Paletový vozík s váhou

Paletový vozík s váhou

 

Paletový vozík s váhou je naozaj praktický pomocník , ktorý má v sebe technológiu váženia kombinovanú s mobilným dopravným zariadením. V tomto článku sa dozviete rady a tipy pri výbere.

 

Najlepšie paletové vozíky s váhou – TOP 5

 

V nasledujúcom texte by sme vám chceli predstaviť niektoré z našich najpopulárnejších modelov. Najprv nájdete prehľad rôznych paletových vozíkov podľa nášho výberu, nasleduje sprievodca témou paletové vozíky s váhami .

 

Unicraft Paletový vozík s váhou PHW 2000 W

Unicraft Paletový vozík s váhou PHW 2000 W

Unicraft Paletový vozík s váhou PHW 2000 W

Profesionálny paletový vozík s váhou Unicraft a so zdvíhacou silou 2 tony a integrovanou elektronickou váhou, vhodný ako kontrolná váha pre každodenné použitie. Integrovaná elektronická váha s veľkým šesťmiestnym LCD displejom dobre čitateľným i zo strán. Medzi výhody tohto paletového vozíka patrí veľká presnosť váženia (0,1%), tarovanie, indikácia chýb, sériové váženie. Funkcia automatického vypnutia po troch minútach. Dĺžka vidlice: 1150 mm , šírka vidlice: 172 mm , hmotnosť: 135 kg a Max. nosnosť: 2000 kg.

Orientačná cena – 1 624,92 €

Zistiť viac  a pozrieť ceny 

  ► Unicraft Paletový vozík s váhou PHW 2000 W 

 

Holzman s váhou HUB25KG

Paletový vozík Holzman s váhou HUB25KG

Paletový vozík Holzman s váhou HUB25KG

Paletový vozík Holzman s váhou HUB25KG má nezávislé vážiacj jednotky (senzory) . Presnosť zobrazenia 0,5 kg Presnosť váženia +/- 0,05%. Tandemové pneumatiky a zaťahovací valec . Paletové vozíky vyrobené z vysoko kvalitnej ocele pre maximálnu spoľahlivosť. Priemyselná a komerčná verzia pre profesionálne použitie. Rozmery vidlíc 1150 x 540 mm , zdvih 120 mm , hmotnosť 102 kg a nosnosť 2500 kg.

 

Orientačná cena – 623 €

  ► Holzman s váhou HUB25KG  

 

Deltalift s váhou BFC6-7-2000-LS(DFWL)

Deltalift  BFC6-7-2000-LS(DFWL)

Deltalift BFC6-7-2000-LS(DFWL)

Paletový vozík s váhou Deltalift BFC6-7-2000-LS (DFWL) s váživosťou do 2000kg a vidlicami dlhými 2m je úplne unikátnym produktom, ktorý ponúka prevoz dlhých paliet, ktoré si však môžete aj ľahko zvážiť (bežné sú vozíky s váhou dlhé len 1150mm ). Vozík je určený pre obchodné aj neobchodné váženie v skladoch.

Má robustnú železnú konštrukciu, ktorá zaručuje kvalitné a bezproblémové váženie. Vozík je vybavený výborne čitateľným LCD displejom s podsvietením a indikátorom stavu batérie. Funkcia váhy: váženie, súčtu režim, počítanie kusov, limitná váženie, percentuálne váženie, funkcia HOLD – podržanie hodnoty hmotnosti na displeji, zobrazenie 10x vyššej presnosti. Klávesnica: nulovanie, automatické tarovanie, ručné zadanie hmotnosti obalu, tlače alebo prenos dát, 10 pamätí hmotnosti obalu, zadanie 2 číselných kódov po 10 znakoch, zámok klávesnice.

Vďaka úspornému režimu sa displej pri nečinnosti sám vypne. Paletový vozík BFC6-7-2000-LS (DFWL) je vyrábaný v Českej republike. Celková dlžka 2350mm , minimálna výška vidlíc 90 mm. Nosnosť do 2000kg.

Orientačná cena – 2310 €

  ► DELTALIFT s váhou BFC6-7-2000-LS(DFWL) 

 

Unicraft s váhou a tlačiarnou PHW 2002 WP

Unicraft s váhou a tlačiarnou PHW 2002 WP

Unicraft s váhou a tlačiarnou PHW 2002 WP

Profesionálny paletový vozík Unicraft s váhou a so zdvíhacou silou 2 tony a integrovanou elektronickou váhou a tlačiarňou, vhodný ako kontrolná váha pre každodenné použitie. Integrovaná elektronická váha s veľkým šesťmiestnym LCD displejom dobre čitateľným i zo strán. Medzi hlavné výhody patrí veľká presnosť váženia (0,1%), tarovanie, indikácia chýb, sériové váženie. Funkcia automatického vypnutia po troch minútach.

