Vysokozdvižný vozík

Vysokozdvižný vozík

 

Vysokozdvižný vozík predstavuje nevyhnutnú výbavu všetkých skladových priestorov. Je to logické , pretože sťahovať v sklade veľké náklady iba za pomoci ľudské sily by sa stalo veľmi zložitou a časovo náročnou aktivitou. Ak máte v pláne si kupiť práve tento typ vozíka , tak tento článok je pre vás.

Poznámka . Klasické ,, paleťáky ,, nájdete na stránke paletový vozík

 

Najlepšie vysokozdvižné vozíky – TOP 10

 

do 1000 eur

 

Tor-industries TOR 0,5TX1,6M SDJ500

Tor-industries TOR 0,5TX1,6M SDJ500

Tor-industries TOR 0,5TX1,6M SDJ500

Tento model ručného vysokozdvižného vozíka SDJ je klasický plne mechanický vysokozdvižný vozík. Vo svojej triede je najvšestrannejším stohovačom. Vďaka svojim vlastnostiam ako je stabilná zdvih, dobrá pohyblivosť, jednoduché použitie alebo bezpečné a spoľahlivé ovládanie je vhodným pomocníkom do každého skladu. Zvyšuje efektivitu práce. Využiť možno pre náklad a výklad vozidiel, v marketoch, skladoch, v továrňach, dielňach, atp. Výška zdvihu 1600 mm , Dĺžka vidlic 1150 mm , Šírka vidlíc 560 mm , nosnosť 500 kg.

Orientačná cena – 582 €

  ► Tor-industries TOR 0,5TX1,6M SDJ500  

 

Demandy Ručný vysokozdvižný 1T-1,6m

Demandy Ručný vysokozdvižný 1T-1,6m

Demandy Ručný vysokozdvižný 1T-1,6m

Ručný vysokozdvižný paletový vozík s manuálnym zdvíhaním ručnou alebo nožnou pákou. Technické parametre: Maximálna nosnosť: 1000 kg , Maximálny zdvih: 1600 mm , Minimálny zdvih: 90 mm , Rozmery vidlice: 1095 × 175 mm , Celková šírka vidlice: 560 mm a Hmotnosť 230 kg.

Orientačná cena – 820 €

► Demandy Ručný vysokozdvižný 1T-1,6m

 

DELTALIFT SDJ0516x, zdvih 1600mm

Orientačná cena – 580 €

 ► Deltalift SDJ0516x, zdvih 1600mm

 

DELTALIFT SDJ1012x, zdvih 1200mm

Orientačná cena – 654 €

  ► Deltalift SDJ1012x, zdvih 1200mm 

 

nad 1000 eur

 

DeltaLlift SDJ1525p, zdvih 2500mm

DeltaLlift SDJ1525p, zdvih 2500mm

DeltaLlift SDJ1525p, zdvih 2500mm

Mechanický vysokozdvižný vozík so zdvihom do výšky 2500 mm sa používa na stohovanie štandardných europaliet, poprípade ho možno použiť ako zdvíhací a pracovný stôl. Má robustnú oceľovú konštrukciu a je prispôsobený na zdvíhanie bremien do 1500 kg. Zdvih je možné ovládať ručne ojom či pohodlne pomocou nožného pedálu.

Orientačná cena – 1 004 €

  ► DELTALIFT SDJ1525p, zdvih 2500mm  

 

nad 2000 eur

 

Vysokozdvižný vozík DYC20-25 2T 2.5M

Vysokozdvižný vozík DYC20-25 2T 2.5M

Vysokozdvižný vozík DYC20-25 2T 2.5M

Moderný poloelektrický vysokozdvižný vozík, ktorý slúži na manipuláciu nákladu. Vysokozdvižné vozíky DYC zdvíhajú bremená pomocou jediného tlačidla, čo urýchľuje a uľahčuje prácu počas manipulácie. Zvyšujú teda efektivitu práce a jej bezpečnosť a znižujú pracovné náročnosť. Odporúča sa pre použitie v stredne vyťažených podnikoch. Vozík v priestore musíte stále tlačiť – manuálny pojazd, elektrický zdvih. Dĺžka vidlic 1150 mm , Šírka vidlíc 540 mm , Výška zdvihu 2500 mm a nosnosť 2 tony.

