Minibager

Minibager

 

Minibager ,  malý bager alebo rýpadlo , vám dokáže pomôcť pri zemných a výkopových prácach v záhrade, okolo domu, pri stavbe domu, využijete ich na súkromné účely, ale i pri Vašej podnikateľskej činnosti.

Na tejto stránke sa dozviete , všetko potrebné o tomto stroji. Ak by ste chceli zistiť , aké parametre by mal mať a pod. , tak kliknite na ako vybrať minibager.

Ak už viete , čo presne hľadáte , tak si pozrite naše tipy a odkazy na tieto stroje v našom zozname.

 

Kde kúpite minibager ?

Naše tipy – Ponuky

 

Minibager TUR SK V360

Minibager-TUR-SK-V360

Tento silný, výkonný a nekompromisný Minibager TUR SK V360 je vhodný , ak máte malú stavebnú firmu , ste začínajúci podnikateľ v stavebníctve, záhradný architekt , hospodár alebo len idete stavať dom . Bager je s vlastným pohonom na gumových pásoch a otočný okolo vlastnej osi.

Minibager tohto typu sa predáva v tomto obchode niekoľkých verziách a jeho možné  kúpiť na splátky alebo laesing. 

 

Orientačné ceny od 9 199,00 € do 11 690,00 €

Cena závysí do konktrétneho modelu a príslušenstva

 

Ak chcete zistiť viac , tak kliknite na odkaz a potom kliknite na tlačítko DO OBCHODU.

  ►►► Minibager TUR SK V360  

 

 

 

Všetko minibagroch

 

Čo je to minibager ?

Jedná sa o kompaktný, napriek tomu veľmi výkonný stroj vhodný pre hĺbenie výkopov, základov domov, prípravu stavieb atď. Tento stroj pozostáva z kolesového alebo pásového nosného rámu, na ktorom spočíva otočná veža, ktorá spája plošinu operátora, motor, hydraulické systémy a rameno.

Rameno zhruba napodobňuje pohyby ľudskej paže a umožňuje použitie rôznych nástrojov. Najbežnejšia je technika na vykopávanie zeme, ale bager môže tiež používať kladivá, kliešte, drapáky, manipulačné vidlice, demolačné nástroje atď.

Táto univerzálnosť robí z tohto stroja nevyhnutnú súčasť zariadení pre zemné práce na staveniskách , ale aj pre manipuláciu so sypkými materiálmi, búranie, ťažbu , ako aj lesníctvo.

Hlavnou prednosťou tohto stroja je to , že na stavbe dokáže vykonávať práce od jej začiatku až po jej ukončenie a následne aj finálne úpravy terénu, v čase keď sa tam už väčšie stroje nedostanú.

Výkopy mini bagrov sú robené s veľkou presnosťou bez nutnosti väčších ručných úprav alebo bez veľkého debnenia pred betonážou. Taktiež vďaka ich nízkej hmotnosti a gumeným pásom neporušujú už hotový podklad, ako napríklad trávnik či dlažba.

Minibager je taktiež konštrukčne navrhnutý tak, aby sa vedel postaviť tesne k domu a následne kopať súbežne popri základoch. Preto, ak zvažujete v najbližšej dobe stavebné úpravy, určite sa zamyslite či nevyužiť minibager, aj keď by ste ho zohnali len, ako použitý stroj. Určite by bol dobrým pomocníkom. Voľbou je aj prenájom minibagra napríklad len na jeden deň.

 

Ako vybrať minibager

Rastúca popularita kompaktných minibagrov v posledných rokoch viedla k veľkému výberu modelov, ktoré sú ideálne pre projekty týkajúce sa terénnych a tvrdých úprav. Ako si však nájsť stroj, ktorý bude ten pravý?

Pri výbere minibágra  je potrebné vedieť na aké účely ich budete chcieť používať, či na každodennú prácu alebo len príležitostne. Či je Vám postačujúci menší stroj alebo potrebujete väčší kvôli náročnosti práce alebo terénu. Všeobecne platí, že stredne veľké modely kompaktných typov sú príťažlivé pre krajinársky priemysel, keď sú väčšie stroje príliš objemné.

