Pokosová pila dewalt DWS780

Pokosová pila Dewalt DWS780

 

Obostranná pokosová píla DeWalt DWS 780 je naozaj nádherný stroj aj s praktickým svetlom , ktorý je upevnené na tejto píle. Je to vlastne náhrada lasera , kde sa u väčšine profesionálnych píl používajú práve tieto lasere , ktoré vám určujú strany kotúča.

Má vynikajúci rezný výkon pri rezaní malých profilov aj stavebného reziva s rozmermi až 110 x 303 mm. Elektronická regulácia otáčok umožňuje zníženie rezné rýchlosti pri rezaní iných materiálov, než je drevo. Inovovaný drážkovací doraz umožňuje nastavenie hĺbky rezu pre drážkovanie a žliabkovanie.

Táto pokosová píla DeWalt DWS 780 je veĺmi pevná a konštrukčne naozaj dobre prepracovaná a tak sa ani nemusíte báť , že ak chcete ju vložiť napr. do auta , tak že sa jej niečo stane. Skrátka nie je to žiadny plast .

Orientačna cena – od 798,20 – 1 169,95 eur

Porovnať ceny a zistiť viac 

 

►►► Pozrite si – TOP NAJLEPŠIE PÍLY

 

 

Vlastnosti pokosovej píly DeWalt DWS 780

Ak sa na ňu pozriete , tak je pokosová píla DeWalt DWS 780 pomerne veĺká , má pevný stol a prereže 170mm a výjazd má 345mm. Na strane píly nájdete operky , ktoré vám budú nápomocné vtedy , ak režete nejaké lišty a pod. Veĺkou výhodou je aj to , že môžete rezať aj ľavou aj pravou rukou a nie je pri tom potrebná ani žiadna sila.

Dobrá je vymyslený aj priestor pre zhromažďovanie pilín , ktorý sa dá pomerne jednoducho povysávať vysavačom.

Firma DeWalt však išla na to , trochu inak a vsadila na jednoduchosť. Nad tým kotúčom je umiestnené led svetlo , ktoré vám osvetľuje miesto nad kotúčom a vy vďaka tomuto vidíte tieň , ktorý vrhá ten kotúč. Tento laser funguje aj v noci aj počas dňa.

Tento systém ma dve výhody a to za prvé , vždy vám priesvieti tú plochu a za druhé , vždy vidíte presne , kde ten rez povediete. A tak vám odpadáva , akékoľvek nastavovanie lasera.

Určite to poznáte , keď pílu hodíte do auta , pridete niekde na stavbu , vyberiete ju z auta a potom je potrebné , vždy tie lasere nastaviť. Pri tejto pile tu nemusíte robiť. Je tu super , pretože vždy je to presne nastavené.

Aj keď vymeníte kotúč , ktorý má inú hrúbku , tak bude fungovať takisto. Nemusíte nič nastavovať , vždy to bude presné a uvidíte obydva strany kotúča. Je to jedna z najväčšich predností  pokosovej píly DeWalt DWS 780. Musíme uznať , že už dlhšiu dobu sme nevideli , takto dobre premyslené a tak jednoduché.

 

 

Ľahká a stabilná 

Samotná pokosová píla DeWalt DWS 780 je pomerne ľahká, pretože má necelých 25 kg a tak to je jeden z dalších benefitov. Píla používa 350 mm kotúč . U iných značiek ako napr. Bosch , tak tam nájdete 240 mm , ktoré majú 27 alebo 28 kg.

Takže túto relatívne nízku hmotnosť oceníte hlavne vtedy , ak ju budete potrebovať niekam preniesť. Pracovnú dosku má z hliníka. Po stranách je trochu tenšia , ale to zrejme z dôvodu jej menšej hmotnosti.

Naopak madlo je širšie a tak keď si tam položíte materiál , tak vždy bude mať dobrú oporu.
Všetky stupne sú výborne viditeľné a neuvidíte tu žiadny materiál z plastu a pod. Všetko je tu naozaj kvalitne vyfrézované a viditeľné.

Samozrejme , štandartom sú zarážky na tých najdôležitejších uhloch a to od 0 , 15 . 30 stupňov atď. Je tu aj jednoduchá aretácia.

Ćo by sme ešte ocenili u tejto pokosovej píly DeWalt DWS 780 , tak sú to zarážky , vďaka ktorým už máte nastavené pokosové úhly. Tie základné uhly , ktoré sa často používajú sú už teda nastavené a vy už len naklopíte. Na strane je umiestnený šrúb , ktorý funguje ako zarážka.

Túto pílu si môžete nastaviť až na 50 stupňov a to nie je určite štandart u každej píly. Má veľké množstvo nastavení.

