Tento malotraktor Vari XP 200 ANV – 400 , je v ponuke aj s vozíkom s označením ANV – 400 . Stroj je vyrobený v Českej republike tvorí radu širokého príslušenstva pre najrôznejšie použitie.

Je to stavebnicový systém, ktorého je viac druhov motorov a prevodovky, s ktorými je možné používať najrôznejšie pracovné náradie k orbe, sadeniu, vyorávaniu, k preprave, kultivácii, rekultivácii, bráneniu, koseniu, odhŕňaniu a k iným účelom.

Stroj Vari XP 200 ANV – 400 je určený hlavne pre záhradkárov, pestovateľom, firmám na údržbu komunikácií a verejných priestranstiev komunálnej sfére a pod. V ponuke nájdete aj širokú škálu príslušenstva a adaptérov.

Porovnať ceny a zistiť viac 

Motor a vlastnosti

Malotraktor Vari XP 200 ANV – 400  je poháňaný 4-taktným motorom XP 200 s objemom 196cm3 a krútiacim momentom 10Nm. VARI XP 200 je dalej vybavený prevodovkou DSK 317.1/S ktorá má 3 rýchlosti pred a 1 rýchlosť vzad a plynulú reguláciu otáčok, ďalej má ťažnú nápravu, záves Z01, nastaviteľné rukoväte a celkový set zakončuje vozík ANV 400 s nosnosťou 400kg.

Stavebnicový malotraktor VARI je spoľahlivý pomocník hlavne pri obrábaní pôdy. Je osadený úsporným a tichým štvortaktným motorom VARI XP200 s prevodovou sriňou DSK-317.

Hlavnou prednosťou tohoto motoru je ľahký štart. Hmotnosť malotraktoru bez príslušenstva je 250 kg. Prevod pohonu medzi motorom a prevodovou skiňou zaisťuje odstredivá spojka, ktorá sa automaticky zopne vždy pri pridaní plynu na vodiacich rukovätiach.

Rukoväte sú nastaviteľné výškovo aj stranovo a nájdeme na nich bezpečnostný vypínač zapaľovania. Ten v prípade nehody či pádu obsluhy automaticky zastaví stroj. Stroj má tri rýchlosti vpred, neutrál a jednu rýchlost vzad. Rýchlosti vpred sú 2,8 – 9,5 – 12,5 km/h a vzad 3,1 km/h.

Radenie rychlostí sa provádza vždy pri pokoji stroja. Ťažná náprava TN-01 obsahuje dvanásť palcové fúkané kolesá s traktorovým vzorom a vonkajším závažím kolies. Rozteč kolies je 610 mm. Kolesá sú vybavené uzávierkami nahrádzajúce činnosť diferenciálu s tromi polohami.

Súčásťou tejto zostavy je záves Z-01 pre pripojenie pasívneho príslušenstva či návesu a oporná noha ON-01 pre jednoduché uskladnenie stroja. Malotraktor VARI je dobrým pomocníkom pre zahradkárov a farmárov.

Technické parametre

Typ motora:
Vari XP200
Krútiaci moment [Nm]:
10
Hmotnosť:
250kg
Spojka:
odstredivá, priemer 80 mm
Rozsah naklápania/ Svahová dostupnosť:
15°
Kolesá:
5 – 00/12
Poznámka:
Možnosť zvoliť aj iné variácie podvozku a motorovej jednotky
Motor:
benzínový 4-takt
Výkon [kW]:
4.8
Výkon [HP]:
6.5
Zdvihový objem [cm3]:
196
Prevodovka:
šneková 3 + R

Preprava dreva s malotraktorom Vari XP 200 a vozíkom ANV 400

Prepraviť na zahrade kompost , nahrabané lístie alebo prepraviť drevo , to musí asi každý kto má nejaký pozemok alebo dom.

Samozrejme je to namáhavá práca , preto k tomuto účelu používame , rozne prepravné zariadenia či pomocky. Takým asi najbežnejším , ktorí u domu či záhrade máme je fúrik.

Na tomto fúriku možeme preniesť , tak sypký materiál alebo aj drevo. Musíte si , ale dávať pozor na to , aby ste sa priliš neunavili.

Preto je nutné vždy náklad vyvážiť. Sústrdíme sa na to , že náklad ukládame vždy , na prednú časť fúrika. , tým odľahčíme rúčky. Pokiaľ by sme náklad naložili do zadnej časti , námaha sa nadmerne zvýši a tak budeme musieť vyvynúť nadmerné úsilie.

Dalším možným riešením je použitie dvojkolesového vozíka. V tomto pripade nie je také nuté už dokladné vyváženie , pretože vozík ANV 400 má dve kolesa a náklad sa dá pomerne dobre naukladať aj do výšky.

Ak , ale už máme objemnejšie náklady , tak tam si už s týmito zariadeniami nevystačíme. Tu už bude lepšie aspoň dvojkolesový malotraktor Vari XP 200 ANV – 400 , ktorý má v zadnej časti pripevnený aj náves. Takýto náves má nosnosť 400 kg , takže doňho sa už skutočne dá aj niečo naložiť.

Musíme si , ale dávať pozor , aby sme ho nezaťažili. Ak by sme tento náves preťažili , tak sa zhorší ovládanie stroja a zároveň sa može stať tento malotraktor nebezpečným.

Na ťažnej náprave malotraktora Vari XP 200 ANV – 400 nastavíme kolesa do tzv. rovnobežnej polohy . Je to hlavne preto , aby sme mohlo stroj lepšie zatáčať , prípadne sním inak manipulovať na menších plochách.

Pokiaľ , ale pojdeme s naloženým nákladom , tak dáme kolesa do zábernej polohy , to je s z toho dovodu , že stroj nám napomáha zostavu brzdiť a je to teda z bezpečnostného dovodu.

Náklad , ktorý na takomto vozíku prepravujeme , je nutné vždy dokladne zaistiť. Pokiaľ sa jedná o sypký materiál , nesmie nám materiál padať dole , pretože tým by docházalo k znečisteniu komunikácie a to je samozrejme vec , ktorá je zakázaná.

Tento vozík ANV- 400 je vybavený aj sklápačkou , takže pokiaĺ prepravujeme piesok , lístie alebo kompost , tak vyloženie je jednoduché. K tomuto účelu je aj odnímateľné zadné čelo. Pokiaľ máme niečo vysoké napr. drevo , tak potom je nutné tento náklad zaistiť proti zosunutiu.

Pokiaĺ na polená , drevo či iným náklad prečnieva cez vozík , tak je nutné označiť túto časť , napr. výstražným trojuholníkom , ktorý zavesíme do zadnej časti vozíka.

Ak je vozík alebo aj malotraktor vybavený širokými kolesamí , tak to nám umožnuje , prejsť aj cez hlbší terén . Vozík má aj ANV-400 široký rozchod a ťažšie ťažisko , čo tým má dobrú stabilitu v terénu. Tým pádom aj obluha má dobrý komfort a pohodlie aj vďaka odpruženej sedačke. Táto sedačka aj teréne , pokiaľ by vozík či nadskočil tak stlmí nárazy.

Pre bezpečnú jazdu , je tento vozík ANV-400 vybavený pedálovou brzdou. Ak by sme potrebovali zaparkovať aj napr. na svahu , tak je tu aj brzda ručná. Malotraktor Vari XP 200 ANV – 400 može jazdiť aj po komunikáciách 3 a 4 triedy , ale je vždy nutné vystaviť si technické osvedčenie.

Porovnať ceny a zistiť viac