Kreslo do obývačky

Kreslo do obývačky

Kreslo do obývačky je dôležitou súčasťou nábytku v obývacej izbe. Najlepšie dizajnové kreslá obývacej izby si vyžadujú nielen pohodlie, ale aj štýlové prevedenie a ladenie s dekoráciou nábytkom v miestnosti.

Ak ešte neviete ako vybrať kreslo do obývačky prečítajte si článok pod našim tipmi.

 

Naše tipy na kreslá do obývačky

 

Aby ste nemuseli dlho hľadať na internete tak sme pre vás pripravili tipy na overené a spoľahlivé eshopy či obchody.

Kréslá do obývačky - Naše tipy

Kréslá do obývačky – Naše tipy

 

Heuréka.sk

Na  najnámejšom porovnávači cien na Heuréke nájdete až 2063 kresiel. To je síce super , ale problémom je , že nie sú usporiadané podľa farieb , ale len podľa ceny. Veľkou výhodou je ale to , že sí porovnáte ceny produktov. 

  ► Kreslá – Heuréka.sk  

 

 

MerkuryMarket

 

V tomto obchode nájdete približne 480 kresiel do obývačky ako napr. otočné , relaxačné , sedlové , moderné kreslá , ale aj kreslá s opierkou na nohy , ušiaky pripadne na kŕmenie. Samozrejmosťou je výber podľa farby , ceny , výšky , šírky , hĺbky alebo poťahovej látky .

  ►  Kreslá – Merkury Market.sk  

 

Möbelix

 

V tomto obchode nájdete približne 79 kresiel do obývačky. Vyberať je možné podľa ceny , farby a rozmerov .

  ►  Kreslá – Möbelix.sk  

 

 

Ako vybrať kreslo do obývačky

 

Pred zakúpením správneho kresla do obývačky si treba všimnúť niekoľko bodov

• Kreslo v obývačke zvyčajne potrebuje veľa miesta. Nie je príliš múdre umiestniť kreslo v rohu alebo pri stene. Uistite sa preto, že veľkosť kresla je menšia ako voľné miesto, ktoré je k dispozícii vo vašom dome.

• Vyberte farbu a dizajn tak, aby sa dobre hodil do vášho interiéru Je vhodné si zvoliť len jednu farbu , pretože to vyzerá sofistikovane a štýlovo.

• Niektoré kreslá sú v elegantnom štýle s ozdobenými rezbami. Iné prichádzajú vo viac urbanistických a moderných dizajnoch.

 

Sprievodca nákupom kresiel do obývačky

 

Ak si chcete kúpiť kreslo do obývačky , budete si chcieť vybrať kúsky, ktoré sú nielen pohodlné a štýlové, ale aj dostatočne odolné, aby na ne mohli roky sedieť rodina a priatelia.

Tento sprievodca nákupom vám pomôže nájsť vhodné kreslo do obývacej izby, ktoré zodpovedajú vášmu štýlu a vášmu životnému priestoru. Ak chcete začať nakupovať , zvážte typ, veľkosť, štýl , materiál , ale aj iné faktory.

Ako vybrať kreslo do obývačky

Ako vybrať kreslo do obývačky

 

Cena

 

Ceny kresiel do obývačky sa pohybujú od 50 do 600 eur.

 

Aký typ kresla do obývačky

 

Pre mnohých z nás je kreslo nevyhnutnosťou v obývacej izbe . Je to spojené s odpočinkom. V ňom môžete čítať oveľa lepšie, sledovať televíziu, filmy, relaxovať s hudbou.

Aké sú typy sedadiel či kresiel ? Ktoré z nich sú univerzálne a ktoré by sa malo prispôsobiť usporiadaniu vaše obývacej izbe ?

 

Typy kresiel do obývacej izby

 

Sedadlá sa líšia veľkosťou, tvarom, materiálom, farbou a vzorom a predovšetkým štýlom. To by ste sa mali riadiť pri výbere kresla do vašej obývačky. Kreslo musí zodpovedať alebo kontrastovať s inými prvkami usporiadania.