V prípade, že sa dodávatelia stretnú s obmedzenými priestormi, niektorí výrobcovia ponúkajú modely kompaktných bagrov so sklopnými podvozkami. Táto funkcia je obzvlášť populárna medzi dodávateľmi terénnych úprav s obmedzeným prístupom. Umožňuje operátorovi zasunúť podvozok, prejsť bránou alebo plotom a potom ho počas práce skutočne rozšíriť.

Výber správnych rozmerov minibágra zohráva veľkú úlohu. Nakoľko sú bágre tak univerzálne, a tak môžu byť použité pre všetky druhy projektov, ako sú práce na cestách, čistenie pôdy, vykopávanie bazénov a rybníkov, demolácie domov, odstraňovanie pňov a ďalšie.

To je dôvod, prečo sú jedným z najbežnejších a najobľúbenejších stavebných strojov. Je však tiež ťažké zistiť, ktorý minibager vyhovuje potrebám vášho projektu. Medzi rôznymi bagrami nie je veľa štrukturálnych rozdielov, dokonca od jedného výrobcu k druhému.

 

1. Na aký účel budete minibager potrebovať

 

Na čo ho potrebujete ? Na búranie domu? Odstránenie stromov? Úpravy terénu ? Tieto práce je možné dokončiť pomocou tohto stroja , ale vyžadujú iný výkon motora, dosah, úderovú silu a príslušenstvo . Stanovenie toho, čo je potrebné na dokončenie práce, je prvým krokom k výberu tohto stroja , správnej veľkosti a toho, aké doplnky budete potrebovať.

 

2. Porozumieť veľkosti, rozsahu a prístupu k pracovisku

 

Je potrebné , aby ste aj poznali , kde budete pracovať a musíte vziať teda do úvahy aj rozsah práce. Budete pracovať namalom pozemku alebo na pozemku s veľkou rozlohou ? Je toto miesto ľahko prístupné alebo budete musieť minibager presunút pomocou iného vozidla ? Budete potrebovať stroj s otočným ramenom , ktorý je schopný sa dostať na ťažko prístupné miesta ?

 

 

3. Vedieť, koľko zeme je potrebné vykopať

 

Poznanie kapacity zeminy potrebnej pre váš stroj zúži vyhľadávanie. Všeobecne platí, že čím väčší bager je , tým väčšia je jeho kapacita lopaty. Dobré pochopenie toho, koľko je potrebné vykopať a presunúť, vám poskytne jasnejšiu predstavu o tom, či stojí za to zaplatiť viac za väčší minibager pre rýchlejšie dokončenie, alebo zvoliť menší , ale s tým , že vám to bude trvať dlhšie.

 

Hĺbka vykopávania

 

Je dôležité zabezpečiť, aby si stroj , ktorý vyberiete, dosiahol požadovaný dosah, aby zodpovedal hĺbke vášho projektu. Ak väčšina vašich projektov spadá do jednej hĺbkovej kategórie a vy máte iba projekty, ktoré si vyžadujú tento typ hlbky či výkopu , tak potom si vyberte len jeden typ stroja.

 

Zdvíhacia kapacita

 

Väčšie stroje sú schopné zdvíhať väčšie a ťažšie materiály. Pre najťažšie výťahy sú štandardné a veľké rýpadlá poháňané hydraulikou.

 

Minbager na stavebné práce

Minbager na stavebné práce

 

 

4. Aký veĺký bager či minibager potrebujete

 

Medzi rôznymi bagrami nie je veľa štrukturálnych rozdielov, dokonca od jedného výrobcu k druhému.

 

Veľkosť a výkon

 

Hlavným kritériom výberu malého bagra je jeho veľkosť a výkon . Veľkosť stroja je charakterizovaná jeho prevádzkovou hmotnosťou (hovoríme napríklad o 10-tonovom bagri). K dispozícii je široká škála veľkostí, od menej ako jednej tony pre najmenšie modely po viac ako 100 ton pre bagre používané pri povrchovej ťažbe .

Musíte si vybrať bagr prispôsobený vašim potrebám, model, ktorý je príliš malý, nemusí zodpovedať potrebám vykonanej práce, príliš veľký model môže byť príliš ťažkopádny a zbytočne drahý.