Celková šírka: 555 mm , šírka vidlice: 172 mm , dĺžka vidlice: 1150 mm , min. výška zdvihu: 85 mm , max. výška zdvihu: 175 mm , hmotnosť: 135 kg a max. nosnosť: 2000 kg.

Orientačná cena – 1984 €

  ► Unicraft s váhou a tiskárnou PHW 2002 WP 

 

DELTALIFT s váhou BFC6-7-LS (DA-TPWN2)

DELTALIFT  BFC6-7-LS (DA-TPWN2)

DELTALIFT BFC6-7-LS (DA-TPWN2)

Paletový vozík s váhou BFC6-7-LS (DA-TPWN2) s nosnosťou do 2000 kg je určený pre neobchodné – kontrolné váženie . Vozík má robustnú železnú lakovanú konštrukciu od talianskeho výrobcu, ktorá vykazuje vynikajúce a uspokojivé váženie.
Pogumovaná pojazdová i vidlicové kolieska zabezpečujú tichý a lahký pojazd s vozíkem. Váhová jednotka je chránená robustným krytom a vážením na paletovom vozidle, ktorým zabezpečujete štyri vážiace senzory.

Vozík je vybavený výborne čitelným LCD displejom s podsvietom a indikatívnym stavom batérie. Funkcie : váženie , sumační režim, počítánie kusov , limitačné váženie , percentuálne váženie , funkce HOLD , zobrazení 10x vyššia presnost a další funkce. Vďaka úspornému režimu sa zobrazuje pri nečinnosti sám vypne.

Orientačná cena – 1078 €

  ► DELTALIFT s váhou BFC6-7-LS (DA-TPWN2)  

 

Pozrite si všetky paletové voziky na Heuréke.sk

  ► Paletové vozíky – Heuréka.sk 

 

Ako vybrať paletový vozik s váhou

 

Nákup paletového vozíka s váhou nie je ľahký , pretože je to významná investícia. Na trhu existuje veľa výrobcov, obchodov, značiek, typov a modelov vozíkov.

V tejto príručke uvádzame stručné informácie o všetkých relevantných kritériách nákupu a pomôžeme vám zvoliť nový paletový vozík . Bez ohľadu na to, či plánujete nový nákup alebo prenájom vozíka.

 

Kritériá pre výber

 

Pre paletové vozíky s váhou sú podobné kritéria , ako pri výbere štandartného vozíka. Pred nákupom je potrebné presne skontrolovať, ktoré vlastnosti sú potrebné, aby paletový vozík vyhovoval požiadavkám.

Prvým kritériom rozhodnutia je porovnanie technických údajov (nosnosť, výška zdvihu, jazda) a porovnanie cien , pričom by sa mali brať do úvahy okrem obstarávacích nákladov aj náklady na údržbu, náhradné diely a všetky potrebné štrukturálne zmeny.
Samotné technické špecifikácie výrobcu však hovoria málo o tom, ako sa zariadenie chová pri praktickom používaní.

Preto má zmysel vyskúšať a otestovať niekoľko podobných modelov od rôznych výrobcov, a to bez zaťaženia aj pod zaťažením.
Toto je jediný spôsob, ako určiť malé, ale rozhodujúce rozdiely, ako napríklad to, ako sú rukoväť a ovládacie prvky v ruke, koľko sily je potrebné na zdvihnutie bremena, ako sa pneumatiky správajú na rôznych povrchoch a ako ľahké je zariadenie manévrovať a môže pohybovať a pod.

 

Správny typ jazdy

 

Rozlišuje sa medzi dvoma druhmi pohonu paletových vozíkov. Druh pohonu popisuje energiu potrebnú na presun paletového vozíka:

 

Manuálna jazda

 

Ručné ovládané paletové vozíky s váhou sa pohybujú pomocou svalovej sily . Svalová sila sa prenáša na paletový vozík pomocou oja. Tento typ pohonu je vhodný najmä pre menšie spoločnosti, kde sa nesmie premiestňovať toľko ťažkých bremien.
Ručné paletové vozíky sú ťahané a brzdené silou vodiča. Čerpanie sa vykonáva aj pomocou manuálnej pomoci.

 

Elektrický pohon

 

V elektrickom sa pohyb zariadenia používa elektrická energia. Elektrická energia sa zvyčajne získava z batérie, ktorá sa prenáša spolu a musí sa pravidelne nabíjať. Údržba nabíjačky sa musí vykonávať aj raz ročne.

