Súrodenecký kočík

Súrodenecký kočík

Chceli by ste si kúpiť súrodenecký kočík ? Stačí len kliknúť na odkaz a tam nájdete až 43 takýchto kočíkov .

Porovnáte si ceny kočíkov v jednotlivých eshopoch , prečítate si recenzie a hodnotenia od zákazníkov a samozrejme aj dalšie informácie .

Pozrite si cenové ponuky v obchodoch

 

 

Všetko o súrodeneckom kočíku

 

Ak očakávate dvojčatá alebo chcete ísť na prechádzku s dvoma malými deťmi, potrebujete súrodenecký kočík. Tu sme pre vás pripravili prehľad.

 

Verzie súrodeneckých kočíkov

 

Existujú tiež kočíky v rôznych verziách pre dvojčatá a súrodencov, takže sa môžete rozhodnúť, či vaše deti budú skúmať svet vedľa seba alebo jeden za druhým. Obaja majú výhody aj nevýhody.

Tieto kočíky pre dvojčatá alebo pre súrodencov sú navrhnuté tak, aby pohodlne pojali dve deti súčasne v jednom vozíku súčasne. Ponúka priestor vedľa seba alebo jeden za druhým.

V závislosti od typu modelu sa musí rozlišovať medzi dvojmiestnymi sedadlami (vedľa seba) a tandemy (jeden za druhým ). Obe varianty majú svoje individuálne výhody a nevýhody, a preto je dôležité, aby rodičia zvážili svoje osobné potreby.

Vo všeobecnosti však nemožno povedať, že jeden tvar je lepší ako druhý.

 

Ak vaši miláčikovia sedia jeden za druhým, máte výhodu, že s kočíkom sa ľahšie manipuluje, pretože nie je tak široký.
Ak si vyberiete druhú možnosť, vaše deti budú sedieť vedľa seba , ale sú širšie.

 

Usporiadanie sedadiel

 

V závislosti od modelu sedí deti vedľa seba, za sebou alebo nad sebou v súrodeneckom kočíku. Každá rodina sa môže rozhodnúť, čo je pre nich najpraktickejšie. Ak deti sedia vedľa seba, je to pre nich spoločenskejšie.

Ak sú sedadlá usporiadané jedna za druhou alebo jedna nad druhou, kočík je užší, a preto sa ľahšie ovláda v úzkych uličkách. Namiesto jedného za druhým môžu byť sedadlá v niektorých súrodeneckých vozoch usporiadané tak, aby deti sedeli oproti sebe.
Moderné dvojité kočíky pre súrodencov ponúkajú stále viac konštelácií, takže rodičia sa môžu pružne rozhodnúť, v akom režime vezmú deti na prechádzku.

 

Kočíky, ktoré možno premeniť na dvojmiestne

 

Je ťažké naplánovať, že sa narodia dve deti s malým vekom. To je dôvod, prečo nákup objemného súrodeneckého kočíka ako preventívne opatrenie nemá zmysel.

Našťastie existuje stále viac kočíkov, ktoré je možné dodatočne vybaviť z jedného kočíka na dvojitý kočík. 

 

Tip na článok – Kombinovaný kočík

 

Aký druh kočíka pre dvojčatá a súrodencov existuje

 

Dvojčatá a súrodenecké kočíky od narodenia

 

Okrem toho sa kočíky sourozencov alebo dvojčatá môžu používať pre batoľatá už od narodenia, ako aj pre batoľatá, pretože tieto kočíky môžu byť vybavené napríklad aj detskou sedačkou, detskou vaňou alebo autosedačkou.

Ak vaše dvojičky zostarnú alebo ak je váš prvorodenec už v materskej škole, súrodenecký kočík alebo jeho časť sa dá ľahko premeniť na kočík.

 

súrodenecké kočíky

 

Pozrite si cenové ponuky v obchodoch

 

 

Ako vybrať súrodenecký kočík alebo kočík pre dvojčatá

 

Čo je dôležité a zvážiť s dvojitým kočíkom

 

So súrodeneckým kočíkom alebo kočíkom pre dvojčatá , by ste mali zvážiť niekoľko vecí. V nasledujúcej časti nájdete všetko, čo by ste mali vedieť najmä o dvojitých kočíkoch.

 

Aké široké sú kočíky pre dvojčatá

 

Ak ste sa rozhodli pre kočík s dvoma deťmi sediacimi vedľa seba, bude kočík širší ako normálny kočík. Je to určite väčšia zábava pre vaše deti, keď sedia vedľa seba. S dvojitým kočíkom pre vás to môže byť trochu pevnejšie, pretože dvojčatá sú zvyčajne široké okolo 74 – 76 cm.

Ak ste v prírode, pravdepodobne nebudete mať žiadne problémy. V malom obchode obchode alebo pri jazde električkou či autobusom môže byť niekedy jazda trochu tesnejšia.

 

Koľko stojí kočík pre dvojičky alebo súrodenecký kočík ?