Ďalším dôležitým faktorom je výkon motora, pre hydraulickú jednotku, ktorá poháňa rameno, ako aj všetky nástroje na ňom namontované. Viac či menej koreluje s veľkosťou stroja, ale môže sa meniť, výkonnejší motor bude schopný vykonávať zložitejšie úlohy.

 

Hmotnosť

 

Hmotnosť bagra dáva celkovú predstavu o veľkosti stroja, je však dôležité zabezpečiť, aby rameno mohlo dosiahnuť maximálnu vzdialenosť, v ktorej bude musieť pracovať.

Väčšina výrobcov vo svojej technickej dokumentácii uvádza tabuľku predstavujúcu kinematiku ramena, a preto maximálne výšky a hĺbky, ktoré môže dosiahnuť.

 

Malý minibager

 

Ak potrebujete minibager, tak ten je určený pre úzko prístupné priestory a pre ľahké kopanie. Tento bager s hmotnosťou od 0 do 7 ton je ľahký a preto najmenej poškodzuje krehkú infraštruktúru, ako sú napr. chodníky. Vďaka svojej malej veľkosti sa tiež veľmi ľahko s ním pracuje.

Vyžadujú najmenšie množstvo energie, ale tiež spôsobia najmenšie škody na dvore, ceste a na chodníku. Tento malý bager je ideálny pre práce a oblasti s obmedzeným prístupom , kopanie základov a rybníkov , vykopávanie a zasypávanie , vyrovnanie terénu , odstránenie pňov atď.

 

Bager do 7 do 50 ton

 

Ak naopak vaša práca vyžaduje trochu väčšiu kapacitu, môže byť dobrou voľbou štandardný bager (od 7 do 50 ton). Tento stroj dokáže pokryť celý rad úloh a úloh. Menšie minibagre sú ideálne pre ľahšiu a svižnejšiu prácu, zatiaľ čo väčšie bágre sú skonštruované pre výkonné kopacie práce. Práve tieto stroje sú vhodné pre stavebné konštrukcie , kopanie bazénov , hĺbenie , manipuláciu s materiálom , bágrovanie , prácu v lese , demolácie atď.

 

Bager od 50 do 100 ton

 

Potom tu ešte máme , veľké bagre (od 50 do 100 ton ). Sú vyrobené tak, aby boli silné, pevné a s obrovským výkonom a úderovou silou. Keď váš projekt vyžaduje veľkosť zemných prác, môžu to byť bágre, ktoré potrebujete. Nie sú príliš ovládateľné (zo zrejmých dôvodov). Na prepravu z miesta na miesto budete potrebovať špeciálnu prepravu a vybavenie.

 

Bager nad 100 ton

 

A nakoniec spomenieme ešte ťažobné bagre (nad 100 ton) . Tieto stroje sú absolútnymi šelmami a používajú sa primárne na ťažobné práce , ako je napríklad povrchový výkop.

 

 

5. Cena

 

Väčšie bagre sú drahšie, ale výber stroja, ktorý je príliš malý , môže byť nákladnou chybou, ak nedokážete adekvátne dokončiť svoju prácu , či už z časových alebo iných dôvodov . Ak používate stroj iba sporadicky, môžete si namiesto kúpi stroj požičať, aby ste sa vyhli nákladom na údržbu a skladovanie. Cena minibagra sa pohybuje od 5000 do 20000 eur. 

 

 

6. Kúpiť nový minibager alebo si ho prenajať ?

 

Ak sa uvažujte medzi nájmom alebo nákupom minibágra pre svoj projekt, zostavili sme rýchly zoznam výhod a nevýhod, ktoré vám môžu pomôcť pri rozhodovaní.

 

 

Prenájom minibágra

 

Ak plánujete odstránenie trávnika, prerábku terasy, záhrady, výkop bazéna alebo sadenie stromčekov, môžete si bez zbytočných starostí minibáger prenajať. Vašu vysnívanú záhradu si tak budete môcť užívať ešte skôr, ako ste čakali.

