Zdvihák - plošina na motorku

Zdvihák na motorku

 

Zdvihák alebo plošina na motorku resp. motocykel je druh zdviháka , ktorý je umiestnený pod motocyklom, aby ho zdvihol . Ak uvažujete o tom , že by ste ho chceli mať , ale ešte neviete ako ho správne vybrať alebo chceli by ste si pozriet rebríček tých podľa nás , najlepších , tak tento článok je pre vás .

Ak , hľadáte manuálny . klasický lacný ručný zdvihák alebo stojan  , tak si pozrite stojan na motorku

Najlepšie zdviháky a plošiny na motocykel či motorku

 

Dema Hydraulická zdvíhacia plošina na motocykle 450 kg

Dema Hydraulická zdvíhacia plošina na motocykle 450 kg

Dema Hydraulická zdvíhacia plošina na motocykle 450 kg

S touto plošinou Dema dokážete jednoducho a bezpečne vykonávať všetky potrebné opravy na vašej motorke . Plošina s pákovým mechanizmom na zdvíhanie a spúšťanie, revíznou šachtou, odnímateľnou príjazdovou rampou, oceľovými kolesami s bezpečnostnými skrutkami, ktoré zabránia nechcenému pohybu plošiny a bezpečnostným čapom zabraňujúcim neúmyselnému spusteniu.

Tento zdvihák či plošina na motocykel má maximalnu nosnosť až 450 kg a jeho celková hmotnosť je 130 kg. Rozmery výrobku (š x d x v): 72 x 206 (274 cm s rampou) x 84 cm , Použiteľná šírka rampy: 55 cm , Výška zdvihu: 18 – 84 cm.

Orientačná cena – 329 €

  ►  Dema Hydraulická zdvíhacia plošina na motocykle 450 kg  

 

Güde GMR560

Güde GMR560

Güde GMR560

Táto zdvíhacia plošina Güde GMR560 na motorky má maximálnu nosnosť až 560 kg. Je vyrobená z oceľovej konštrukcii, má 2 otočné a 2 pevné kolieska, podstavec zo štvorhranu. Táto plošina je z oceľového ryhovaného plechu, má pohodlné zdvíhanie a spúšťanie pomocou nožného pedálu. Upevňovacie čeľuste na predné koleso do 180 mm, upevnenie prostredníctvom ručnej kľuky.

Má minimálnu výšku : 220 mm a maximálnu : 820 mm , dĺžka vrátane rampy: 2600 mm , dĺžka bez rampy: 1800 mm , šírka: 600 mm a hmotnosť: 133 kg.

Orientačná cena – 449 €

   ►   Güde GMR560     

 

 

Cartrend Hydraulický zdvihák na motorku 680 kg 515140

Cartrend Hydraulický zdvihák na motorku 680 kg 515140

Cartrend Hydraulický zdvihák na motorku 680 kg 515140

Hydraulický zdvihák na motorku Cartrend dokáže zdvihnúť motorku do hmotnosti 680 kg. Je v červenej farbe . Má minimálnu výška 125 mm a maximálnu 68 mm. Pracovná výška (max.)41,7 cm , Pracovná výška (min.) 12,5 cm , Min. pracovná výška 125 mm , Výška zdvihu 368 mm , Pracovná výška (max.) 417 mm.

V Nemecku sú na tento zdvihák dobré recenzie. Je to naozaj dobrý produkt .Dokonca môžete vykonávať práce na tomto zdviháku aj na motoroch bez stojanov, ako sú vrtuľníky , autá a pod. Tiež na presun a uloženie motocykla. Za tú cenu , je to naozaj skvelý produkt.