 

Tieto kočíky sú k dispozícii v rôznych prevedeniach a cenových reláciách. Lacnejšie modely môžete získať od približne 250 eur.

V strednom cenovom segmente sa pohybujete okolo 400 – 600 €, nie sú stanovené žiadne horné limity a môžete tiež minúť okolo 1 000 eur za kočík pre dcojčatá alebo súrodenecký kočík.

 

Otázky, ktoré treba zvážiť pred nákupom súrodeneckého kočíka

 

Čo je to súrodenecký kočík?

 

Súrodenecký kočík, ponúka priestor pre dvoch (väčšinou) súrodencov rôzneho veku.

Vo všeobecnosti je dôležité rozlišovať medzi dvoma modelmi, ktoré majú svoje výhody a nevýhody. Je teda na rodičoch, aby rozhodli, čo je pre nich dôležitejšie.

 

Kde si môžem kúpiť súrodenecký kočík?

 

Súrodenecký kočík, či už tandemový alebo dvojmiestny, je možné kúpiť ako akýkoľvek iný kočík v mnohých online obchodoch alebo v bežných obchodoch, ktoré predávajú detské potreby. Oba modely predaja majú svoje výhody a nevýhody.

Aj keď v online obchodoch nájdete väčší sortiment s mnohými modelmi v najrôznejších prevedeniach a rôznych funkciách, špecializovaný obchod svieti má výhodou pre zákazníkov s možnosťou testovania súrodeneckých kočíkov priamo na mieste.

 

 

Je každý súrodenecký kočík vhodný do auta ?

 

Rozhodujúcim faktorom, je, či sa dá kočík zložiť. Vďaka tomu sú kočíky sourozenca, ktoré sú výrazne väčšie ako bežné kočíky, nielen lepšie zvládnuteľné, ale aj šetria viac miesta.

Najmä ak vlastníte menšie auto, je dôležité sa o tom vopred informovať. Aj keď nie sú žiadne problémy s veľkými automobilmi .

 

Kritériá pri kúpe správneho súrodeneckého kočíka

 

V nasledujúcom texte vám ukážeme kritériá, pomocou ktorých môžete porovnávať a hodnotiť kočíky pre súrodencov . To vám uľahčí získanie prehľadu a rozhodnutie o vhodnom a účinnom modeli.

 

V súhrne ide o nasledujúce kritériá:

Materiál
závažia
Rozmery
Pohyblivosť
Skladací mechanizmus
Brzdy
Bezpečnostné pásy
Bezpečnostná lišta
Kolesá
Ležiaca poloha
Ochrana pred slnkom a dažďom
Príslušenstvo
Veková skupina
Dizajn

 

Nižšie si môžete prečítať, o čom sú všetky príslušné kritériá a zistiť, prečo je pre vás zmysluplné kúpiť si model na základe týchto kritérií.

 

Materiál

 

Okolo dvoch detí musí byť zabezpečená dostatočná bezpečnosť, ktorú musí mať súrodenecký kočík alebo kočík pre dvojčatá , takže rám by mal byť vyrobený zo zvlášť odolného materiálu. Materiál vyrobený z hliníka presvedčí nielen stabilným, ale aj ľahkým rámom pre kočíky.

Oceľový rám je na druhej strane robustnejší, ale tiež ťažší. Skutočnosť, že uhlíkové prvky prúdia do rámu kočíka, je dôkazom jeho zvlášť vysokej úrovne odolnosti a extrémne nízkej hmotnosti.

 

Závažia

 

Hmotnosť súrodeneckého kočíka je pri nákupe mimoriadne dôležitým faktorom, samozrejme by mal byť pekný a robustný a nemal by sa ľahko prepadať, čo je zvyčajne spojené s vysokou hmotnosťou.

Dlhé tlačenie pri chôdzi, ľahký prístup k verejnej doprave, prenášanie vozidla nahor a nadol po schodoch a zdvíhanie do auta. Nič z toho by nemalo viesť k neprimeranému úsiliu.

Samotný opis by mal objasniť, prečo by bolo lepšie smerovať k ľahšiemu modelu, aj keď by to mohlo znamenať niekoľko kompromisov vo funkciách.

 

Rozmery a rozloženie súrodeneckého kočíka

 

Ak má váš budúci kočík skladací mechanizmus, uvidíte, aké bude mať rozmery, keď bude otvorený a zatvorený.

Vždy si uvedomte, koľko miesta je k dispozícii nielen doma, ale aj v aute, schodisku alebo na chodbe. Nezabudnite: súrodenecký kočík je svojou povahou väčší ako bežný kočík!

Veľkosť kočíka hrá doma dôležitú úlohu. Koneckoncov , aké dobré je mať najkrajší, najlepší, najväčší a najväčší súrodenecký kočík, ak zaberá polovicu vášho životného priestoru?

 

Pohyblivosť

 

Mobilita vášho súrodeneckého kočíka veľmi závisí od typu súrodeneckého kočíka, ktorý ste vybrali. Tandem aj dvojmiestny majú svoje vlastné klady a zápory.