 

 

Výhody prenájmu

⦁ Väčšia flexibilita pri práci
⦁ Väčší výber z čoho vyberať
⦁ Po ukončení práce nie je potrebné rýpadlo skladovať
⦁ Nepretržitá údržba
⦁ Nižšia počiatočná investícia

 

 

Kúpa minibágra

 

V prípade, že ste začínajúci podnikateľ v stavebníctve, záhradnej architektúre alebo len zvažujete náročnejšie stavebné úpravy, určite by bolo dobré popremýšľať nad zaobstaraním si kvalitného stavebného pomocníka. Aj keď kúpa minibágra môže byť na začiatok väčšou investíciou, nebudete viazaný na prenájom a nemusíte sa s prácami naháňať.

 

Výhody nákupu

  • Menšie riziko porúch alebo problémov s údržbou
  • Lepšie pre dlhodobé projekty
  • Je vám k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni
  • Máte možnosť prenajať
  • Lacnejšie z dlhodobého hľadiska

 

7. Značky a veľkosti minibágrov

 

Výrobcovia – značky používajú rôzne metódy na kategorizáciu svojich minibágrov , čo môže byť mätúce, keď sa snažíte nájsť ten pravý stroj pre vás . Musíte si zistiť , ktoré značky ponúkajú, ktoré typy bagrov, koľko modelov a ich výkonovú škálu . Najznámejšie svetové značky sú Komatsu , Kubota , Caterpillar , Yanmar , Case , John Deere , JCB , Kobelco , Wacker Neuson a dalšie.

 

Elektrický minibager

Elektrický minibager

 

8. Aký typ minibagra

 

Pasový

 

Hlavnou výhodou pásového minibagra je to , že je možné ho používať bez toho, aby sa príliš pohyboval v nerovných oblastiach alebo na mäkkej pôde. Tieto pásové dráhy , tak ponúkajú vynikajúcu trakciu a dobré rozloženie hmotnosti po celej svojej kontaktnej ploche.

Rozmiestnenie a šírka stôp pomáhajú stabilite stroja, široké pásy sú účinné aj na veľmi sypkej pôde (bažinaté), ale nevýhodou je to , že majú tendenciu rýchlejšie sa opotrebovať na tvrdšej (a drsnej) pôde.

Na druhej strane rýchlosť jazdy pásového rýpadla neprekračuje 5 km / h, takže sú vyhradené pre práce , v ktorých bager nemusí cestovať priliš často alebo na veľké vzdialenosti.

Pásové bagre predstavujú väčšinu dostupných modelov a môžu dosiahnuť prevádzkovú hmotnosť 980 ton (a výkon 3 000 kW) pre najväčšie modely používané v baniach.

 

Kolesový

 

Tento typ stroja ponúka výrazne vyššiu rýchlosť jazdy, okolo 35 km / h, čo je vhodnejšie pre práce , kde musí byť zariadenie mobilné. Na druhej strane, kolesá ponúkajú menšiu trakciu ako pri pásovom stroji , kvôli ich styčnej ploche so spodnou zemou, ale sú vhodnejšie na prácu na tvrdých povrchoch (betón, asfalt atď.). Kolesové bagre nepresahujú pracovnú hmotnosť 130 ton alebo výkon 400 kW.

 

Pavúkový – kráčajúci

 

Tiež nazývaný pavúkový bager, môže byť namontovaný na kolesách alebo nie, ale je vždy vybavený teleskopickými a / alebo kĺbovými stabilizátormi, ktoré mu umožňujú pracovať stabilne vo veľmi strmých oblastiach. Tieto stroje sa dajú použiť napríklad na náročné práce v oblastiach so strmými svahmi alebo na lesnícke práce v horských oblastiach.

 

Elektrický

 

Po zavedení bagrov s hybridným pohonom pred niekoľkými rokmi bude budúci trend určite zahŕňať zavedenie aj elektrických batériových modelov. Bez dieselového motora majú tieto stroje extrémne nízku úroveň prevádzkového hluku a úplnú absenciu znečisťujúcich emisií, vďaka čomu sú ideálne pre mestské staveniská.