Orientačná cena – 130 €

  ►  Cartrend Hydraulický zdvihák na motorku 680 kg 515140   

 

Dema Zdvihák na motocykel a ATV do 680 kg

Dema Zdvihák na motocykel a ATV do 680 kg

Dema Zdvihák na motocykel a ATV do 680 kg

Hydraulický nožnicový zdvihák pre motorku ale aj pre štvorkolku s vysokou kvalitou spracovania určený na zdvíhanie motoriek, štvorkoliek a iných motocyklov s hmotnosťou do 680 kg. Výška zdvihu zariadenia je od 11,5cm až do maximálnej výšky 37,5cm. Dve otočné kolesá so stabilizačnými skrutkami pre ľahšiu manipuláciu s motocyklom.

Zdvíhacia konzola s rozmerom 30x31cm. Z bezpečnostného dôvodu sú konzoly pokryté gumou, aby nedošlo k poškodeniu motocyklov. Servisný zdvihák je vybavený dvoma nezávislými manuálovými pákami na zdvíhanie a spúšťanie. Celková dĺžka 79 cm so šírkou 36 cm. Hmotnosť zdviháku je 29kg. V tejto cenovej kategórii je to jeden z najlepších produktov.

Orientačná cena – 90 €

  ►  Dema Zdvihák na motocykel a ATV do 680 kg  

 

Zdvihák / stojan na motorku 500kg – GEKO G02170

Zdvihák / stojan na motorku 500kg - GEKO G02170

Zdvihák / stojan na motorku 500kg – GEKO G02170

Zdvihák na motorku je určený na zdvíhanie motocyklov do 500kg. Zdvihák je ľahko ovládateľný. Jednoduchá robustná konštrukcia Technické parametre: Výška zdvihu: 95-400 mm Nosnosť: 500kg Hmotnosť: 15kg.

Nie je však vhodný pre motocykle cruiser, chopper. Nekvalitné prevedenie podpernych častí, pogumovanie sa ihneď pretrhlo. Preto treba zvážiť kúpu tých najlacnejších zdvihákov.

Orientačná cena – 70 €

  ►  Zdvihák / stojan na motorku 500kg – GEKO G02170v  

 

Všetky stojany a zdviháky

  ►  Všetky stojany a zdviháky  

Zdviháky na motocykel 100 kg

  ► Zdviháky na motocykel 100 kg  

Zdviháky na motorku 340 kg

  ►  Zdviháky na motorku 340 kg  

Zdviháky na motocykle 450 kg

  ►  Zdviháky na motocykle 450 kg  

 

Zdviháky na motocykel 500 kg

  ►  Zdviháky na motocykel 500 kg  

Zdviháky na motocykel 680 kg

  ► Zdviháky na motocykel 680 kg  

Zdviháky na motorku

  ►  Zdviháky na motorku   

 

Zdvihák na motorku alebo motocykel 

 

V dielňach a mnohých garážach pre motocykle boli zariadenia ako zdvihák , už dlho súčasťou štandardného motocyklovej výbavy. Kvalitné motocyklové zdviháky nie sú vhodné iba na opravu motocykla.

Každému, kto potrebuje zdvihák na motorku , sa odporúča, aby sa pred uskutočnením nákupu informoval komplexne a presne, aby nevykonal zlý nákup.

K dispozícii sú rôzne modely, predné, zadné a stredové zdviháky pre motocykle. Motocykel sa preto môže zdvíhať na predné koleso, na zadné koleso alebo centrálne.

Vysokokvalitné motocyklové zdviháky sú k dispozícii aj pre ťažké stroje, ako sú Harley-Davidson a pod. U niektorých zariadení je nosnosť až 680 kg, čo je veľká výhoda napríklad pre štvorkolky.

Okrem toho sa takéto zdviháky motocyklov často používajú na zimovanie vozidla, pretože na zdvihnutom motocykli nie je zbytočné zaťaženie pneumatík.

 

Definícia dvoch zdvíhacích systémov

 

Oba termíny sa často používajú ako synonymá, ale za zdvihákom motocykla a stojanom , ktorý može mať aj aj ručný zdvihák motocykla sú dva rôzne zdvíhacie systémy pre motocykel.