Výborne je to vymyslený odťah , je pomerne široký a výrobca uvádza , že dokáže zachytiť až 75 percent pilín. Je pravda , že sme to nemerali , ale toho bordelu stiahne určite dosť. Výrobcovia mysleli aj na to , aby sa zbytočný bordel nedostal pod túto pílu , preto tam nájdete len veľmi málo priestoru.

Aj konštrukcia pokosovej píly DeWalt DWS 780  je vymyslená naozaj dokonale , pretože na stole stojí naozaj rovno a aj to napomáha ktomu , že sa tam nedostanú žiadne piliny. Tento stroj dokážete naklopiť na obydva strany.

Tento stroj pokosová píla DeWalt DWS 780  je o detailoch a to ho robí výnimočných a profesionálnym. Jeden takýto detail nájdete aj už držiaku na materiálu na ktorom je taký zárez , vďaka ktorému zasuniete do jednej polohy a väčšinou do polohy , ktorú už používate.

Tak potom nie je žiadna šanca , že sa vám ten materiál vysunie. Tým pádom sa s nim pracuje veĺmi jednoducho.

Tá kapacita , ktorú táto píla zvládne je ohromujúca , pretože úplne v pohode dáte na šírku 345mm . Maximálny kus , ktorý je možné umiestniť je 303mm na 110mm. A tak môžete s tým rezať či píliť veĺké trámy a pod.

Spracovanie , dizajn a kvalita tejto píly je na jedničku a to svetlo , je už taká čerešnička na torte , pretože veľmi vám to urychlí a zjednoduší prácu a pomôže pri meraní a presnosti. Ocenili sme aj pomerne veľký rezný výkon a takisto aj to , že dobre reže aj malé materiály.

 

Našli sme aj zopár nedostatkov

Ale aby sme len nechválili túto pílu , tak našli sme aj zopár nedostatkov. Podľa nášho názoru je tá plastovú vložka v strede priliš široká. Je nám to jasné , že to je z dôvodu naklápania , aby sa nezarezávalo do železa , ale to nám trochu prekážalo.

Má trochu malý stol , ale to zrejme z toho dôvodu , aby sa to dalo lepšie nakloniť. A tak ak chcete porezať nejaké širšie veci , tak musíte nejako predlžiť , aby sa vám to nejako nepohybovalo. Ale tento menší problém je u každej pokosovej píly.

Trochu nám vadila aj hlučnosť a aj ten doraz mohli vymyslieť inak , pretože nie je extra pevný .

 

Cena 

Cena je u tejto pokosovej píly DeWalt DWS 780 je asi taká , aká by odpovedela u profesionálneho výrobku od značkového výrobcu . Samozrejme nie je to píla , ktorú si môže dovoliť každý a preto nie je určená pre bežných použivateľov či domácich kutilov , ktorí občas niečo potrebujú napíliť či porezať.

Ak naopak , potrebujete mať veĺkú , kvalitnú , presnú a výkonnú pílu , tak by to mohla byť správna voľba a za tú cenu okolo 1000 eur je to naozaj dobrý pomer ceny a výkonu.

 

Pokosová pila Dewalt DWS780 -Videorecenzia 

 

Technické parametre – Pokosová píla DeWalt DWS 780

Profesionálna obojstranná pokosová píla DWS 780 s unikátnym svetlom XPS
Zaistenie vačky pre pokosové rezy umožňuje ich rýchlejšie nastavenie
Jednoduché nastavenie pokosových uhlov medzi 0 ° až 60 ° vpravo a medzi 0 ° až 50 ° vľavo
Veľké dvojité posuvné vodítko poskytuje maximálnu oporu pri rezaní veľkých obrobkov
Lineárny horizontálne vodiace tyče využívajú bronzové vodiace puzdrá
Vysoká presnosť pri vykonávaní rezov materiálov so šírkou až 345 mm
Nízka hmotnosť poskytujú píle vlastnosti, ktoré sa prejavujú v jednoduchosti prepravy píly po stavenisku
Elektronická regulácia otáčok umožňuje zníženie rezné rýchlosti pri rezaní iných materiálov, než je drevo
Inovovaný drážkovacie doraz umožňuje nastavenie hĺbky rezu pre drážkovanie a žliabkovanie

Priemer kotúča 305 mm
Hmotnosť 25 kg
Maximálna hĺbka rezu 170 mm
Šikmé rezy 60/50 °
Priemer upín. otvoru 30 mm
Rozmery 690 x 860 mm
Šikmé rezy 49/49 °
Otáčky kotúča 1900 – 3800 min-1
Príkon píly 1675 W
Šírka x Dĺžka x Výška 770 x 470 mm x 396 mm

.
Príslušenstvo

vysoko kvalitný pílový kotúč, 60 zubov
kľúč na pílový kotúč
vak na zachytávanie prachu
svorka na materiál

 

Porovnať ceny a zistiť viac 

 

►►► Pozrite si – TOP NAJLEPŠIE PÍLY