Xiaomi Mi Electric Scooter

Xiaomi Mi Electric Scooter

Dnes vám predstavím elektrickú kolobežku Xiaomi Mi Electric Scooter , ktorú som si zakúpil prostredníctom Heuréky v obchode Datart .

 

Orientačná cena – 431,00 €

Ak chcete zistiť viac info v eshopoch alebo porovnať ceny , kliknite na odkaz

  ►  Xiaomi Mi Electric Scooter   

 

Pripadne si pozrite všetky elektrické kolobežky na Heuréke

    ►  Elektrokolobežky – Heuréka.sk  

 

Xiaomi Mi Electric Scooter- Recenzia

 

Moja predstava

 

Moja predstava bola takáto. Chcel som elektrokolebežku , ktorá by bola v cene cc od 400 do 500 eur.
Ktorá by bola malých rozmerov , ľahko ovládateľná , dobre tlmila nerovnosti a aby mala krátku dobu nabíjania a dobrú batériu .

Samozrejme uvítal by som aj jednoduché skladanie a prenášanie , základné funkcie , ktoré by mali úplne postačovať na bežné plnohodnotné používanie a mala by mať aj svetlo.

Aby aj niečo vydržala , mala kvalitnú konštrukciu , ako ak motor a pneumatiky resp. aby nebola náchylná na defekty.

Na rýchlosti mi až tak nezáležalo , pretože nechcem sa hrať na pretekára.

 

Výber a porovnanie cien

 

Pri hľadaní a porovnávaní som použil známu Heuréku. Zašktrol som cenu od 300 do 400 eur a dal vyhľadať. Hneď ako prvé sa mi zobrazili modely od značky Xiaomi a to Mi Electric Scooter a Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365. Okrem týchto sa mi ešte pozdávali Kugoo S1 a MScooter Pro PLUS.

Čo sa týka ceny , tak najlacnejšia elektrokolobežka z 4 modelov , bol model Kugoo S1 za 311 eur. Naopak najdrahší Xiaomi Mi Electric Scooter 2 M365 od 399 eur.

PS. V čase písanie tejto recenzie stála Xiaomi Mi Electric Scooter ešte 338 eur . Ale už ju predáva menej obchodov a tak cena stúpla na 431,00 €.

 

Recenzie od zákazníkov

 

Druhé , čo si všímam okrem ceny sú recenzie od zákaznikov. Najviac ich mal práve Xiaomi Mi Electric Scooter a zároveň mal aj najväčšiu percentuálnu úspešnosť a to až 93% , čo je naozaj pekné číslo. Prečital som si teda všetky recenzie o týchto 4 elektrokolebežkách.

 

Porovnanie elektrokolobiežiek

 

Porovnal som aj výkony všetkých štyroch modelov a najväčší výkon mal Kugoo S1 a to 350 W. Ostatné modely po 250 W.

Všetky modely mali hmotnosť od 11 kg do 12.5 kg. Najľahší model bol Kugoo S1.

Maximálna nosnosť bola od 100 do 130 kg. Najvhodnejší model pri silnejšie postavy bol MScooter Pro PLUS s nosnosťou až 130 kg. Práve tento model bol najlepší aj pri maximálnej rýchlosti a to 30 km/h.

Ak ste si všimli , tak môj vybraný model Xiaomi Mi Electric Scooter nevynikal , ani vo výkone , hmotnosti , nosnosti či dokonca rýchlosti , no ešte to nemusí znamenať , že je to zlá kolobežka.

 

Ak chcete zistiť viac v eshopoch alebo porovnať ceny , kliknite na odkaz

  ►  Xiaomi Mi Electric Scooter   

 

Pripadne si pozrite všetky elektrické kolobežky na Heuréke

    ►  Elektrokolobežky – Heuréka.sk  

 

Objednávka

 

Z eshopov som si vybral známy Datart a prešiel celým objednávacím procesom. Tovar mi došiel za 3 dni.

 

Vyzdvihnutie a rozbalenie tovaru

 

Táto elektrická kolebežka Xiaomi Mi Electric Scooter mi dorazila , takmer poskladaná , akurát , čo som musel urobiť bolo vyzdvihnutie riadidiel do hornej polohy a zašrubovanie 4 skrutiek , čo zvládne určite každý.

Elektrická kolebežka Xiaomi Mi Electric Scooter

Elektrická kolebežka Xiaomi Mi Electric Scooter

 

Xiaomi Mi Electric Scooter – Test

 

Zmontoval som teda tuto elektrokolobežku Xiaomi Mi Electric Scooter , pripojil nabíjačku , nabil a išiel na mojú prvú skúšobnú jazdu.

Ovládanie tejto elektokolebežky je naozaj jednoduché. Prvé tlačítko slúži na vypínanie a zapínanie predného svetla a druhé ja páčka plynu.

Na riaditkách nájdete aj 4 elektródy v modrej farbe , ktoré vám ukážu stav batérie. Každá dióda ukazuje 25 percent stavu batérie. Doporučujem , aby ste sa nespoliehali na to , že mám ešte 1 alebo 2 diódy , že to nejak ešte dojazdím , ale radšej ju dobíjate častejšie.