 

Stojan na motorku so zdvihákom

 

Zdvihák alebo stojan na motorku je druh zatváracieho zdviháka pre motocykle, ktorý je umiestnený pod motocyklom, aby ho zdvihol pre pripadnú prácu.

Na tento účel sa zdvihák motocykla tlačí pod stacionárny motocykel a umiestni sa tak, aby pogumované ložiskové povrchy zdviháka spočívali približne pod motorom.

Potom sa hydraulický zdvihák motocykla zdvihne pomocou nožného pedála alebo rukoväte a motocykel sa uvedie do požadovanej výšky.

Kolesá už nie sú v kontakte so zemou a celá hmotnosť leží na zdviháku resp. na stojane .

Aby sa zabránilo prevráteniu, je dôležité umiestniť zdvihák motocykla či stojan presne pod ťažisko , čo nie je problém vďaka kolesám.

 

Zdvihák či plošina na motorku

 

Na rozdiel od stojana s klasicým ručným zdvihákom motocykla je tento typ zdvihaka motocykla platformou, na ktorej je motocykel tlačený a potom zdvihnutý k sebe.

Po prejazde motocykla na výťah musí byť tento najskôr zabezpečený proti prevráteniu, čo sa dá urobiť pomocou upevňovacieho zariadenia .

Potom môžete zdvíhanie motocykla pomocou hydraulického pedála znovu zdvihnúť a nastaviť do požadovanej výšky.

 

Rozdiely medzi týmito dvoma systémami

 

Dva najväčšie rozdiely medzi oboma systémami sú rozmery a styčná plocha .

Prvý typ zdviháka na motorku je pomerne malý s rozmermi cca. 50 cm šírka a dĺžka 80 cm , pretože iba malá časť motocykla je naozaj kontaktu so zdvihákom.

Na druhej strane motocyklový zdvihák s plošinou na má obvykle šírku 70 cm a dĺžku až 250 cm, pretože motocykel je úplne na plošine a potom je zdvihnutý, keď stojí na kolesách.

Ďalej môžu byť motocyklové plošiny ešte väčšie a to na približne 750 mm a bežné motocyklové zdviháky či plošiny majú iba približne 350 mm .

Významný rozdiel je aj pri práci na motocykli. Pretože motocykel je stále na svojich kolesách na plošine a predné koleso je tiež pevné, nemôžu sa vykonávať žiadne práce, ako je výmena kolies alebo podobne .

Pokiaľ ide o bod stability, je potrebné uviesť, že je to na plošine vyššie ako na zdvíhacom zariadení kvôli podpornej ploche a možnosti upevnenia.

 

Aký je rozdiel medzi motocyklovým a nožnicovým zdvihákom ?

 

Výška nožnicového zdvihu pre motocykel sa nastavuje pomocou kľuky. Posuvné koľajnice by sa mali pravidelne mazať.
Výhodou nožnicového zdviháku je to, že je zvyčajne oveľa flexibilnejší , použiteľný a nevyžaduje elektrinu. Okrem toho sú nožnicové zdvíhacie plošiny často podstatne lacnejšie ako zdvíhacie plošiny pre celé motocykle.

Na druhej strane je nosnosť nožnicového zdvihu obmedzená. Ďalšou nevýhodou nožnicových zdvihákov je to, že zvyčajne môžu pohybovať motocyklom iba asi 40 až 60 centimetrov nad zemou. Skutočné zdviháky pre motorky tu spravia omnoho viac.

 

Ktorý zdvihák je ten pravý?

 

Ktorý z týchto dvoch zdvihákov na motorku si nakoniec vyberiete, záleží samozrejme na niekoľkých bodoch. Musite zohladniť pri výbere , priestor , obstarávacie náklady a druh práce, ktoré majú byť vykonané, sú dôležité kritériá, ktoré budete musieť premýšľať .

