Vŕtacie kladivo Makita HR2470 je za rozumnú cenu veľmi predávané kladivo. Má slušný výkon a pre bežne práce úplne je postačujúce. 

 

Prvý dojem

Toto kladivo je umiestnené vo veľmi peknom a pevnom kufríku v modrej farbe. Po otvorení kurfíka , uvidíte samozrejme samotné kladivo , ako aj po ĺavej strane nájdete aj uťahovák. Toto zariadenie má váhu necelé 3 kg . Má skvelo urobenú ergonómiu a tvar a tak sa veľmi prijemne drží v rukách .

 

Pogumovaný povrch 

Má pogumovanú nielen rukoväť , ale aj samotnú časť prevodovky , čo je naozaj zaujímavé. Je to aj dobre vymyslené , pretože má to aj vplyv na samotnú životnosť tohto kladiva , kedže samotný plast sa zničí podstatne rýchlejšie , ako gumený povrch.

Určite , čo sa týka dizajnu zaujme aj pogumovaná rukoväť , ale bohužial je nadstaviteľná len 4 stupňoch. Ale to zrejme väčšine zvás to určite vadiť nebude. Pomocou zárezou je možné nastaviť , rôzne stupne polohy rukoväťe.

 

Klikni na odkaz a zisti viac

Vlastnosti 

Samotné kladivo Makita HR2470 je veľmi kompaktné a dokážete ho dokonca ovládať len jednou rukou. A čo sa týka nejakých technických parametrov , tal samozrejme na štítku na tomto stroji nájdete základné informácie , ako napr. označenie , teda presný typ produktu , výkon , prikon , 780 W, maximálna sila úderu 2,4 juolov , či je určite postačujúce pri bežných prácach pre vŕtanie do porobetónu , do panelu , takže toto kladivo s tým nemá žiadny problém.

Má klasické upínanie SDS plus, má veĺmi jednoduché a rýchle výmeny nádstavcov , vrtákov atď. Maximálny priemer vrtáku , do betónu je 24mm , do oceľe 13mm a do dreva 32mm. To je také štandartné kladivo pre domácich majstrov. Má to samozrejme aj pravý a ľavý chod , s manuálnym prepínaním , teda nie elektronickým , teda celá časť s tými uhlíkmi pretáča. Má tak zanezpečený rovnomerný výkon , či už do pravej alebo do ľavej strany resp. predný a zadný smer.

Spúšť má plynule regulovateľnú , takže pri niektoých situáciách sa to dá použiť ako skrutkovač. Má aj dostatočne dlhý kábel . Toto kladivo má klasickú redukciu , tak nie je problém si nasadiť klasický vrták a utiahnuť skľučovadlo .

Má síce slabšie parametre , ako napr. Bosch GBH 2 26 DRE , ale keď s ním človek pracuje , tak ten rozdiel je zanedbateľný a naozaj sa to nedá v ruke rozoznať. Samotná prevodovka 3 až 4 možnosti nestavenia , príklep s vrtaním , vŕtanie , sekanie a nastavenie upínacieho nadstavca na sekanie , tzn. že si to viete nastaviť , zaistíte to a pracujete s tým kladivkom. To sekanie je naozaj len na také slabšie práce , pretože ten výkon nie je nejaký závratný , ale keď potrebujete urobiť nejakú drážku , tak s tým nie je žiadny problém.

Kladivo má samozrejme aj bezpečnostú spojku , čiže pri zaseknutí vrtáku , vám nezačne prešmykovať a nezničí vám to motor a ani samotnú prevodovku.

 

Dostupnosť a cena 

Vrátiacie kladivo Makita HR2470 je dostatné vo viacerých obchodoch , takže z dostupňosťou , nie je zatiaľ žiadny problém. V eshopoch to dostanete lacnejšie , ako kamenných predajniach. Pri orientačnej  cene okolo 135,90 € , to je jedno z najlepších kladív na slovenskom trhu.

 

Balenie 

Balenie obsahuje samozrejme kufrík , vŕtacie kladivo Makita HR2470 , hlbkový doraz , kovový doraz , nie je to teda žiadny plast , ale je to z kovu. Ďalej tám nájdete skľučovadlo , vrtáky a aj návod s dalším informáciami. Dalšie vrtáky si zakúpite už podľa potreby.

 

Záver
  

Kladivo Makita HR2470 sme otestovali s 8mm vrtákom do skaly, ktorá je tvrdšia ako betón, Nastavili sme si príklep a toto kladivo za pár sekúnd , sme urobilo zopár dier , takže nemalo s tým absolútny problém.

 

Test – Makita HR2470  

Vŕtacie kladivo Makita HR2470 má slušný výkon a pre bežne práce úplne je postačujúce. Veľkou výhodou je , že má prachotesným upínaním SDS-PLUS, čiže má rovnaký krútiaci moment pre obidva smery otáčania.

Má aj zabezpečenú lepšiu povrchovú úpravu proti prachu a poškriabaniu a to aj vďaka povrchovej vrstve a gumovom povrchu.