Orientačná cena – 2720 €

  ► Tor-industries DYC20-25 2T 2.5M  

 

nad 3000 eur

 

Elektrický vysokozdvižný vozík 1t 3m WS10S-3000

WS je všestranný plne elektrický vysokozdvižný vozík. Obľúbený je hlavne vďaka svojej ľahkosti, jednoduchému ovládaniu, kvalitné kapacitné batérii, kompaktným rozmerom a tiež výhodné cene. Jeho pevná oceľová konštrukcia zaisťuje stabilitu a bezpečnosť. Je navrhnutý pre použitie na rovných povrchoch pre zdvíhanie a premiestňovanie paliet nákladu. Využíva sa na zdvíhanie paliet s otvoreným dnom alebo klietkových vozíkov. Výška zdvihu 3000 mm a nosnosť do 1000 kg.

Orientačná cena – 3330 €

  ► Tor-industries 1t 3m WS10S-3000 

 

Elektrický vysokozdvižný vozík 1,5t 3,5m WS15SL-3500

Orientačná cena – 3995 €

  ► Tor-industries 1,5t 3,3m WS15SL-3300  

 

 

Benzínové , dieselové a plynové vysokozdvižné voziky

 

DELTALIFT KBG 20+B / BM 600400B

Orientačná cena – 16425 €

  ► Deltalift KBG 20+B / BM 600400B

 

DELTALIFT štvorkolesový KBE 25+

Orientačná cena – 22384 €

  ► Deltalift štvorkolesový KBE 25+  

 

Benzínové , dieselové a plynové vysokozdvižné voziky

a potom kliknite na dalšiu stránku 

  ► Vysokozdvižné vozíky – diesel – benzin – plyn  

 

Ak si ešte chcete pozrieť viac vysokozdvižných vozikov , tak kliknite a doleuvedený odkaz . Na Heuréke nájdete cc 369 vozíkov , ale nie sú bohužial kategorizované , takže musíte postupovať postupne strana za stranou.

  ► Paletové vozíky – Heuréka.sk  

 

Ako vybrať vysokozdvižný vozík

 

Ak dúfate, že nájdete najproduktívnejší a nákladovo najefektívnejší stroj, musíte vedieť, ako zvoliť správny vysokozdvižný vozík pre túto prácu.

Pri výbere vysokozdvižného vozíka musíte okrem veľkosti a zdroja energie vyhodnotiť aj množstvo faktorov, ktoré ovplyvňujú vaše dlhodobé náklady, vrátane toho, koľko a ako vysoko sa môže stroj zdvíhať, aké opatrné musíte byť pri manipulácii s bremenami citlivo oblasti a či by ste si mali kúpiť alebo prenajať vysokozdvižný vozík.

Vďaka rôznym technologickým pokrokom a novým ergonomickým dizajnom, ktoré sú k dispozícii, môže aj najmenšie nastavenie ušetriť čas vašich operátorov a súčasne zvýšiť ich produktivitu a nákladovú efektívnosť vašej prevádzky.

Ak chcete nájsť vysokozdvižný vozík, ktorý najlepšie vyhovuje vašim obchodným potrebám, môžete si pozrieť cez nespočetné ponuky, ktoré sú k dispozícii online – alebo sa môžete jednoducho obrátiť na renomovaného predajcu vysokozdvižných vozíkov alebo na prenájom vysokozdvižných vozíkov.

Výber správneho vysokozdvižného vozíka je dôležitý pre vaše podnikanie. Ovplyvňuje všetko od prevádzkových nákladov, produktivity, morálky zamestnancov a riadenia zásob. K dispozícii je široká škála vysokozdvižných vozíkov a každý z nich je určený na konkrétne úlohy.

Nákup vysokozdvižného vozíka je oveľa komplikovanejší, než si väčšina ľudí uvedomuje. Bez skúmania a učenia sa vašich možností ste povinní skončiť s nesprávnym vybavením pre konkrétnu aplikáciu.

Na dnešnom trhu si môžu vybrať z ponuky rôznych výrobcov a tisícov rôznych modelov vysokozdvižných vozíkov. Spočiatku sa to môže zdať veľmi skľučujúce. Posúdením potrieb v však budete môcť zúžiť výber a nakoniec zvoliť ten správny vysokozdvižný vozík pre danú prácu.