Existuje niekoľko typov sedadiel. Dominujú moderné kreslá, ale aj tradičné . Každý sa ich snaží spojiť s dekorom.

Medzi moderné kreslá do obývacej izby patria modely vyrobené z plastu, textilu a kože. Tradičné kreslá sú hlavne puzdrami, hoci mnohé z nich sa objavujú v modernej verzii, ako aj v skladacích modeloch, s masážnou funkciou, veľkou a pohodlnou.

Prešívané kreslá si zaslúžia osobitnú zmienku. V závislosti od prevedenia môžu vyzerať modernejšie alebo klasickejšie – ako starožitnosti. Retro kreslá sa často objavujú v moderných, ale aj rustikálnych interiéroch.

 

Získajte správnu veľkosť

 

Určte veľkosť obývacej izby

Pred výberom akéhokoľvek nábytku zmerajte miestnosť, najmä miesto, na ktorom chcete umiestniť kreslo . Budete sa chcieť uistiť, že stoličku alebo kreslo , ktoré si vyberiete, sa nielen zmestia na miesto, ale tiež umožnia chodiť okolo nich.

 

Dbajte na to, aby sa kreslo pri pohovke nebolo príliš malé

 

Ak už máte kreslo , odmerajte výšku sedadla od podlahy a šírku sedadla a ramien. Vyberte stoličku či kreslo , ktoré sú blízko rovnakých rozmerov, aby ste sa uistili, že proporcie sú správne.

 

Nájdite svoj štýl

 

Kreslo ako súprava

 

Ak si kúpite pohovku a kreslo ako súpravu, zabezpečí to, že sa tieto dva kusy dokonale hodia; Môžete ich však kúpiť aj samostatne, aby ste ich mohli koordinovať s ostatnými kusmi nábytku.

Vmímajte to ako celok

 

Pri výbere tvaru kresla do obývačky a nezabudnite vziať do úvahy všetky okná, dvere a iné časti nábytku, aby sa zabezpečila rovnováha. Ak nemáte priestor pre veľké kusy, pozrite sa na menšie možnosti.

 

Zvážte atmosféru miestnosti

 

Ak je vaša obývacia izba formálnejšia izba používaná iba pri zvláštnych príležitostiach, vyhľadajte kreslá do obývačky so vzpriamenými operadlami. Čalúnené kreslá so zadnými krídlami sú jednou z možností.

S vysokými chrbtom, lakťovými opierkami a krídlovými stranami boli pôvodne navrhnuté tak, aby chránili pred prievanom, ale teraz prepožičiavajú vášmu obývačke dramatický vzhľad starého sveta.

Ak je obývacia izba neformálnym miestom na zhromažďovanie, vyhľadajte kúsky, ktoré sú určené na posedenie, ako sú napríklad kreslá alebo ležadlá.

 

Premýšľajte o farbe

 

S dostupnou dúhou odtieňov si budete istí, že nájdete pre vás a váš priestor perfektné kreslo. Vo svojom vlastnom priestore sa postavte a všímajte si farby vo vnútri aj mimo okna, potom zvážte, ktoré farby a vzory budú v priestore fungovať – ​​a ktoré určite nebudú.

Ak je to možné, pred zakúpením kresla či stoličky si dajte vzorkovník látky, aby ste zistili, ako farba vyjde v jedinečnom svetle vašej izby.

 

A ešte raz farba

 

Toto môže byť prvá vec, na ktorú si pri rozhodovaní o pridaní kresla do obývačky s prízvukom pomyslíte – farba!

Premýšľajte o svojej miestnosti a rozhodnite sa, či by ste radšej mali farbu, ktorá ladí s existujúcou farebnou schémou (ak áno, vyberte neutrálny odtieň alebo farbu, ktorá sa v miestnosti objavuje veľa), alebo si vyberte farbu, ktorá vyniká ako ústredná kus (ak áno, vyberte farbu, ktorá sa objaví v miestnosti menej často, ak vôbec).

