Tepovač Kärcher SE 6.100

Tepovač Kärcher SE 6.100

Viacúčelový multifunkčný vysávač a tepovač Kärcher SE 6.100 je určený na hygienické základné čistenie kobercov a tvrdých podláh. Tento stroj sa predáva v dvoch farebných prevedeniach a to žlto-čiernej verzii a v bielo-sivej.

Orientačná cena – 329,00 €

  ►►►  Kärcher SE 6.100   

 

Obsah stránky

Vlastnosti tepovača Kärcher SE 6.100
Výbava
Postup čistenia 
Obsah balenia
Recenzie  – Tepovač Kärcher SE 6.100

 

Vlastnosti tepovača Kärcher SE 6.100

Čistiaca tekutina sa pod tlakom vstrekuje hlboko do koberca a potom sa odsaje spolu s uvoľnenou špinou. Obzvlášť dôkladne sa odstráni mastnota, špina a zápach.

Sériový nadstavec na tvrdé plochy zaručuje čistotu bez šmúh na podlahe z prírodného kameňa, dlažby, linolea a plastu. V spojení s čistiacimi prostriedkami Kärcher sa tepovač – extraktor SE 6.100 postará o dôkladnú čistotu až do hĺbky pórov – ideálne riešenie pre alergikov.

 

Výbava tepovača 

V štandardnej výbave okrem toho jedna tepovacia hubica na čalúnenie. S ňou rýchlo a dôkladne vyčistíte aj čalúnenie alebo autosedadlá. Okrem toho ponúka tepovač Kärcher SE 6.100 , aj ďalšie komfortné vlastnosti, ako napr. držiak hubice a trubice pre prestávky v práci alebo stabilný hák na odkladanie kábla a hadice. Keď je vybratá nádrž na čistú vodu, môže sa používať aj ako plne funkčný mokro-suchý vysávač. Jeho využívanie a všestrannosť vás prekvapí.

Systém s 2 nádržami: oddelená nádrž na čistú a špinavú vodu. Jednoduché plnenie a vyprázdňovanie.

Inovovaná tepovacia hubica: o 50% rýchlejšia

Praktické odkladanie príslušenstva: na bezpečné umiestnenie štandardného príslušenstva na stroji, aby bolo vždy poruke.

Veľkou výhodou u tohto modelu je aj oddelený priestor na čistú a znečistenú vodu (objem 4/4 l). Teda na čistenie sa používa čistá voda z nádrže a následne sa špinavá voda zhromažďuje samostane. Tým sa dosiahne účinné čistenie povrchov s minimálny úsilím.

 

 

Postup čistenia 

 

Vysávanie

Odoberieme za pomoci bočných úchytiek vrchný diel tepovača Kärcher SE 6.100 a vyberieme vnútorné nádoby , ktoré pomožíme na zem. Z vnútra vyberieme aj dve nádoby. Nasadíme filtračné vrecko a vrchný diel stroja , ktorý sme vybrali správne upevníme naspäť do stroja . Bočné úchytky pootočíme a tak sa pripevní vrchná časť stroja.

Na saciu trubicu nasadíme adaptér a prepínaciu podlahovú hubicu. Zapneme tlačidlo vysávanie. Vodu z kobercov a čalúnenia , vysávame bez filtračného vrecka s nasedenou hubicou na tepovanie. Pri poklese výkonu použite oklep filtra viacnásobným potiahnutím rúčky.

Tepovanie

Najprv nasadíme hubicu na tepovanie a potom vyberieme papierové filtračné vrecko , aby sme ho nezamočili. Skontrolujeme aj správne nasadenie tesniaceho krúžku . Potom do bielej nádoby napustíme maximálne 4 litre vody a pridáme prostriedok RM 519 alebo RM 760 , ktorý je určený na tepovanie.

Obe nádoby vložíme do hlavnej časti stroja. Následne nasadíme a upevníme vrchný diela tepovača Kärcher SE 6.100. Samozrejme skontrolujeme aj tesnosť spojov.