 

Účel použitia

 

Najdôležitejším faktorom pri výbere správneho vysokozdvižného vozíka je na aký účel ho budete používať . Musíte zvážiť, či vysokozdvižný vozík bude pracovať v interiéri alebo exteriéri, či bude pracovať na hladkých podlahách alebo v nerovnom teréne ale aj to , aká bude výška zdvihu a typy výrobkov alebo materiálov a pod.

 

Parametre

 

Pri výbere správneho vysokozdvižného vozíka je hlavným kritériom nosnosť, výška zdvihu, druh paliva, typ pneumatík a ergonomické dôsledky pre vodiča. Pozrime sa na každú z nich:

 

1. Nosnosť

 

Bolo by veľkou chybou zvoliť vysokozdvižný vozík s maximálnou nosnosťou, ktorá je pod vašimi požiadavkami. Je dôležité pozrieť sa na:

Aká je priemerná hmotnosť nákladu?
Aký najťažší náklad musíte zdvihnúť?
Aká je šírka vašho nákladu?

 

Záleží aj na druhu nákladu, pretože existujú špeciálne prídavné zariadenia pre vysokozdvižný vozík, ktoré môžu vylepšiť štandardný vysokozdvižný vozík a pomôžu vám efektívnejšie premiestňovať náklad.

 

2. Výška zdvihu

 

Poznanie požadovanej výšky zdvihu je rovnako dôležité a ovplyvní to nosnosť vašej jednotky.

Priemerné vysokozdvižné vozíky na každodenné použitie začínajú vo výške 2,4 metra a idú až do výšky 6 metrov , ale sú jednotky, ktoré zdvyhnú ešte vyššie . Opäť to bude do veľkej miery závisieť od charakteru vašej firmy, veľkosti vášho skladu a konkrétne od čoho chcete vysokozdvižný vozík používať.

Podobne ako pri maximálnom zaťažení, chcete si byť istý , aby ste vybrali vysokozdvižný vozík, ktorý bude spĺňať vaše výškové obmedzenia. Musíte zvážiť:

Aká je vaša výška zdvihu?
Aký najvyšší bod musí vysokozdvižný vozík dosiahnuť?
A či existujú nejaké výškové obmedzenia, ktoré treba zohľadniť (napr. Stropné trámy alebo nízko visiace svetlá)?

 

Musíte vziať do úvahy aj sklopenú výšku stožiara, najmä ak požadujete, aby sa vysokozdvižný vozík pohyboval pod pevnou výškovou konštrukciou, ako sú garážové alebo kontajnerové dvere.

Skontrolujte tiež výšku svojho skladu a požiadavky na šírku uličky, pretože vám to pomôže pri hľadaní správneho vysokozdvižného vozíka.

 

3. Druh pohonu

 

Vysokozdvižné vozíky majú dve možnosti pohunu : elektrické alebo naftové – palivové plynové.

 

Elektrické vysokozdvižné vozíky

 

Elektrické vysokozdvižné vozíky, sú poháňané veľkými, ťažkými olovenými batériami, obvykle poskytujú dostatok energie na jednu štandardnú osemhodinovú zmenu alebo na päť až šesť hodín nepretržitého používania.

Dve najväčšie výhody tohto systému spočívajú v tom, že produkujú nulové emisie, čo je nevyhnutnosť, ak sa vysokozdvižný vozík prevádzkuje vo vnútri, a je vysoko hospodárny z hľadiska paliva.

Elektrické modely ponúkajú podstatne nižšie náklady na hodinu prevádzky ako akékoľvek vnútorné spaľovacie výťahy.
Elektrické vysokozdvižné vozíky však majú vyššie počiatočné náklady v porovnaní so spaľovacími modelmi – až o 20% až 40% viac.

V závislosti od efektívnosti nabíjačky, ktorú používate, a ceny elektrickej energie vo vašej oblasti, je možné štandardnú priemyselnú batériu nabíjať za približne 3 aý 4 eurá za jedno nabitie.

Elektrické vysokozdvižné vozíky budú stáť síce zo začiatku drahšie, ale vyťažíte časom, pretože majú dlhšiu životnosť a lacnejšiu spotrebu v porovnaní s inými typmi vysokozdvižných vozíkov.

Nevyrábajú žiadne emisie, a preto sa odporúčajú na prácu v interiéri alebo v chladnom podnebí. Tieto vozíky sú tiež tiché, vďaka čomu sú ideálne pre skladové a iné vnútorné použitie. Na dobitie batérie je však potrebné poskytnúť čas.