Všimol som si aj , že ak bolo nabitie pod 50 percent , vtedy som už pociťoval , že už má slabší výkon.

Táto elektrická kolobežka , na to , že je tak malá , má naozaj dobré vlastnosti , čo sa týka riadenia. Je to učite aj vďaka tomu , že má pneumatiky , ako na bicykli a tak dobre tlmí nerovnosti pri jazde po takomto teréne.

Aj keď jazda nebola komfortná , strach nemusíte mať ani pri rychlejšej jazde. Pri nerovnostiach však musíte dávať pozor , aby ste nestratili rovnováhu. Po skúšobej jazde som si len zbalil kolobežku a zobral do domu.

 

 

Výhody

 

Hlavnou výhodou , tejto elektokolebežky Xiaomi Mi Electric Scooter je určite ľahké zmontovanie , ktoré zvádne aj 6 ročné dieťa a takisto aj jednoduché ovládanie.

Veľmi ma potešilo aj to , že v balení bola aj náhradná sada pneumatík.

Má aj celkom slušnú výdrž batérie a výrobca uvádza dojazd síce 30 km , ale podľa mojich skúseností to bude skor 20 km resp. 15 km pri kopcovitom teréne na jedno nabitie.

Maximálna rýchlost je pri ideálnych podmienkach 25km/h. V meste sa dá priemer dosiahnut cca 19-21hm/h.

Dokonca je možné aj využiť aplikáciu vo vašom mobile pre sledovanie stavu batérie. Tu je , ale potrebné samozrejme spárovať kolobežku z mobilom.

V aplikácii dokonca je možné zablokovať motor , ak ju niekde odstavíte , pripadne aj dalšie nastavenia.

Pochválil by som aj predné svetlo , takže pri slabších svetelných podmienkach alebo večer , to nie je problém.

 

Nevýhody

 

Čo sa týka nevýhod , tak som ich našiel zopár. Napríklad to , že nabíjací port , nielen že je nevhodne umiestnený v dolnej časti kolobežky , ale aj to , že pri manipulácii s týmto konektorom – zaklapkou , si musíte ľahnúť takmer na zem , aby ste správne nielen zasunuli , ale aj správne zaklapli tzn. aby sa do tohto nabijácieho konektora nedostala nielen voda , ale aj nečistoty. A fakt nie je vždy sa to dobre poradí.

Ideálne by bolo , keby tento konektor bol niekde inde.

V ECO móde ma slabšiu akceleráciu a aj maximúlnu rýchlost , ale stačí to na jazdu po úzkych uličkách a chodnikoch. V normálnom móde je rýchlosť dostačujúca , ale stale priliš malá na jazdu po cestách.

Musím uznať , že čo sa týka výkonu , tak nepatrí táto kolobežka k tým najsilenjším. Niekedy pri kopcovitom teréne do dávala aj najavo.

Ak máte váhu nad 100 kg tak to môže byť trochu problém a ta vtedy musíte motoru pomocť aj odrážením nohou. Na rovine samozrejme nie s tým žiadny problém.

Pri stavu batérie pod 50 percent , už som pociťoval slabší výkon. Uvítal by som ešte stojan na mobil. S váhou 12,5 kg nepatrí práve k tým najľahším , preto treba aj zvážiť , či ju budete aj prevážať a na akú vzdialenosť.

Kolesá su dostatočne dobré na kvalitnom povrchu, ale na rozbitých cestých kolobežka nervózne poskakuje aj pri malej rychlosti.

A poslednou nevýhodou , aspoň podľa mňa sú trochu úzke riadidlá. Ak máte malú postavu , tak to nevadí , ale pre vysokých , alebo pre tých , ktorí majú dlhé ruky či široké ramenná to môže byť problém . Tak pri riadení kolobežky nebudú mať dobrý pocit z riadenia a stability .

Mne osobne to však nevadí , pretože som malej postavy – 170 cm.

 

Záver

 

Aj keď táto elektrokolobežka určite nie je pre každého , práve kvôli spomínaním nevýhodám , tak ja som si ju celkom obĺúbil. Táto kolobežka sa bohužial predáva len v jedinom farebnom prevedeni a tak nemal som na výber si vybrať inú farbu.

Myslím si , že je vyrobená celkom z kvalitných materiálov a jazde v meste či uličkách vám bude určite postačovať , pokiaľ nemáte nad 100 kg a nebudete jazdiť po kopcovitom teréne.

Je teda ideálna na krátke jazdy po rovnom teréne. V tejto cenovej kategórii však patrí ešte stále k tým napredávanejším modelom.

Netvrdím , že táto elektrická kolobežka Xiaomi Mi Electric Scooter patrí k tým najlepším na Slovenskom trhu , ale ak nechcete investovať veľa peňazí , budete jazdiť len po meste a po rovnom teréne a nemáte nad 100 kg , tak môže byť dobrou kúpou.

 

Ak chcete zistiť viac info v eshopoch alebo porovnať ceny , kliknite na odkaz

  ►  Xiaomi Mi Electric Scooter   

 

Pripadne si pozrite všetky elektrické kolobežky na Heuréke

    ►  Elektrokolobežky – Heuréka.sk