojov či sád.

  ►  Proteco 10.55-800 Zváračka na plastové rúrky 1500W   

 

 

Proteco polyfúzna zváračka 600 W 10.55-805

Polyfúzna zváračka na plasty je určená pre drobné inštalatérske práce vykonávané najmä svojpomocne pri údržbárskych činnostiach ale aj zriaďovanie nových rozvodov vody a kúrenia v rôznych priestoroch. Všetky súpravy sú uložené v kvalitnom plechovom kufri a obsahujú polyfúznu zváračku termoplastov a príslušenstvo. Každá súčasť zváračky má svoje stále miesto a tým je zabránené voľnému pohybu dielov v kufri a ich prípadnému poškodeniu. Zváračka plastov má valcový tŕň na ktorý sa nasadzujú jednotlivé nádstavce.

Recenzia. Vďaka tejto zváračke na plasty , je zváranie bezproblémové. Ovládanie je jednoduché. Má dobrú konštrukciu , kvalitné spracovanie , malú hmotnosť , kovový kufrík , Nástavce majú aj teflónovú povrchovú úpravu, to sa ale v popise neuvádza. Malou nevýhodou je to , že nie je možné nastaviť inú teplotu , sú tam len základné nádstavce a nie sú nožnice . Ale napriek tomu splnil účel. Za tú cenu je to super.

  ►  Proteco polyfúzna zváračka 600 W 10.55-805  

 

 

EuroTec Germany Polyfúzna zváračka plastových rúr 2400W 16-63mm

Táto zváračka je určená pre inštalatérske práce na zváranie plastových rúr z materiálu (PELD), homopolymér polypropylénu (PP) a kopolymér (PPC, PPR). Zváračka je vybavená regulátorom teploty od 0 – 300 °C. Je uložená spolu s nadstavcami a nožničkami na plastové rúrky v praktickom kovovom kufríku. Nástavce sú potiahnuté teflónom. Možnosť zvárania potrubia 16 – 63 mm.

Recenzia. Na tejto zváračke na plasty určite najviac oceníte jej maximálny výkon a to až 2400W resp. dva pracovné výkony 1200W a 2400W. Samozrejmoťou je regulácia teploty do 300 stupňov celzia. Za túto cenu kvalita je veľmi dobrá.

  ►  EuroTec Germany Polyfúzna zváračka plastových rúr 2400W 16-63mm

 

 

Dalšie tipy

Ak by vám tento náš Top rebríček nestačil , kliknite na textový odkaz , ktorý vám ukáže tie najlepšie polyfúzne zváračky na Heuréke.sk . 

 

  ►  Heureka.sk – Najlepšie polyfúzne zváračky – TU   

 

Zváračky na plasty si tak môžete vybrať nielen z menších prístrojov na opravu prasklín, vhodných napríklad k zváreniu poškodeného nárazníku, zakúpiť však môžete aj väčšie stroje, určené na zváranie plastov vo väčšom rozsahu – zváranie odpadových či prívodných rúr pri inštalatérskych prácach a pod. Samozrejmosťou je aj výber potrebného príslušenstva, ako sú náhradné svorky, vykurovacej špirály či nástavce pre zváranie.

Zváračky na plasty

Zváračky na plasty

Ideálnym nástrojom na zváranie plastových trubiek a tvaroviek je jednoznačne polyfúzna zváračka, ktorá je vhodná nielen pre profesionálov, inštalatérov či kúrenárov, ale aj na drobné inštalatérske a údržbárske práce v domácnosti. Výmena vodovodného potrubia alebo iba jeho časti, oprava sanity či zriadenie nových rozvodov? Doporučenie.  Vyberajte polyfúzne zváračky od uznávaných výrobcov Dytron, Extol, Proteco , REMS a Rothenberger.

Pre zváračov máme tú ešte zopár tipov na bodovú zváračku a invertorovú zváračku .