Výber stavebnej firmy

Ako si dať postaviť dom na kľúč

Pre každého, kto sa rozhodne stavať, je úspešná realizácia vysnívaného domu hlavným cieľom.


Ako však nájsť tú správnu stavebnú firmu ? Podľa čoho sa rozhodovať ? Skúsime vám to priblížiť prostredníctvom niekoľkých kľúčových bodov:

 

Aký dom chcete a koľko chcete investovať

Porozmýšľajte, koľko priestoru potrebujete a aké máte plány do budúcna, či budete dom využívať napríklad aj na podnikanie.


Ak chcete iba tehlový dom, viete, že nebudete hľadať firmu, ktorá stavia drevené domy.


Týmto jednoduchým krokom eliminujete veľké množstvo firiem, ktoré nestavajú to, čo chcete alebo čo si predstavujete.


Ak chcete investovať určitú sumu peňazí, viete takisto odfiltrovať firmy mimo vášho rozpočtu.


Konečné rozhodnutie by tiež malo ovplyvniť nielen to, ako dom vyzerá zvonku, ale hlavne to, aby spĺňal vaše požiadavky na bývanie a aby ste sa tam vy cítili komfortne.

 

Neberte cenu ako hlavný rozhodujúci faktor

Dom je investíciou na celý život, preto by cena nemala byť rozhodujúcim faktorom. Pri nízkej cene nemôžete čakať vysokú kvalitu, keďže niekde tie peniaze treba ušetriť. Buď to bude kvalita materiálu, pracovnej sily, alebo vedomostí.

 

Komplexné služby

Sú firmy, ktoré vám postavia dom. A sú firmy, ktoré vám nielenže postavia dom, ale pomôžu aj pri výbere pozemku, vybavení hypotéky a realizácii stavby aj interiéru. Preto zvážte pri výbere tiež tento dôležitý faktor, môže vám ušetriť nielen veľa času, ale aj starostí.

 

Kvalita

Možno ani nie je tak dôležité z čoho je dom postavený , či je to tehla , drevo a pod. ale dôležitá vec či tá partia ľudí , ktorá venuje tej stavbe , to vie vôbec stavať.


Takže , ak chcete vybrať kvalitu , tak mali by ste vyberať hlavne firmu tzn. od robotníka , cez manažéra až po konateľa.


Teda firma by mala mať stabilné zázemie , vzdelaných a vyškolených ľudí , ktorí majú aj skúsenosti.


A až druhým krokom by mal byť ten materiál z čoho bude dom postavený resp. kvalita materiálu.

 

Informácie na web stránke

Vyhľadajte si webové stránky spoločností zaoberajúcich sa výstavbou montovaných alebo murovaných domov.


Na stránke stavebnej firmy sa dozviete nielen to kde všade firma stavia, ale zistíte aj konkrétne ponuky a výhody ktoré daná firma ponúka.


Hľadajte informácie ako firma stavia a aké materiály pri výstavbe domu používa.


Okrem všeobecných informácií sa tu zvyčajne dozviete aj o certifikátoch, ktorými firma disponuje a nájdete tam tiež referencie alebo prehľad práve realizovaných stavieb s priloženými fotografiami , pripadne aj videami.

 

Referencie a skúsenosti od ľudí

Vo všeobecnosti však platí, že najlepšie informácie získate od tých stavebníkov, ktorí už majú domy postavené.


Bývalý klienti stavebnej firmy totiž majú osobnú skúsenosť a preto vedia podať referencie z prvej ruky, ktoré budú dôveryhodné alebo neskreslené.


Pri výbere firmy na stavbu domu sa teda nebojte osloviť majiteľov novopostavených domov a pýtajte sa na ich skúsenosti s vybranou firmou.


Opýtajte sa na zamestnancov, na to ako riešili prípadné komplikácie a či dodržali všetko to, na čom sa spoločne dohodli.

 

Komunikácia

Všímajte si aj to , ako firma s vami komunikuje.


Zaujímajte sa nielen o profesionálny, ale aj ľudský prístup vedúcich alebo priamo montážnych pracovníkov.


Počas výstavby montovaného domu alebo pri riešení prípadných úprav totiž oceníte nielen profesionálne, ale aj korektné, ústretové a predovšetkým ľudské jednanie.


Výber dodávateľa býva subjektívny a neexistuje na to jeden správny recept. Ak však budete postupovať podľa týchto bodov, vyhnete sa vážnejším komplikáciám.