Na pohon paletového vozíka sa vo väčšine prípadov používajú jednosmerné motory, pretože batéria poskytuje rovnaký druh energie.

Paletové vozíky s váhou sú poháňané trojfázovým prúdom sú rýchlejšie a lepšie zvládajú uhly sklonu a sklonu povrchu.

 

Správna nosnosť

 

Správna nosnosť je obzvlášť dôležitá pri výbere vozíka. Existuje veľa modelov vozíkov s rôznym užitočným zaťažením. Preto by ste si pred nákupom paletového vozíka mali naplánovať, ktoré náklady sa majú pomocou paletového vozíka prepravovať.

Existujú paletové vozíky s nasledujúcim užitočným zaťažením:

500 kg
800 kg
1 000 kg
1500 kg
1600 kg
2000 kg
2200 kg
2500 kg
3 000 kg
3500 kg
5 000 kg
10 000 kg

 

Cena

 

V závislosti od typu paletového vozíka , zariadenia, výrobcu a modelu sa pohybuje cena od 500 až po 8 000 eur.

Paletové vozíky sú v rôznych cenových reláciách. Lacné ručné paletové vozíky s váhou sú k dispozícii od 500 eur . Čím je výrobca známy a čím sú požiadavky zložitejšie, tým vyššia je cena.

Okrem špeciálneho vybavenia sú elektrické paletové vozíky s váhou najdrahšie paletové vozíky. V závislosti od výrobcu sú k dispozícii jednoduché verzie už od 2 000 eur . Neexistujú žiadne cenové limity.

Dalšie detaily výberu tu , nebudeme uvádzať , pretože ich nájdete na stránke paletový vozík.

 

Všetko o paletovom vozíku s váhou

 

Vozík s funkciou váhy

 

Pomocou integrovanej stupnice je možné ľahko skontrolovať hmotnosť prepravovaného nákladu. Zabráni sa tak preťaženiu pozemného dopravníka a nebezpečenstvu technickej poruchy spôsobenej ťažkými bremenami.

Existujú tiež váhy s funkciami počítania a sčítania, ktoré sú obzvlášť užitočné pri zbere.

 

Ručný paletový vozík s váhou

Paletový vozík s váhou ponúka možnosť merania hmotnosti nákladu hneď po naložení na vidlicu . Vyberte si preto paletový vozík s váhami , ak chcete mať vždy prehľad o hmotnosti nákladu a prípustnom náklade.

Vrcholom ručného paletového vozíka je voliteľná funkcia váženia. Pri zodpovedajúcich modeloch je možné v rovnakom pracovnom kroku vážiť a prepravovať až 2 500 kg, čo je dôvod, prečo sa tieto paletové vozíky často používajú v oblasti prepravy alebo v oddelení prichádzajúcich tovarov.

Zaťaženia sa presne vážia pomocou snímačov zaťaženia integrovaných do vidlice. Jednotka váhy je napájaná z batérie, je chránená pred vodou a prachom a ponúka ďalšie funkcie, napríklad pridanie uskladnenia alebo tarovanie stlačením tlačidla.
Zabudovanú tlačiareň je možné integrovať aj na uloženie ďalšieho kroku.

Na použitie v priemysle sú k dispozícii aj ďalšie funkcie, ako je počítanie kusov, výpočet hmotnosti kusu a funkcie dátumu a času.

Paletový vozík s váhou je pre váš sklad veľmi výhodný z ergonomického aj ekonomického hľadiska, pretože sa vyhnete ďalšiemu manévrovaniu bremena v externom meradle a súčasne šetríte zbytočný pracovný čas. Nakoniec sa váš výkon výrazne zvyšuje.

 

Paletový vozík s váhou a tlačiarňou

 

Použiteľný je vo všetkých situáciách, v ktorých je potrebné prevážaný náklad zároveň zvážiť. Môže ísť o váhy orientačné alebo veľmi presné (tie sú vybavené príslušnými certifikáciami). Niektoré váhy sú vybavené aj jednoduchou tlačiarňou.

Paletové vozíky sa stali neoddeliteľnou súčasťou mnohých spoločností ako priemyselné vozíky. Dnes patria medzi najčastejšie používané nosiče nákladu.

Vozík s je v zásade určený na manévrovanie na rovných povrchoch. Zaťaženie by sa malo rozmiestniť čo najrovnomernejšie na obidvoch vidliciach tak, aby ťažisko bolo optimálne medzi nákladom a kolieskami.

