Malotraktor Vari XP 200 (4434)

Porovnej ceny

Malotraktor Vari XP 200 je český stroj s 4-taktným benzínovým motorom VARI XP-200. Kedže má stavebnicový systém , tak je vhodný na akékoľvek použitie , či už záhradkárov , pestovateľov , ale aj k firmy.

Tento typ Vari sa predáva aj s iným druhmi či typmi motorov ako napr. Honda . Kawasaki či Suzuki a pod. Malotraktor Vari XP 200 sa využíva napr. na pracovné náradie k orbe, sadeniu, vyorávaniu, k preprave, kultivácii, rekultivácii, bráneniu, koseniu, odhŕňaniu a k iným účelom. Má aj širokú škálu príslušenstva a adaptérov.

Orientačná cena – 1 599,00 €

Porovnať ceny a zistiť viac 

Stavebnicový malotraktor je vybavený odstredivou spojkou , ktorej priemer je 80 mm , nastaviteľnými rukovätmi , plynulou reguláciou otáčok , bezpečnostným vypínačom , šnekovou prevodovkou 3 + R , uzávierkou direnciálu až 4 polohách . Objem motora je 196 cm³ a krútiaci moment 10 Nm a hmotnosť tohto stroja je 250 kg. Jeho rozsah naklápania a svahová dostupnosť je 15° stupňov. Kolesá 5 – 00/12.

Je možné si aj zvoliť iné variácie podvozku a motorovej jednotky. Tento stroj má výkon 4,8 [kW] , Výkon [HP] a zdvihový objem 196 [cm3].

Kolesá sú vybavené uzávierkami nahradzujúcimi činnosť diferenciálu a pre pohon medzi motorom a prevodovou skriňou zaisťuje odstredivá spojka, ktorá sa automaticky zopne vždy pri pridaní plynu na vodiacich rukovätiach. Tieto vodiace rukoväte sú aj odpružené, teda obsluha cíti minimálne vibrácie do rúk.

Veĺkou výhodou je aj bezpečnostný vypínač zapaľovania, ktorý v prípade nehody alebo pádu obsluhy automaticky zastaví stroj.

Malotraktor Vari XP 200 má 3 rýchlosti a to vpred, neutrál a jednu rýchlosť vzad. Ťažná náprava traktora má 12 palcové fúkané kolesá s traktorovým vzorom a vonkajšie aj vnútorné závažia kolies.

Ako štartuje motorová jednotka Vari XP 200 . Ak chcete naštartovať tento motor , tak na ľavej strane si páčku dáte do dolnej polohy , na pravej strane si zvolíte benzín , stlačíte niekoľkokrát červené tlačítko na zadnej strane motora odistite poistku a naštartujete . potiahnutím lanka.

Motor

Motory Vari sú veľmi populárne medzi užívateľmi a sú veĺmi oblúbené. V tejto českej firme Vari , sa každý jeden motor Vari XP 200 sa testuje , či dokáže zvlňadnuť akúkoľvek záťaž.

Motor Vari XP 200 je vzduchom chladený 4 taktný jednovalec s rozvodom OHV. To , že je taký dobrý , výkonný a spoľahlivý stroj , je práve vďaka zdvihovému objemu 196 ccm a krútiacemu momentu 10 Nm , ale aj liatinovej vložke válca.

Dalšimi jeho prednosťami , je jeho jednoduchý štart , nízka spotreba a to cca 0,8 l/hod , nízke emsie , ktoré spľnujú normu Euro 2 , bohatým prislušenstvom , nahradnými dielmi.

Veľmi dôležitá je aj optimalizácia motora pre pohonné jednotky VARI s odstredivou spojkou , pretože požiadavky stabilného chodu v otáčkach pod 1700 ot / min a predovšetkým lineárne záťah až do maximálnych otáčok 3600 ot / min si vyžiadali rad špecifických úprav na karburátora, záťažového regulátora, ale aj na mechanických komponentoch motora.

Dôležitým faktorom je aj dosiahnutie pokojného chodu motora v celom režime otáčok, ktorý zaručuje vyvažovanie kľukového hriadeľa u každého motora.

Ćeský výrobok ?

Tento motor je najviac zastúpený v pohonných jednotkách Vari systému. Aj keď je tento malotrator je označovaný ako český výrobok , nie je to až celkom tak , pretože sa vyrába v Čine.

No napriek tomu sa nemusíte obávať nekvalitou , pretože firma Vari si naozaj starostlivo vyberala svojho výrobcu.
A nakoniec si vybrala firmu Zongshen z Chonqingu , ktorá patrí medzi 3 najvačších výrobcov spaľovacích motorov a motoriek v Číne.

To , čo ich tak presvedčilo , aby si vybrali práve ich je ich profesionálny prístup , špičkové profesionálne technické vybavenie a samozrejme aj záruka kvality a spoľahlivosti.

Ak by ste chceli detaily o tomto motore , tak si prečítajte zaujimavý článok Motor XP 200 , ako ho možno nepoznáte.

Vari XP-200 – recenzie a skúsenosti

To , že sú tieto stroje od značky Vari naozaj kvalité dokazujú aj samotní vlastníci týchto malotraktorov aj napriek tomu , ako už bolo uvedené pochádza výrobca z Činy.

Užívatelia malotraktora Vari XP-200 , oceňujú hlavne jeho silu , spoľahlivosť s touto značkou , stavebnicový systým a širokú paletu príslušenstva ,ako aj to , že to
Dobrý je pomer kvality a ceny.

Ako je známe od firmy Vari , aj percento reklámácií je veľmi malé.

Porovnať ceny a zistiť viac