Malotraktor Agzat

Malotraktor Agzat

 

Chceli by ste malotraktor značky Agzat ? Robíte dobre , pretože tieto malotraktory sú slovenským výrobkom a vyznačujú sa vysokou kvalitou.

 

Najlepšie malotraktory Agzat

 

 AGZAT AGRO PROFI PLUS s motorom Honda GSV 190

AGZAT AGRO PROFI PLUS s motorom Honda GSV 190

Malotraktor Agzat

AGZAT AGRO PROFI PLUS s motorom Honda GSV 190

AGZAT AGRO PROFI PLUS s motorom Honda GSV 190 vás nesklame v žiadnej situácii. Môžete sa spoľahnúť, že tento stroj utiahne naozaj všetko a žiaden terén nie je prekážkou. Tento typ má prevodovku s predným vývodovým hriadeľom- je možná prestavba aj na typ KOMUNÁL.  K týmto malotraktorom , ponúkajú aj prislušenstvo.

Výrobca: AGZAT
Objem motora: 189 cm3
Hmotnosť: 250kg

Orientačná cena – 2 269,00 €

Porovnať ceny a zistiť viac 

 

 AGZAT AGRO PROFI PLUS s motorom Honda GSV 190

AGZAT AGRO PROFI s motorom Yamaha EA190V

Malotraktor Agzat s motorom Yamaha

AGZAT AGRO PROFI s motorom Yamaha EA190V

Tieto výkonné dvojkolesové malotraktory s jednou nápravou AGZAT AGRO PROFI s motorom Yamaha EA190V zvládnu naozaj všetko, čo od kvalitných strojov očakávate a so zapojenou vlečkou odvezú náklad až do 550kg! Ak hľadáte dokonalý malotraktor, potom určite zvážte AGZAT AGRO PROFI, ktorý sľubuje vysoký výkon, nízku spotrebu a komfortnú obsluhu.

Výrobca: AGZAT
Objem motora: 189 cm3
Hmotnosť: 250kg

Orientačná cena – 2 259,00 €

Porovnať ceny a zistiť viac 

 

 AGZAT AGRO PROFI s motorom Kawasaki FJ 180

AGZAT AGRO PROFI s motorom Kawasaki FJ 180

Malotraktor Agzat

AGZAT AGRO PROFI s motorom Kawasaki FJ 180

Tento jednonápravový dvojkolesový malotraktor AGZAT AGRO PROFI s motorom Kawasaki FJ 180s motorom Kawasaki FJ 180 zvládne všetky práce na poli či v záhrade. Vďaka výkonnému motoru budete s jeho výkonom nadmieru spokojní. Za zmienku určite stojí nízka spotreba a tiež fakt, že pripojená vlečka odvezie náklad hmotnosti až 550kg.

Výrobca: AGZAT
Objem motora: 179 cm3
Hmotnosť: 250kg

Orientačná cena – 2 179,00 €

Porovnať ceny a zistiť viac 

 

Dvojkolesový malotraktor AGZAT KAWASAKI FJ 180V s PVH a DIF

AGZAT KAWASAKI FJ 180V s PVH a DIF

Malotraktor Agzat s motorom Kawasaki

AGZAT KAWASAKI FJ 180V s PVH a DIF

AGZAT KAWASAKI FJ 180V s PVH a DIF s motorom od značky Kawasaki je výkonný, no zároveň šetrný k životnému prostrediu. Ponúka spätný ventil, vnútorne odvetrávaný karburátor a liatinovú vložku s chromovanými piestnymi krúžkami. Okrem toho sa môže pýšiť vývodovým hriadeľom a diferenciálom. Samozrejmosťou je mechanická prevodovka s troma rýchlosťami.

Výrobca: AGZAT
Objem motora: 179cm3
Hmotnosť: 248kg

Orientačná cena – 2 659,00 €

Porovnať ceny a zistiť viac 

 

 AGZAT bez PVH motor SUBARU EA190

Dvojkolesový malotraktor  AGZAT bez PVH motor SUBARU EA190

Dvojkolesový malotraktor AGZAT bez PVH motor SUBARU EA190

AGZAT bez PVH motor SUBARU EA190

Tento pomocník dvojkolesový malotraktor AGZAT bez PVH motor SUBARU EA190 s motorom značky Subaru je jedinečný stroj, ktorý zvládne všetky práce potrebné na poli a záhrade, so zapojenou vlečkou prevezie náklad do 55kg. Tento stroj je výnimočný vďaka svojej kvalitnej prevodovke, ktorá je základom celého stroja.

Výrobca: AGZAT
Objem motora: 189cm3
Hmotnosť: 250g

Orientačná cena – 2 175,50 €

Porovnať ceny a zistiť viac 

 

Dalšie doporučené stránky napr. dvojkolesový malotraktor alebo kategória článkov malotraktory

 

O malotraktoroch Agzat

 

Spoločnosť a výroba

 

Spoločnosť VVED TECHNIKA, s.r.o. je rodinnou firmou. Hlavným výrobným sortimentom sú malotraktory Agzat, ktoré patria medzi neoceniteľných pomocníkov malých farmárov.