 

Aké sú rozdiely

Stojan so zdvihákom

 • Priestorové požiadavky – malé (približne 50 cm x 80 cm)
 • Pracovná výška – približne 350 mm
 • Stabilita – menšia
 • Obratnosť – dobrá
 • Možná práca – takmer všetka možná práca
 • Obstarávacia cena – 20 až 120 eur

 

Zdvíhacia plošina

 • Priestorové požiadavky – veľké (približne 70 cm x 250 cm)
 • Pracovná výška – približne 750 mm
 • Stabilita – väčšia
 • Obratnosť – veľmi obmedzená
 • Možná práca – všetko okrem práce na kolesách
 • Obstarávacia cena – nad 300 eur

 

Príslušné hodnoty sú samozrejme iba priemerné hodnoty a jednotlivé modely môžu mať mierne odlišné špecifikácie.

 

Aké sú výhody a nevýhody motocyklových zdvihákov či stojanov ?

 

Zdvihák na motorku má množstvo výhod, ale aj niektoré nevýhody. Prehľad najdôležitejších nájdete v nasledujúcom zozname:

 

Výhody motocyklových zdvihákov alebo stojanov :

 

Práca na motocykli je podstatne jednoduchšia

 

Každý, kto sa plazil pod svojím motocyklom, aby vykonal opravy, ocení výhody motocyklového zdviháka. S platformou na zdvíhanie motocyklov môžete ľahko nastaviť správnu výšku bez potreby osobitného úsilia. Chrbát je ušetrený a oblečenie nie je priamo znečistené.

 

Skladovanie motocykla v zime

 

V chladných zimných mesiacoch je motocykel zvyčajne v garáži. Na šetrné uloženie motocykla je veľmi užitočný zdvihák motocykla, pretože pneumatiky sú uvoľnené.

 

Hriadeľ na demontáž zadného kolesa

 

Výmena alebo demontáž zadného kolesa je hračkou pre deti pomocou vhodnej zdvíhacej plošiny čI zdviháka pre motocykle. Do väčšiny motocyklových zdvihákov je integrovaný špeciálny hriadeľ, ktorý zaisťuje, že pri výmene kolesa nemusíte sami zdvíhať motocykel.

 

Veľmi mobilný

 

Najmä nožnicové zdviháky sú často veľmi ľahké, takže sa dajú ľahko prenášať z jedného miesta na druhé. Motocyklové zdviháky s väčšou hmotnosťou majú zvyčajne aj kolesá, aby sa dali ľahko pohybovať.

 

Výhodné ceny

 

Ručné zdviháky motocyklov a nožnicové zdviháky sú často k dispozícii za menej ako 100 eur. Ak zdvíhaciu plošinu potrebujete iba niekoľkokrát do roka, obyčajne postačuje lacný ručný zdvihák či stojan pre motocykle.

 

Nevýhody motocyklových zdvihákov :

 

Zaberajú veľa miesta

Väčšie zdviháky na motorky zaberajú veľa miesta v garáži. Mali by ste mať na pamäti, že tam chcete parkovať auto.

 

Nakoniec nezabudnite, že uvedené nevýhody vás určite môžu trochu potrápiť , ale nakoniec budete mať viac výhod, ktoré už boli vyššie uvedené . Pri manipulácii s týmto komponentom je však pre váš bicykel určite potrebná opatrnosť.

Ako vidíte, nakoniec, výhody v tomto sprievodcovi nákupov skutočne prevážia, aj keď by ste mali vedieť, že pri nákupe musíte byť opatrní.

 

Materiál a kvalita

 

Nie všetky zdviháky sú vyrobené z kvalitných materiáolov . Najlepšie je spoľahnúť sa na známe značky alebo dielňu, ktorej dôverujete.

 

Všetko o zdviháku motocykla

Pomocou zdviháku na motocykel môžete opravovať a udržiavať svoj motocykel. S takou zdvíhacou plošinou je motocykel umiestnený na pracovnú plošinu a je pripevnený.