Má dobrý pomer ceny a výkon a tak skvele zapadne do vybavenia každého náročnejšieho domáceho majstra. Ak by ste , chceli o niečo viac , tak pripadne pozrite si aj modely Bosch GBH 2 26 DRE alebo Makita HR2470T.

Pri tomto kladive je možné použiť príklep s vŕtaním, len vŕtanie alebo sekanie a nastavíte si až 40 polôh pri sekaní. Dôležitou výhodou prístroja je skvelá ergonómia rukoväte, vďaka ktorej dochádza k obmedzeniu vibrácií prechádzajúcich do rúk.

Naopak nevýhody prístroja sú v slabšom sekaní, ktoré môže byť v prípade vŕtania tvrdších materiálov nedostatočné. V základnej sade sa nenachádzajú všetky druhy vrtákov a sekáčov, ktoré je potrebné v prípade potreby dokúpiť. V tomto pripade radšej siahnite po modely Makita HR2470T.

Dalšou nevýhodou je to , že kufrik je dosť nepraktický, pretože sa v ňom zalamuje kábel a ani nemá vymenitelnú hlavu. No aj napriek týmto malým nevýhodám je to napriek tomu veľmi dobré kladivo pre domácich majstrov , ktoré má aj navyše veľmi dobrý pomer ceny a kvality a vo svojej triede je to určite jedno s najpeších vŕtacích kladív.

 

Vlastnosti 

Prachotesné upínanie SDS-PLUS
Rovnaký krútiaci moment pre obidva smery otáčania
Krížové vinutie na cievke rotora a prášková povrchová vrstva statora pre lepšiu ochranu pred prachom
Príklep s vŕtaním, len vŕtanie alebo sekanie
Obmedzovač krútiaceho momentu chráni používateľa a nástroj pred nepredvídaným spätným nárazom.
40 polôh nastavenia sekáča
Elektronický vypínač s aretáciou pre nepretržitý chod
Ergonomicky tvarovaná pogumovaná rukoväť

 

Technické parametre 

Upínanie / veľkosť vrtáka Upínanie SDS-PLUS
Príkon 780 W
Voľnobežné otáčky 0 – 1.100 min-1
Počet úderov naprazdno 0 – 4.500 min-1
Sila jednotlivého príklepu 2,4 J
Max. vŕtací výkon – oceľ|betón|drevo 13/24/32 mm
Max. vŕtací výkon (korunka) 65 mm
Hmotnosť 2,9 kg
Rozmery (D x Š x V) 370 x 84 x 214 mm

 

Dodávané príslušenstvo 

824799-1 Prepravný kufor
324219-0 Hĺbkový doraz
158057-6 Bočná rukoväť

 

Recenzie a skúsenosti zákazníkov

Predtym som mal staré kladivo Asist, mám ho asi 12 rokov a rozbilo asi 5-10 ton betónu a vyvŕtalo kopu dier. Jediný dovod prečo som kupoval Makitu HR2470, bola hmotnost a presnost navŕtavania. Staré bolo priliš silné a tažké, zle sa snim vŕtalo do tehly a dosť nepresne, nemalo totiž reguláciu otačok. Vrták vždy kus odskočil a diera bola vyvrtaná mimo. Ak ho mám porovnat s týmto kladivom tak nasledovne:

Makita HR2470:

Plusy + Presnosť vŕtania + Nízka hmotnosť +Dlhý kýbel +Regulácia otáčok +Prachotesné upinanie nástroja

Mínusy . Žiadne prislušenstvo -Slabší priklep

Naozaj kvalitný stroj. Funguje, do betónu , ide priklep ako do masla. ja som spokojný.
Mam už skúsenosti zo starším typom a tak tento produkt môžem len odporučiť .
Skvelá skúsenost s predchodcom HR2450 a tento model aj vyzerá lepšie.
Maximálna spokojnosť, dlhý kábel, ľahká vrtačka , výborná kvalita.
Za dobrú cenu dobrá kvalita.
Super stroj silný priklep.
Je výkonná za super cenu.
Za tú cenu nenájdete lepšiu!
Kvalitna ,rýchla, lahká a silná.
Produkt poznám nakolko som vlastnil jeho predchádzajúcu verziu HR2450,s ktorou som bol spokojný.

Kvalitné kladivo, do panela vŕta bez problémov. Som max spokojný. Odporúčam prístroj.
Pomer cena kvalita je vyborná . Makita neklame.
Veľmi dobrý výrobok prerobené všetky izby – kvalita.
Skvelá cena , splna všetky požiadavky bežného používania.
Dostačujúca pre činziakové panelové vrtanie a sekanie.
Presne navrtavanie.
Hmotnost.
Regulácia otáčok.

Nevýhody

Nemá vymenitelnú hlavu. zvolil som radsej typ HR2470T
Kufrik je dost nepraktický, pretože sa zalamuje kábel.
Nemá žiadne príslušenstvo
Slabší príklep.

Klikni na odkaz a zisti viac