Webnode

Webnode – Vlastný web bez programovania

Ak potrebujete nový web rýchlo a lacno, Webnode môže byť ten správny nástroj. Je jednoduchý na použitie a na výber máte množstvo skvelých dizajnových šablón, ktoré stačí len upraviť.

Tu sa dozviete prečo by ste si mali vytvoriť web práve prostredníctvom tejto služby.  Ak ale chcete kompletný návod , tak si prečítajte návod , ako jednoducho vytvoriť stránku  na webnode. 

 

Vlastný web bez programovania

 

Webnode je online systém na tvorbu web stránok – osobných a firemných webov, produktových stránok, blogu a e-commerce stránok. Tým, že funguje ako SaaS služba, stránku si vytvárate priamo cez prehliadač počítača alebo mobilného zariadenia. Nemusíte nič sťahovať, ani inštalovať prídavné pluginy.

Na Webnode si stránku zvládne urobiť naozaj každý. Nepotrebujete pritom vedieť, čo je to HTML ani CSS.

Jednoduchý web na Webnode subdoméne môžete mať úplne zadarmo; zložitejšie stránky s rozšírenými funkciami za malý poplatok. Ten sa líši v závislosti od výberu balíčka podľa Webnode cenníka.

 

 

 

Hlavné výhody systému Webnode

 

1. Ľahko sa používa

 

Webnode je skvelý pre svoje intuitívne rozhranie a drag&drop funkciu. Jednoduchým potiahnutím myši viete na stránku pridať akýkoľvek prvok alebo sekciu (galériu, kontaktný formulár, mapu…), prípadne vložiť HTML a embed kód.

Webnode používa vizuálny editor, tzv. WYSIWYG. Všetky zmeny realizované na stránke tak uvidíte okamžite. Ihneď sa môžete presvedčiť o tom, či vám daná zmena vyhovuje, alebo ju jediným kliknutím vrátite späť.

Vytvoriť si stránku cez Webnode je oveľa jednoduchšie ako cez WordPress alebo iné platformy, ktoré si vyžadujú technicky zdatnejších užívateľov.

 

2. Dizajnové Webnode šablóny

 

Webnode ponúka viac ako 100 šablón, z ktorých si viete vyberať podľa typu svojho biznisu.

Vzhľad Webnode šablóny je možné úplne zmeniť – od jednoduchej zmeny farby pozadia, písma či fontu, až po pridávanie multimediálnych prvkov.

Všetky Webnode šablóny majú responzívny dizajn, preto sa váš web bude zobrazovať bezchybne aj na smartfónoch či tabletoch.

 

 

 

3. Web stránka hotová ešte dnes

 

Rýchlosť vytvorenia stránky je pri Webnode bezkonkurenčná. Napríklad v porovnaní s WordPressom nepotrebujete žiadnu inštaláciu, ani pluginy na sfunkčnenie stránky.

Potrebujete sa iba zaregistrovať, vybrať si tú pravú šablónu a prispôsobiť ju svojim potrebám. Šablóny totiž majú predefinované sekcie, ktoré stačí vyplniť. Stránku tak máte hotovú za pár minút.

 

4. Hosting, o ktorý sa nemusíte starať

 

Výhodou Webnode ako SaaS služby je, že vám rovno zabezpečí aj prevádzkovanie stránky. To znamená, že sa nemusíte trápiť s nastavovaním servera, bezpečnosťou či zálohovaním. Niektoré služby spojené s hostingom sú dokonca bezplatné (napr. prevádzka webu na subdoméne Webnode).

Samozrejme Webnode poskytuje aj možnosť použiť vlastnú doménu. V tom prípade potrebujete aspoň základný platený balík LIMITED za 2,95 €/mesiac* – čo je stále férová suma v porovnaní s bežným hostingom od profesionálneho providera.

 

5. Rozšírené e-commerce funkcie

 

 

Webnode umožňuje na stránke pracovať aj s pokročilými e-commerce funkciami. Ponúka nielen plnú podporu pre dôležité SEO nastavenia (Page title, URL, meta dáta), ale takisto:

 

Integráciu s Google Analytics
Vkladanie vlastných HTML kódov
Použitie aplikácií a služieb tretích strán
Prepojenie e-shopu s platobnými bránami
Prepojenie s dopravcami
Export objednávok do účtovného systému Pohoda

S použitím Webnode šablóny a týchto funkcií viete vytvoriť plnohodnotné e-commerce riešenie, ktoré vám pomôže rozvíjať váš biznis.

 

 

Našli sme aj nevýhody…

 

V rámci recenzie Webnode sme narazili aj na negatíva, ktoré môžu užívateľom prekážať:

Webnode reklama sa na stránke zobrazuje aj pri niektorých spoplatnených balíčkoch. Ak ju na webe mať nechcete, potrebujete vyšší (a teda drahší) balík. Minimálne balík ŠTANDARD.

Vyšší balík je rovnako potrebný aj vtedy, keď chcete stránku prepojiť s Google Analytics a ďalšími e-commerce funkciami.
Vo verzii 2.0 nie je možné vkladať vlastné šablóny, ani editovať CSS Webnode šablóny.

Webnode šablóny (na rozdiel od WordPress šablón) nie sú vhodné pre veľké katalógové stránky, portály či spravodajské magazíny, ktoré si vyžadujú špecifické funkcie na mieru. Vtedy si radšej vyberte inú platformu.