Elektrický vysokozdvižný vozík sa tiež ľahko pohybuje a ponúka dlhú životnosť, ale prevádzkové náklady na údržbu sú zvyčajne vyššie ako v prípade motorovej nafty a plynu.

 

Vysokozdvižné vozíky s vnútorným spaľovaním

 

Vysokozdvižné vozíky s vnútorným spaľovaním pracujú na rôznych palivách vrátane benzínu, nafty, kvapalného propánu (LPG) alebo stlačeného zemného plynu (CNG).

Hlavným prínosom tohto vysokozdvižného vozíka je schopnosť pracovať v akomkoľvek prostredí .

Vysokozdvižné vozíky sú síce spočiatku lacnejšie ako elektrické modely, ale ich prevádzka stojí viac za cena hodinu.
Vysokozdvižné vozíky s vnútorným spaľovaním sú poháňané tradičným motorom, ktorý pracuje na jednom z niekoľkých druhov palív: stlačeného plynu alebo naftou.

 

Stlačený plyn

 

U plynových vysokozdvižných vozíkov máte na výber LPG alebo CNG – oboje sa rýchlo tankuje a má dlhú životnosť. Plynové vysokozdvižné vozíky ponúkajú dlhú životnosť s relatívne nízkymi nákladmi na údržbu. Prevádzka však býva hlučná, spôsobuje výfukové emisie a vyžaduje skladovacie zariadenia na palivo.

 

Nafta

 

Dieselové vysokozdvižné vozíky môžu zdvíhať oveľa väčšie náklady a pohybovať sa rýchlejšie. Dieselové vysokozdvižné vozíky sa odporúčajú, ak sa vysokozdvižný vozík použije na ťažké zdvíhanie alebo vonku.

Dieselové vozíky, ktoré sú určené na vonkajšie použitie, sú vo všeobecnosti najsilnejšie. Ich prevádzkové náklady sú nízke, zatiaľ čo prevádzková spoľahlivosť je vysoká. Budete však musieť zohľadniť náklady na pohonné hmoty a skladovanie.

 

Výber pneumatík

 

Pneumatiky sú ďalším hlavným hľadiskom pri výbere správneho vysokozdvižného vozíka a budú do značnej miery závisieť od vášho prevádzkového prostredia. To sa týka toho, či ide o interiér alebo exteriér, spevnené povrchy alebo drsný terén.
Výber správnych pneumatík ovplyvní manipuláciu a bezpečnosť vysokozdvižného vozíka.

Na výber sú tri rôzne typy pneumatík: pneumatiky, plné pneumatiky a vankúšové pneumatiky, ktoré môžu byť vyrobené z rôznych materiálov.

 

Pneumatické pneumatiky

 

Benzínový alebo dieselový vysokozdvižný vozík s pneumatickými pneumatikami, navrhnutý pre ťažké zdvíhacie a vonkajšie použitie, má rovnakú funkčnosť ako štandardné osobné alebo nákladné vozidlo.

Pneumatiky sú dlhšie a širšie ako vankúšové pneumatiky, vyrobené z gumy a plnené stlačeným vzduchom. Pneumatické pneumatiky fungujú dobre na vonku v asfalte, štrku a dokonca aj v nespevnenom teréne, ale podobne ako v prípade automobilu alebo bicykla môžu byť prepichnuté.

 

Masívne pneumatiky

 

Masívne prevedenie robí pneumatiky extrémne odolnými. Nebudú praskať, neprepichovať ani neklápať, a preto sa používajú na najrôznejšie aplikácie, vrátane stavebných zón, reziva, recyklačných stredísk a podobných miest, kde môžu byť kovové úlomky, klince a iné potenciálne škodlivé látky s pod. . Táto nezničiteľnosť ich robí drahšími ako pneumatické pneumatiky a naozaj oprávnene.

 

Pneumatiky s vankúšom

 

Pneumatiky s vankúšom sú vyrobené z pevného kaučuku, sú pritlačené priamo na koleso a majú menší podvozok, ktorý sedí nižšie k zemi ako pneumatické pneumatiky. Táto poloha im poskytuje veľkú výhodu z hľadiska ovládateľnosti tým, že umožňuje menší polomer zatáčky.

