Zarobte si Handmade prácou

Ste šikovný kreatívny človek, remeselník alebo len máte veľkú predstavivosť ?

Ak áno, a dokážete vytvoriť zaujímavé výrobky, môžete ich začať predávať.

Predávať môžete buď prostredníctvom vlastného e-shopu, napr. predajných portálov, ako napríklad jaspravim.sk, Sashe .sk alebo prostredníctvom najväčšieho e-shop Amazon.com.

Vlastný e-shop si dnes dokážete vytvoriť aj samy.

Vo výbere produktov sa medze nekladú, môže ísť o výrobky z dreva, maľované obrazy, rôzne dekorácie, oblečenie a podobne.

Predávať môžete taktiež staré nepoužívané veci alebo starožitnosti, ktoré zakúpite na miestnom trhu. Predávať sa dá takmer čokoľvek.

Ak viete šiť, zriaďte si svoju „krajčírsku dielňu“ priamo doma a šite na zákazku oblečenie, doplnky do domácnosti či hračky.

Dnes sú veľmi obľúbené rôzne ručne šité a robené dekorácie, prikrývky a podobné veci, takže pri troche šikovnosti a šťastia určite niečo popredáte. Možno originálne šatôčky pre bábiky, alebo vtipné oblečenie pre psov.

Možnosťou je aj vyrábať výrobky z dreva, tým sa dá zarobiť nejaké Euro navyše a pri troche šťastia vás to možno i uživí. No… Šťastia.

Skôr pomôže kvalitný výrobok a dobrý marketing. Takže ak sa chcete venovať práci doma, medzi pracovné úlohy si dajte až štúdium toho, ako sa predať. Ak o sebe nedáte vedieť, môžete mať akokoľvek dobrý výrobok a nepredáte ho.

Uživiť sa vlastnou tvorbou je zaiste snom všetkých umelcov, ktorí maľujú či tvoria iné umelecké diela.

Nie je to až také jednoduché, pretože u nás sa obrazy, sochy a iné umelecké predmety až tak veľmi nepredávajú.

Ako prilepšenie je to ale možné. Za úvahu by však stálo predávať rôzne ľudovo-umelecké výrobky do zahraničia.

Chce to však znalosti z internetového marketingu pretože jeho zvládnutie otvorí asi najjednoduchšie možnosti, ako predať tovar do zahraničia.

Vaše produkty , ale aj služby môžte predávať na mikroportáloch práce ako napr.  Japravim.sk , Stovkomat.cz  , ktorý je síce český , ale sú tam aj slováci . Ak ovládate aj angličtinu tak potom ešte Fiverr.com

Ľudia ponúkajú celú škálu služieb od písania rôznych textov, prekladov, grafiky a designu, digitálneho marketingu, hudby a zvuku, reklamy na čokoľvek, programovania, atď. Ponúkať môžete prakticky akúkoľvek službu.

Pozrite si všetky moje  tipy na práce na doma .