Akýkoľvek paletový vozík s váhou je označený maximálnym menovitým zaťažením alebo nosnosťou, ktoré sa za žiadnych okolností nesmie prekročiť.

Ručné oje, ktoré sú namontované pod časťou štítu na rámovej konštrukcii, obsahujú hydrauliku zdvíhania a spúšťania.

Ložiská pre zdvíhacie zariadenie a oje riadenia sú tiež integrované v tejto jednotke. Konštrukčná a montážna poloha umožňuje rýchlu a bezproblémovú kontrolu mechaniky a hydrauliky.

Inštalácia a demontáž ventilov je zodpovedajúcim spôsobom jednoduchá. Hydraulická jednotka tvorí jednotku s držiakom riadiacej nápravy.

Riadiace manévre, ako aj procesy zdvíhania a spúšťania sa vykonávajú pomocou ručného oja alebo rukoväte.

 

Využitie

 

Dajú sa ľahko a bez námahy prepravovať dopravnými palietami, mrežami alebo inými materiálmi cez spoločnosť na vodorovnom povrchu .

Paletový vozík s váhousa používa hlavne vtedy, keď nie je potrebný vysokozdvižný vozík, ale stále je potrebná pomoc na prepravu nákladu. Prepravný vozík je tiež vhodný na nakladanie a vykladanie tovaru.

 

Výhody paletového vozíka s váhou

 

Paletový vozík sa obzvlášť ľahko používa a môže sa flexibilne používať v každodennej prevádzke. Užívateľ vážiaceho vozidla musí na prepravu tovaru z bodu A do bodu B. vyvíjať iba veľmi malú silu . Plná kontrola je na vodičovi vozidla.

Mobilné nosiče nákladu sú mimoriadne ovládateľné , čo ďalej zjednodušuje ich používanie. Ďalšou výhodou našich zdvíhacích vozíkov je integrovaná váha. Vďaka tomu je kontrola tovaru hračkou.

Na displeji sa zobrazí hmotnosť nákladu, funkcie ako automatická váha uľahčujú určovanie netto hmotnosti. V spoločnostiach, kde sa tovar musí každý deň nakladať alebo skladovať, je paletový vozík s váhou nepostrádateľným pomocníkom.

  • Využívate výhody vyššej efektívnosti, zjednodušených logistických procesov a úspory času.
  • Optimálne pre použitie v obchode a priemysle, kde sa vyžadujú vysoké požiadavky na presnosť. Ideálne na prepravu paliet a na kontrolné váženie v oblasti vstupného a výstupného tovaru, expedície a výroby.

 

Paletový vozík s váhou je vďaka svojej robustnosti, trvanlivosti a jednoduchej obsluhe dokonalým pomocník pri preprave tovaru.

Na rozdiel od vysokozdvižného vozíka nie je vodičský preukaz spravidla potrebný na obsluhu paletového vozíka, a preto sa dá ľahko a rýchlo integrovať do vašich logistických operácií.

 

Ako funguje

 

Paletový vozík má dve vidlicektoré sú tlačené pod prepravovaným nákladom. Vidlice sú nesené niekoľkými valčekmi, ktoré umožňujú ľahkú jazdu. Vidlice sú na prednej strane zaoblené, čo uľahčuje ich navlečenie pod palety.

Pomocou nakladacích koliesok alebo otočných koliesok je možné výškové zuby nastavovať rovnobežne so zemou . Hydraulické čerpadlo na rukoväti umožňuje bezstarostné zdvíhanie, riadenie a spúšťanie pomocou paletového vozíka.

Čerpadlo sa ovláda pomocou oja, ktoré sa používa na pohyb a riadenie vozidla. Týmto spôsobom môže byť bremeno vypnuté zo zemenačítať. S prídavným vážiacim systémom integrovaným na rukoväti je hmotnosť presne určená až do tolerancie merania 0,1 percenta.

Akonáhle sa bremeno dostane na miesto určenia, hydraulické čerpadlo pripojené na kábel sa môže uvoľniť pomocou rukoväte na hlavici oja. Paletový vozík sa potom z palety vytiahne opačným smerom – proces prepravy je preto mimoriadne jednoduchý.

 

Údržba paletového vozíka s váhou

 

Životnosť, prevádzková pohotovosť a výkonnosť závisia od správnej starostlivosti a údržby paletového vozíka. Preto by sa mala pravidelne vykonávať kontrola, počas ktorej sa vykonávajú mazanie a údržba, ako aj výmena opotrebovaných častí. Hladinu oleja je potrebné kontrolovať každých 6 mesiacov.