Pri práci na motocykli sa používajú motocyklové stojany , zdviháky alebo plošiny . Za týmto účelom sa motocykel postaví na výťah pomocou rampy. Tam je pripevnený špeciálnymi skrutkami, aby sa nemohol prevrátiť.

Prevádzka takého motocyklového zdviháka sa vykonáva hydraulicky alebo pomocou kľuky, plošina sa zdvihne a motorka sa manévruje do požadovanej pracovnej výšky. Požadovanú prácu je možné pohodlne vykonať z dôvodu pracovnej výšky pri sedení alebo státí.

V závislosti od typu zdvihaku motocykla či motorky je možné výšku individuálne nastaviť. To sa nastavuje ručne alebo pomocou hydraulického zariadenia. Pomocou motocyklového zdvihu je omnoho jednoduchšie opraviť alebo upraviť motocykel, pretože nastaviteľné nastavenie výšky uľahčuje dosiahnutie akejkoľvek oblasti.

 

Ako vybrať zdvihák na motorku či motocykel 

 

Čo byste mali zvážiť pri kúpe zdviháka na motocykel ?

 

Pred zakúpením motocyklového zdviháka je treba mať na pamäti pár vecí. Pri kúpe motocyklového zdviháka je dôležité venovať pozornosť maximálnemu zdvíhaciemu zaťaženiu , rozmerom plošiny a dĺžke rampy.

Najdôležitejšie nájdete v nasledujúcom zozname:

 

Aká je hmotnosť motorky ?

 

Pravdepodobne najdôležitejšou otázkou, ktorú by ste si mali položiť pred kúpou zdviháka, je to, aká veľká je hmotnosť, ktorú zdvihák vydrží.

Väčšina motocyklových zdviákov vydrží hmotnosť 300 až 500 kilogramov, čo je samozrejme dosť pre väčšinu motocyklov. Ak má byť motocyklový zdvihák vystavený vyššiemu zaťaženiu, mali by ste si pred nákupom určite zistiť limit zaťaženia príslušného zdviháka motocykla.

 

Aký bezpečný je zdvihák na motocykel ?

 

Ďalším veľmi dôležitým bodom pri nákupe je bezpečnosť. Ak motocykel spadne zo zdviháka , môže to mať fatálne následky. Ak vám motocykel náhodne spadne počas opráv, môže to mať za následok vážne zranenia.

Ak sa vopred neinformujete, a urobíte zlý nákup alebo nesprávna operáciu , tak nebezpečenstvo je vysoké . Ak motocykel spadne z dôvodu, že zdvihák motocykla nevydržal , tak rizkujete poškodenie motorky a následné straty v eurách .

Z rozbitých indikátorov, poškriabaných častí čalúnenia, dokonca aj z poškodeného rámu alebo výkyvného ramena, môže dôjsť k zlomeniu mnohých častí.

 

Okrem rôznych testov na zdvíhaní motocyklov môžu byť pri kontrole bezpečnosti užitočné aj recenzie kupujúcich na weboch.

 

Aké sú rozmery zdviháka ?

 

Pred zakúpením zdviháka na motorku by ste sa mali informovať aj o rozmeroch zdviháka motocykla. Ak ho chcete používať v internej garáži, mal by stále ponúkať dostatok priestoru na voľný pohyb aj okolo neho .

Na druhej strane by mal byť zdvihák dostatočne veľký, aby ste mohol bez problémov pracovať na vlastnom motocykli. Vo väčšine prípadov si to vyžaduje dĺžku najmenej dva metre a šírku približne 50 až 70 centimetrov.

 

Materiál a kvalita

 

Nie všetky zdviháky sú vyrobené z kvalitných materiálov . Najlepšie je spoľahnúť sa na známe značky alebo dielňu, ktorej dôverujete.

Zdvihák na motorku mal by byť vyrobený z robustnej konštrukcii , z rúrkovej ocele alebo hliníka, ktorá je ohnutá tak, že môže zdvíhať stroj, ktorý môže mať viac ako štyri stovky hmotností s malou pákou.