Aj keď môže byť ťažšie odbočiť pevne pomocou tandemu, ktorý sa vyznačuje väčšou dĺžkou, nie je opäť ľahké jazdiť rušnými ulicami alebo úzkymi chodníkmi so širokým dvojmiestnym sedadlom.

 

Skladací mechanizmus

 

Skladací mechanizmus znamená, že je možné sklopiť rám na jeho minimálnu veľkosť. Najmä pri preprave je to jeden z bodov, na ktoré by ste sa mali zamerať, okrem hmotnosti. Pretože skladaný súrodenecký kočík nielenže šetrí viac miesta, ale tiež sa ľahšie prispôsobí.

Skladací mechanizmus má jasné výhody nielen pri ukladaní do auta. Môžete z toho mať úžitok aj doma, ak sa dá kočík ľahko umiestniť v byte a nebráni vám ani vašim deťom pri hraní.

Venujte však pozornosť ľahkému použitiu skladacieho mechanizmu. Pretože najmenší skladaný súrodenecký vozík je na konci zbytočný, ak sa musíte pracne rozvinúť a skladať celý deň.

 

Brzdy

 

Parkovacie brzdy sú jedným z najdôležitejších bezpečnostných aspektov každého súrodeneckého kočíka. Mali by sa postarať o to, aby bol kočík dostatočne zaistený a aby sa zabránilo jeho neúmyselnému rozjazdu.

Ďalšia ručná brzda na ťažkých dvojitých kočíkoch pomáha udržať všetko pod kontrolou.

 

Bezpečnostné pásy

 

Zabezpečenie opasku v kočíkoch je dnes najmodernejším riešením. Ukázalo sa, že 5-bodové bezpečnostné zariadenie pásu poskytuje primeranú ochranu proti vykĺznutiu. Vodorovné bezpečnostné tyče ponúkajú dodatočnú ochranu.

 

Bezpečnostná lišta

 

Bezpečnostné lišty nielen pomáhajú chrániť vaše dieťa, ale starším deťom poskytujú pohodlie. Nakláňať sa dopredu, držať sa ho a byť schopný ho podoprieť v kočíku už nie je problémom za predpokladu, že sú bezpečnostné pásy primerane uvoľnené.

 

Kolesá

 

Samotná veľkosť tu nie je vždy rozhodujúcim faktorom, ale predovšetkým materiálom. Kým s plastovými kolesami je možné pozorovať vyššiu mieru opotrebenia, pneumatiky sú náchylnejšie na poškodenie klincami alebo kameňmi.

V zásade však možno povedať, že otočné predné kolesá sú odporúčané pre každého. Dávajú súrodeneckému kočíku nielen lepšiu ovládateľnosť, ale umožňujú aj ľahšie riadenie cez rušné nákupné centrá.

 

Ležiaca poloha

 

Cieľom súrodeneckého kočíka bez ohľadu na to, či ide o tandemové alebo dvojité sedadlo, je preprava dvoch detí s rôznymi potrebami a podľa možnosti rôznych vekových skupín podľa veku.

Z tohto dôvodu je dôležité pred nákupom objasniť, či súrodenecký kočík spĺňa požiadavky . Najmä u novorodencov je nevyhnutné mať vždy úplne rovnú polohu, zatiaľ čo staršie dieťa bude mať viac priestoru na nohy.

Preto venujte osobitnú pozornosť tomu, či kočík dokáže uspokojiť tieto potreby súčasne.

 

Ochrana pred slnkom a dažďom

 

Ani batoľatá nie sú odolné voči poveternostným podmienkam, ako je teplo, sneh alebo dážď. Transparentná dažďová pokrývka je vhodná nielen na to, aby zostala suchá a zdravá, ale aj napriek nepriaznivému počasiu zabezpečí úplný výhľad na deti.

Je dobre známe, že po daždi nasleduje slnečné žiarenie, a preto je potrebné pred nimi primerane chrániť.

Strecha súrodeneckého kočíka , ktorá môže byť stiahnutá obzvlášť nízko, je obzvlášť vhodná na ochranu pred účinkami priameho slnečného žiarenia. K dispozícii sú tiež štýlové slnečníky alebo slnečné plachty, ktoré sa dajú ľahko pripevniť k kočíku.

 

Príslušenstvo

 

Pokiaľ ide o príslušenstvo, súrodenecké kočíky sa nelíšia v najmenšej miere od sedadiel s jedným sedadlom. Počnúc výrobkami, ako sú držiaky na poháre, tašky na plienky do nákupných sietí, existuje celý rad produktov, ktoré vám uľahčia život.

Reflektory alebo svetlá by mali poskytovať lepšiu viditeľnosť v tme. Bezpečnostné zámky proti krádeži alebo sieťam proti komárom, ktoré chránia proti nepozvaným hosťom.

 

Pozrite si cenové ponuky v obchodoch