Bohužiaľ, nízka svetlá výška ich do veľkej miery oddeľuje od používania v interiéri, pretože vysokozdvižný vozík sa môže zavesiť na obrubníky, nerovný chodník a iné prekážky vonku.

 

Polyuretánové materiály pre pneumatiky

 

Polyuretánové pneumatiky sú navrhnuté tak, aby boli pritlačené na kolesá vysokozdvižného vozíka a vyznačujú sa nízkym valivým odporom, ktorý predlžuje životnosť. Sú populárne pre vynikajúcu trakciu, ktorú poskytujú, prichádzajú s jednou nevýhodou – môžu sa používať iba v interiéri.

Polyuretánové pneumatiky nie sú kompatibilné s vonkajším terénom, a preto sa dávajú iba do elektrických vozikov , ktoré sa používajú na hladkých interiéroch a nakladacích plochách.

 

Ergonomika

 

Vysoko kvalitné nastaviteľné sedenie je dôležité, pretože operátori vysokozdvižných vozíkov sedia vo svojich strojoch celé hodiny. Dôležitý je aj návrh a umiestnenie ovládacích prvkov.

Investovanie do kvalitnej ergonómie zníži pravdepodobnosť zranení, ako je bolesť chrbta alebo syndróm karpálneho tunela, ktoré môžu byť spôsobené opakovanými úlohami vykonávanými v nepohodlných podmienkach na sedenie a dosiahnutie.

 

Druhy vysokozdvižných vozíkov

 

Existuje celý rad typov vysokozdvižných vozíkov, ktoré majú rôzne možnosti. Pozrime sa na niektoré obzvlášť bežné:

 

1. Ručný paletový vozík

 

Ručný zdvihák paliet používa hydraulický zdvihák na zdvíhanie a premiestňovanie paliet. Kolesá sú umiestnené pod každou vidlicou. Vidlica sa oddeľuje od predných kolies a zdvíha paletu, aby vytvárala dostatočný priestor na prepravu palety po pracovisku.

 

2. Elektrický vysokozdvižný vozík

 

Elektrické vysokozdvižné vozíky sú poháňané elektrickým motorom napájaným z batérie. Sú určené na rýchlejšiu manipuláciu a pohyb paliet. Kľúčové rozdiely medzi zdvihákom palety – paletovým vozíkom a elektrickým vozíkom sú okrem druhu pohonu aj sú poloha vodiča v stoji a dĺžka vidlice.

 

3. Ručné vozíky – nízkozdvižné vozíky

 

Ručné vozíky sa ovládajú ručne a sú určené na manipuláciu s paletami a na ich zdvíhanie. Vyžadujú ručné pôsobenie na zdvíhanie bremien. Tieto nízkozdvižné paletové vozíky s nízkym dosahom sú vhodné pre nízkoúrovňové regály.

Tieto manuálne vozíky sa však pomaly používajú a odporúčajú sa iba pre veľmi malé objemy, ako je napríklad jedna až päť paliet za deň.

 

4. Vnútorný vysokozdvižný vozík s protizávažím

 

Vysokozdvižný vozík s protizávažím s vnútorným spaľovaním využíva na spaľovanie mechanizmu motor s vnútorným spaľovaním . Vysokozdvižný vozík je dodávaný s vyvažovacou hmotnosťou, obyčajne liatinovým objemom, vzadu.

Rovnováha vysokozdvižného vozíka sa dosahuje touto hmotnosťou, keď vysokozdvižný vozík pracuje alebo zdvíha. Tieto typy vysokozdvižných vozíkov sú navrhnuté tak, aby jazdili na najrôznejších druhoch palív, najbežnejšie sú kvapalný propán a nafta.

 

5. Vežový vozík

 

Vežový vozík je špeciálne navrhnutý tak, aby vykonával jednu úlohu, a to na prevádzku vo veľmi úzkych uličkách.. Vežové vozíky sú stroje poháňané batériami, ktoré na vyváženie ťažkých bremien využívajú elektrický motor, batériu a priestor pre vodiča.

 

6. Kĺbový vysokozdvižný vozík

 

Kĺbový vysokozdvižný vozík má vidlicový vozík, ktorý sa otáča na kĺbe a môže sa otáčať dozadu a dopredu.