 

 

9. Príslušenstvo

 

Veľmi populárnym, praktickým a nevyhnutným prvkom kompaktného minibagra sú ľahko použiteľné upevňovacie systémy. Veľa výrobcov ponúka svoj vlastný typ upevňovacieho systému pre bežné pripojenia, ako sú ryhovače na kopanie do zavlažovacích a elektrických vedení, šneky na kopanie stĺpikov a výsadbu stromov, naklápacie príslušenstvo a triediace vedrá na triedenie. Rotujúce drapáky môžu hýbať vegetáciou a dlaždicami, uchopiť rezivo a rozmerové rezivo a umiestňovať balvany na náročné či extrémne miesta .

Mnoho kompaktných strojov sa dodáva štandardne s upevňovacím systémom príslušenstva, ktorý umožňuje obsluhe rýchlo a ľahko prepínať medzi prídavnými zariadeniami. Voliteľné hydraulické systémy „rýchleho otáčania“ zvyčajne poskytujú ešte rýchlejšie zmeny pripojenia.

Bagre môžu byť rozšírené o širokú škálu podporných zariadení pre rôzne práce a niektoré z najbežnejších sú napr.
Lyžice sú najuniverzálnejším rozšírením vášho bagra , s rôznymi štýlmi kopania, čistenia priekop a ďalších, s možnosťou prispôsobenia sa závažnosti vášho pracovného zaťaženia.

Stoje sa bežne používajú pri búracích prácach, odstraňovaní budov a chodníkoch. Bagre s kladivami zrýchľujú prácu na tomto úsilí, najmä tým, že je možné ich pomocou nástroja na prepínanie medzi nástrojom a vedierkom.

Komfort kompaktného minibagra je dôležitý pre stále viac kupujúcich. Tento trend vedie výrobcov k tomu, aby zväčšovali priestor pre obsluhu, zlepšovali vstup a výstup zo stroja a poskytovali funkcie, ako je napr. uzavretá kabína s klimatizáciou a chladením a pod. Niektoré kompaktné bagre sú vybavené aj cestovnými systémami s automatickým radením a škrtiacimi klapkami s automatickým chodom, aby sa zlepšil dojem obsluhy.

Bager zvyčajne spojíte s príslušenstvom od rovnakého výrobcu. Je to dobrý nápad, pretože vám pomôže so zárukami. Zaisťuje tiež správne fungovanie vášho prídavného zariadenia s jedinečným montážnym systémom vášho stroja . Pri používaní hydraulicky ovládaného systému je obzvlášť dôležité prispôsobiť zariadenie a bager, pretože pomocou jednoduchého stlačenia tlačidla s kabíny sa dajú riadiť zmeny príslušenstva.

 

 

10. Bezpečnosť a údržba

 

Výrobcovia zabudovali do svojich kompaktných strojov niekoľko bezpečnostných a údržbárskych prvkov na ochranu obsluhy. Napríklad môžu obsahovať zámkový systém ovládacej konzoly, ktorý pomáha predchádzať neúmyselnej aktivácii systémov výložníka, ramena, vedra, vybočenia a jazdy.

Pre bezpečnosť je vhodné , ak má minibager ochrannú kabínu s prevrátením / ochrannou konštrukciou chrániacu pri prevrátení (TOPS / ROPS) a kabínu a / alebo vrchnáky a zatiahnuteľné bezpečnostné pásy atď.

Pri porovnávaní modelov je potrebné zistiť , či je možné ľahko získať prístup k položkám bežnej údržby, aby ste skontrolovali všetky denné kontrolné body, ako je napr. kontrola oleja a iné dôležité položky údržby. Dôležité sú aj centralizované miesta mazania otočného ložiska, ozubeného kolesa a výkyvného ramena.

Medzi prvky bezpečnosti patrí možnosť uzamknutia rôznych častí a stroja , proti krádeži . Sú aj užitočné, ak potrebujete nechať bager na mieste. To vám umožní chrániť vaše zariadenie a pracovisko.