Postup -2 – kroková metóda

1 krok – pustíme nástrek a nanesieme na koberec a necháme pôsobiť 5 až 10 minút. Po tomto uplynutom čase , zapneme tepovač a tepujeme nastriekané miesto.

2 krok – pustime naraz nástrek aj vysávanie. Postupujeme smerom od vzdialenejšieho miesta k sebe. A na záver povysávame. Na vysávanie vody používame hubicu na tepovanie.

Pre dôsledné odstránenie prostriedku zopakujeme 2 krok tzn. nástrek a vysávanie , už len s čistou vodou a opät povysávame. Po skončení čistenia necháme vysušiť plochý skladaný filtrer.

Ak chcete ešte zvýšiť účinok čistenia , tak použite teplú vodu maximálne však do 50 stupňov celzia.

 

Obsah balenia

 

Hadica na tepovanie a extrakciu s držadlom, 2 m, 35 mm
Trubice na tepovanie a extrakciu, 2, 0.5 m, 35 mm
Tepovacia hubica s násadou na tvrdé plochy
Tepovacia hubica s násadou na čistenie čalúnenia
Štrbinová hubica
Hubica na čalúnenie
Papierové filtračné vrecko, 1
Plochý skladaný filter
Čistič kobercov RM 519 (100 ml)
Ručné čistenie filtra
Ukazovateľ stavu filtra
Praktický držiak hadice a príslušenstva
Komfortný systém s nástrekom a extrakciou

 

Video

 

Recenzie – Tepovač Kärcher SE 6.100

Oproti modelu Karcher 5100 má až 2 hubice na tepovanie , čo je super. Kärcher som si vybral ako značku so zárukou kvality, čo sa mi pri uvedenom produkte len potvrdilo !

Vysávač je na môj vkus trochu hlučnejší, ale to asi súvisí s výkonom, ktorý je výborný a dostačujúci . Mokro / suché vysávanie tvrdých podláh – OK, len sa človek musí trochu naučiť manipulovať s nadstavcami. Je dobré zhliadnuť aj nejaká videá na internete.

S čistením korberca , alebo čalúnenia nemáme ešte žiadnu skúsenosť. Obyčajný vysávač do domácnosti. Je potreba pri suchom vysávaní meniť sáčok z nádoby na vodu a potom asi niekde sáčok skladovať … Inak do domácnosti so zvieratami výborný, chlpy naozaj vysáva / vytiera, nie len rozotiera ako napr. mop.

S tepovačom Kärcher SE 6.100 sa ľahko manipuluje. Dobre udeľuje špinavú vodu od čistej vody.

Za nevýhodu považujem to , že má krátku šnúru a to tesnenie v nádržke na čistú vodu – vypadáva a je potreba to strážit

Tepovač je dobrý. Čo mi ale veľmi vadi, je tesnenie v nádržku na čistú vodu , tj. maličký krúžok, ktorý treba vždy nasadiť pretože moze vypadnúť, alebo sa zachytiť v hadici, takže ak naňho zabudnete, možete ho vyliať s prebytocnou vodou alebo stratiť.

Tento tepovač Kärcher SE 6.100 je veľmi účinný a rýchly pomocník, jednoduché zostavenie aj manipulácia, veľmi odporúčam.

S výrobkom som maximálne spokojná a môžem len odporučiť. Iba som si musela dokúpiť hubicu na čalúnenie. V opise sa síce píše, že je súčasťou balenia, ale nie je to pravda. V návode je uvedené, že táto hubica je súčasťou typu SE 5.100 Plus. Čistila som kreslá a výsledok je výborný. Oceňujem, že u vysávača je zvlášť nádoba na čistú a špinavú vodu. Prípadne možno vysávať s použitím papierového vrecka.

Orientačná cena – 329,00 €

  ►►►  Kärcher SE 6.100   

 

Ak by ste chceli si pozrieť tepovače v tejto cenovej triede , tak navštívte stránku Tepovače od 200 do 500 eur