Výroba malotraktorov začala ešte za čias Považských strojární v roku 1991. Firma ho v roku 2006 prevzala ako nástupnícka organizácia v čase, kedy už bola pozastavená výroba.

 

Využitie

 

Malotraktor Agzat slúži na všetky práce, ktoré v takom malom farmárčení treba vykonať. Bez toho, aby sme preháňali môžeme potvrdiť, že jeho najväčšou prednosťou je prevodovka, ktorá je najlepšia na trhu.

Malotraktor Agzat nie je iba jednoúčelový stroj, ale môže poslúžiť od orby až po vyoranie úrody. Navyše je vhodný na zvážanie dreva, pokosenie záhrady, či odpratanie snehu. Všetko závisí od prídavných zariadení, ktoré k nemu človek má.

Tieto malotraktory sú viacúčelové – možno s nimi používať rôzne príslušenstvo, preto majú veľa spôsobov využitia: orba, sadenie, vyorávanie, preprava, kultivácia, kosenie, odhŕňanie, údržba cestných komunikácií.

 

Prevodovka

 

Poctivosť strojárenského výrobku spočíva v tom, že má prevody cez oceľové ozubené kolesá. Práve pre toto je životnosť traktora desiatky rokov. Prevodovky sa nekazia vôbec. Odkedy je Agzat na trhu teda od deväťdesiatych rokov šliapu ako hodinky.

Osvedčený je malotraktor AGZAT s jedinečnou prevodovkou odlišnou od ostatných značiek, pretože využíva prevod cez oceľové ozubené kolesá, a nie cez tzv. šnekový (závitovkový) prevod, ako iné malotraktory

Agzat má v štandardnej výbave Profi prevodovku s dvoma bočnými vývodovými hriadeľmi, tri rýchlosti vpred a jednu vzad, držiaky závažia, 4 ks 5 kg závaží a jedno 33 kg závažie, kolesá so šípovými pneumatikami s priemerom 5.00 – 12″ s uzávierkou oboch kolies (4 polohy),odstredivú spojku s priemerom 120mm, radiacu páku na prevodovke, vysunutú a ľahko dostupnú obsluhe.

Pri správnom nastavení uzávierky na kolesách je tento typ Agzat KLASIK veľmi dobrý pomocník pri orbe, a ľahko sa s ním manipuluje aj pri otáčaní.

Tento typ prevodovky PROFI DIF má aj predný vývodový hriadeľ. Predný vývodový hriadeľ je nezávislý na zaradenom prevodovom stupni v prevodovke. Otáča sa otáčkami v pomere 1:5,44 voči otáčkam motora, čiže pri 5440 ot./min motora má PVH 1000 ot.

Slúži na pohon rôznych prídavných zariadení ako napr. snehová fréza, mulčovač, lištová kosačka, bubnová kosačka , obracač sena a pod. Cez PVH prispôsobujeme aj napojenie a používanie prídavných zariadení iných výrobcov, aby mal Agzat čo najširšie spektrum použitia.

Ostatné vybavenie je také ako vo verzii PROFI. Tento typ AGZAT PROFI DIF môžeme predovšetkým odporučiť pre ľudí, ktorí budú často využívať malotraktor aj so zapojením s vlečkou, prípadne nosičom náradia.

 

Motor

 

Ľudia musia sem tam riešiť jedine motor. Je to tým, že strojárenská výroba sa v tých rokoch nerobila pre spotrebu, ale preto, aby výrobok vydržal. Naša firma sa snaží tento postoj naďalej zachovať.

Je to jeden z mála poctivých strojárskych výrobkov, ktorý sa kompletne vyrába na Slovensku, teda s výnimkou motora, ktorý sa dá vybrať zo štyroch typov štvortaktných motorov Honda GCV 190, Honda GSV 190, SUBARU EA190V a RATO RV 225.

 

Diferenciál

 

Vo verzii PROFI DIF má tento malotraktor navyše v prevodovke aj diferenciál, čo nemá žiaden iný malotraktor v tejto triede na našom trhu.

Čo je to vlastne diferenciál: Pri prejazde zákrutou sa vnútorné koleso točí na menšom polomere ako vonkajšie koleso, ktoré sa teda musí otáčať rýchlejšie.

Keby boli kolesá spojené napevno jedným hriadeľom, dochádzalo by k ich šmýkaniu na vozovke a tým aj k ťažkému ovládaniu pri prejazde zákrutou – bola by nutná veľká ovládacia sila na riadidlách.

Zariadenie vyrovnávajúce obvodové rýchlosti vonkajšieho a vnútorného kolesa sa nazýva diferenciál. S jeho použitím je toto ovládanie ľahké.

Ale môže nastať aj situácia keď jedno z kolies preklzuje, napr. na ľade alebo na blate, vtedy je možné použiť uzávierku diferenciálu, ktorá vyradí diferenciál z činnosti a vtedy prenášajú obidve kolesá plný krútiaci moment, sú akoby spojené na pevno.

 

Spoľahlivosť a kvalita

 

Malotraktory Agzat sú výkonné a spoľahlivé stroje s minimálnou poruchovosťou a nízkymi nákladmi na prevádzku a údržbu.

 

zdroje . www.agzat.sk