 

7. Terénny vysokozdvižný vozík

 

Terénny vysokozdvižný vozík je kolesový vozík s vertikálnym stožiarom a / alebo výkyvným ramenom. Stroj má variabilný dosah alebo pevnú dĺžku, ktoré môžu byť vybavené prídavnými zariadeniami. Tento typ vysokozdvižného vozíka je najvhodnejší pre prírodné prostredie.

 

8. Vysokozdvižné vozíky s bočným nakladačom

 

Vysokozdvižné vozíky s bočným nakladačom boli v minulosti populárne, pretože išlo o prvý vysokozdvižný vozík navrhnutý špeciálne pre manipuláciu s dlhým nákladom. Tieto stroje umožňujú obsluhe manipulovať s nákladmi nabok, umožňujúc užšie uličky a väčší úložný priestor.

Bočné nakladače majú tiež pridržiavacie plošiny okolo zubov vidlice, aby stabilizovali náklad a zaistili bezpečnejšie nakladanie s dlhým bremenom. Popularita bočného nakladača klesá v dôsledku vyspelejšieho viacsmerného vysokozdvižného vozíka, ktorý nahradil kráľa dlhodobej manipulácie s bremenami.

 

9. Viacsmerové vysokozdvižné vozíky

 

Viacsmerové vysokozdvižné vozíky sú schopné jazdiť vo všetkých smeroch, umožňujú zlepšený úložný priestor a tiež preukazujú významné zvýšenie manipulačných časov. Obsluha je schopná manévrovať s dlhými bremenami s väčšou presnosťou a presnosťou.

 

Príslušenstvo

 

K dispozícii je veľa príslušenstva pre vysokozdvižné vozíky, ktoré pomáhajú znižovať celkové náklady tým, že umožňujú jednému stroju vykonávať viac úloh. Medzi najobľúbenejšie vysokozdvižné vozíky a zariadenia patria: Výložník / teleskopický výložník , háčiková doska , rotátor a pod.

 

Servis a údržba

 

Je dôležité zaoberať sa poskytovateľom vysokozdvižných vozíkov, ktorý môže poskytnúť miestnu podporu, aby sa zaistila rýchla reakcia v prípade akýchkoľvek problémov. Vyberte si dodávateľa, ktorý je miestne vlastnený a prevádzkovaný, pretože miestny obchodníci majú väčší záujem o starostlivosť o vás.

Údržba je rozhodujúcim faktorom pre dlhodobý výkon a návratnosť investícií vysokozdvižného vozíka. V dôsledku toho je podpora kvalitného predajcu na prvom mieste pri hodnotení strojov – najmä frekvencia pracovnej spotreby a systémová podpora.

Školenie a bezpečnosť

 

Profesionálni predajcovia vysokozdvižných vozíkov poznajú tých, ktorí investujú do čo najmenšieho počtu školení obsluhy vysokozdvižných vozíkov, z dlhodobého hľadiska najviac platia.

Je to tak z hľadiska prevádzkových nákladov, ako aj z nehôd. Dostupnosť odbornej prípravy obsluhy je veľkým plusom a mala by výrazne ovplyvniť vaše rozhodnutie o výbere vysokozdvižného vozíka.

 

Kúpiť alebo prenajať

 

Vzhľadom na vysoké počiatočné náklady sa takmer všetky vysokozdvižné vozíky prenajímajú alebo financujú. Je dôležité vziať do úvahy neustále náklady vysokozdvižného vozíka počas jeho životnosti, ako sú náklady na palivo, pneumatiky, servis, odpisy a náklady na obsluhu.

 

To ponecháva otázku ekonomiky a to, či je lepšie kúpiť alebo prenajať.

 

Rovnako ako u väčšiny rozhodnutí o vlastníctve vysokozdvižného vozíka je to otázka kontextu. Prenajímanie je zvyčajne nákladovo efektívnejšie, najmä ak potrebujete zachovať prevádzkový kapitál. Inokedy by bolo rozumnejšie kúpiť, pretože vám umožňuje požadovať odpisy kapitálu a ďalšie daňové výhody.

Náklady na vysokozdvižný vozík musia byť v súlade s pomerom kvality a ceny. Výber správneho modelu vysokozdvižného vozíka pre vaše potreby je iba súčasťou procesu akvizície. Uistite sa, že maximalizujete svoj čas prevádzkyschopnosti, minimalizujete prestoje a získate maximálnu návratnosť svojej investície.