 

11. Pohodlie a komfort

 

Mnoho modelov sa zameriava na pohodlie obsluhy pomocou ergonomických stoličiek a ovládacích prvkov. Vyhľadajte kabínu, ktorá má dostatok priestoru a umožňuje ľahký prístup ku všetkým ovládacím prvkom a prvkom rýpadla. Nastaviteľné sedadlá s bočnými pohybmi umožňujú vášmu operátorovi pohodlnú prácu a poskytujú dostatočnú flexibilitu na rýchle prispôsobenie rôznym operátorom. Novšie bagre zaviedli do kabíny špičkovú hydrauliku, ktorá pomáha zlepšovať ovládanie.

Umožňuje operátorovi presné pohyby a uľahčuje celkovú prevádzku. Ergonomické nastavenia tiež zvýšia komfort obsluhy.

Súčasťou pohodlia pri výbere minibagra , by malo byť aj vykurovacie a klimatizačné zariadenie. Musí byť dostatočne silné, aby si udržalo pohodlie . Mnoho nových kabín ponúka podobné ovládacie prvky ako v osobných a nákladných vozidlách. Prezrite si ich a uistite sa, že ovládacie prvky sú ľahko zrozumiteľné. Pozrite si aj dva vetracie otvory: jeden pred a druhý za sedadlom vodiča.
Čím dlhšie budete musieť používať bager na jednom mieste , tým väčšie pohodlie by malo hrať úlohu pri výbere.

 

 

12. Test a reálna skúška

 

Najlepší spôsob, ako zistiť , čo všetko dokáže, je otestovanie stroja pri zaťažení, pretože nie všetky stroje sú rovnaké . Mali by ste sa zamerať na test bagra v skutočných situáciách, ako sú priekopy alebo zdvíhanie hornín, pretože výroba a rýchlosť niektorých strojov presahuje konkurenciu až o 30 percent – jednoducho kvôli rovnováhe medzi hydraulickým systémom a výkonom motora.

Pri kontrole potenciálneho bagra nezabudnite skontrolovať nasledujúce položky:

Ako štartuje ? Je lepšie, aby sa motor okamžite naštartoval.

Sú nejaké úniky oleja , vody alebo dymu ? Aj keď z AC systému môže vytiecť nejaká voda a motory môžu produkovať malé množstvo dymu, vždy skontrolujte, či tieto hodnoty nie sú v rámci normy pre tento stroj. Skontrolujte únik kvapaliny a uistite sa, že nejde o dôležitý systém.

Skontrolujte stav oleja a iných tekutín stroja. Mali by byť čerstvé, ale môže to byť varovným signálom, ak sa vás niekto pokúša predať stroj so starými hydraulickými alebo inými olejmi.

Otvorte ho a rýchlo sa pozrite na motor a zapojenie. Chcete, aby všetko vyzeralo v poriadku a aby elektroinštalácia vyzerala profesionálne. Elektrická páska môže byť varovným signálom.

Otestujte vlastnosti a vybavenie . Napríklad môžete skontrolovať opotrebenie otočného krúžku zdvihnutím ramena a pohybom tela rukou. Malá vôľa otočného mechanizmu je vhodná pre otočné ramená, takže pri pohybe hľadáte nadmerný pohyb alebo zjavné opotrebenie.

Dôkladná kontrola vám môže ušetriť veľa bolesti hlavy, opravy a peniaze. Navyše vám pomôže udržať vašich pracovníkov v bezpečí a to je najväčší úžitok zo všetkých.

 

 

13 Dalšie špeciálne požiadavky

 

Je potrebné zvážiť aj to , v akých terénoch budete pracovať a či budete potrebovať aj nejaký stroj so špeciálnymi požiadavkami. Budete práce vykonávať aj napr. v močiaroch , na strmých kopcoch , v úzkych priestoroch atď. V takýchto prípadoch pouvažujte napr. o bágry s dlhým dosahom , s nulovým pohybom alebo s bágrom pre močiare a pod.

 

 

Záver

Naučiť sa, ako si kúpiť minibager , je tiež forma cviku a praxe. Dúfame , že tento sprievodca výberom vám pomože s výberom toho správneho stroja. Ak s tým máte problém , tak určite neváhajte sa poradiť s odborníkmi alebo s predajcami týchto strojov.
Držíme vám palce pri výbere.