Náš test na zdviháky ukázal, že väčšina výrobkov dokáže takúto úlohu ľahko zvládnuť .

 

Aké skúsenosti či recenzie zdvihákov na motocykel ?

 

Ak si chcete kúpiť zdvihak na motocykel , sú veľmi užitočné aj dlhodobé skúsenosti iných kupujúcich.

Recenzie na portáloch, ako je Amazon.de, Heuréka.sk sú tiež dobrým miestom, pretože mnohí kupujúci napíšu recenziu po niekoľkých mesiacoch a nahlásia svoje skúsenosti.

Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť zdvihák na motorku , mali by ste zvážiť niektoré aspekty procesu nákupu. Nie je ťažké nájsť atraktívne ponuky pre takéto doplnky zamerané na motocyklistov – najmä na internete.

Je však dôležité, aby ste si prečítali recenzie (recenzie = užívateľmi týchto motocyklových zdvihákov).

Okrem značky a ceny, venujte pozornosť príslušenstvu a informáciám o použití, ale aj starostlivosti, inak sa s motocyklovým zdvihákom budete baviť iba na krátky čas.

 

Zaobchádzanie so zdvihákom na motocykel

 

Zaobchádzanie s takým motocyklovým zdvihákom nie je príliš ťažké. . Na zdviháku motocykla sa pod otočné ramená umiestnia dlhé profily L pokryté gumou. Tieto kaučuky však nie sú rovnakej veľkosti a majú dobrú priľnavosť.

Ak motocykel skĺzne kvôli zlým záberom, je to zlé. Ešte horšie je, ak sa tieto profily zlomia pri nadmernom zaťažení . Profily sú obvykle vyrobené z odolnej ocele, ale vodiace lišty sú väčšinou vyrobené z plastu.

 

Môžete si vyrobiť zdvihák na motorku sami?

 

Ak si neželáte kúpiť zdvihák na motorku , je tiež možné ho vyrobiť sami. To však nie je ľahké a vyžaduje veľa manuálnych zručností. Okrem toho je to dosť náročné na čas a samostatne postavený motocyklový zdvihák by sa mal určite zaistiť primerane.
Pamätajte, že je potrebné zvážiť niektoré aspekty. V prvom rade potrebujete správny nástroj, ale na druhej strane je tiež dôležité dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia.

Najvýhodnejšie je, aby ste dostali ďalšiu pomoc od priateľov a známych, aby ste mohli vyrobiť svoj zdvihák na motorku rýchlejšie.

Na zostavenie motocyklových zdvihákov potrebujete zvárací stroj a nožnicový zdvíhací stôl. Je to dôležité, aby ste mali základ pre formovanie zdviháku podľa vašich predstáv.

Nesmie samozrejme chýbať vhodné ochranné vybavenie , vŕtačka, ako aj píla na opracovanie dreva, ako aj stojany na zdviháky , svorky na skrutky , kľúče a skrutkovače .

Výroba zdviháka na motocykel si nevyžaduje veľa času . Za predpokladu, že máte k dispozícii všetky časti a náradie a samozrejme aj základný materiál.

Môžete základný rám postaviť za pár minút pomocou niekoľkých zvárania a vŕtania . Takýto zdvihák si postavíte sami, ale nakoniec musí byť základná štruktúra kúpená v obchodoch kvôli materiálu, ktorý tvorí základ.

Ak si chcete vyrobiť motocyklový zdvihák sami, nájdete na YouTube množstvo videí s inštrukciami.

 

Záver

 

Stručne povedané, zdvihák na motorku resp. motocykel je veľmi užitočný pre každého milovníka motocykla. Výber správneho modelu však nie je taký jednoduchý, pretože existuje mnoho rôznych motocyklových zdvihákov od rôznych výrobcov.
Úprimne dúfame, že tento článok vám pomohol pri výbere toho správneho produktu !