Ak skutočne chcete vyniknúť farbou v miestnosti, uistite sa, že sa farba (alebo podobný odtieň) objavuje aspoň na 1-2 ďalších miestach v priestore, aj keď je niekde malá ako na vankúši alebo v kuse umelecké diela.

 

Vyberte materiál

 

S vašou pozornosťou by kreslo do obývačky malo vydržať roky, ale typ tkaniny, ktorý si vyberiete, zmení jeho trvanlivosť.

Vyberte si látku vhodnú pre váš životný štýl – napríklad, ak máte domácich miláčikov, nemusí byť plyšový zamat najvýhodnejšou voľbou.

Ak máte malé deti, rozumnou voľbou sú umývateľné voľné poťahy.

Pri výbere kresla pre formálnejšiu alebo tradičnejšiu obývaciu izbu skúste prispôsobiť vzory kresiel , vankúšov alebo záclon , aby miestnosť bola pokojná.

 

Kožené kreslá

 

Kožené kreslá do obývačky sú dodávané v rôznych štýloch. Hladký povrch a čisté línie dodajú vašej obývačke sofistikovaný dojem, keď sa spájajú s moderným nábytkom.

Jednou z populárnych volieb sú klubové stoličky či kreslá , ktoré sú vybavené lakťovými opierkami a v tradičných dizajnoch nízke operadlá, ktoré sú takmer v úrovni opierok rúk.

Vyskúšajte si aj vyššie kreslá alebo kreslá z mäkkej, jemnej kože, aby ste si pohodlne sedeli napr pri pozeraní televízora. Kožené stoličky sa odierajú a nosia prirodzene, čo dodáva vzhľadu krásu.

Mäkká, máslová koža a jemný tón robia z tohto kresla ideálne miesto, kde sa môžete schovať s dobrou knihou. Najlepšie na koži je to, že krásne starne – čím viac je zbitá, tým lepšie vyzerá. Kým koža môže byť síce drahá , ale bude to investičný kus, ktorý vám bude dobre slúžiť roky.

 

Textilné kreslá

 

Ak chcete niečo neformálne alebo farebné, materiál z textilie môže byť pre vás vhodným materiálom. Látkové stoličky či kreslá sú k dispozícii v mnohých vzoroch a odtieňoch, takže môžu v miestnosti poskytovať živú farbu.

 

Kreslá z mikrovlákna

 

Máte domáce zvieratá alebo deti? Možno bude potrebné, aby bol váš nábytok či kreslo vyrobené z ľahko čistiteľných materiálov tzn. z mikrovlákien. Aj keď možno nemáte na výber toľko farieb a vzorov, stále si môžete vybrať z mnohých štýlov a ľahšie čistenie nahradí o niečo obmedzenejší výber.

 

Viac kresiel do obývačky

 

Vyskúšajte spojiť zodpovedajúce dvojice kresiel pre výrazný efekt. Aj keď tu nie je cieľom dokonalá symetria, kombinácia farieb a dramatických tvarov v miestnosti.

Nemusíte mať pocit, že sa musia zhodovať dve kreslá. Kľúčom k uváženému vzhľadu je vybrať si dve krásne navrhnuté stoličky či kreslá a dať im priestor

 

Kreslo v škandinávskom štýle ?

 

Škandinávsky štýl usporiadania obývacej izby sa dá prispôsobiť aj inšpirovanými modelmi. Najdôležitejšie je mať drevené nohy a čalúnené sedadlo v neutrálnej farbe . Tieto dokonale zapadajú do škandinávskeho štýlu.

Hojdacie kreslá tiež fungujú dobre. Mnoho ľudí tiež umiestnilo retro kreslá do usporiadaných salónov – najmä klubových modelov.

 

Máte domáceho miláčika

 

Inými slovami … máte domácich miláčikov, deti alebo nejaké iné konkrétne situácie, ktoré musíte vziať do úvahy? Ak máte domácich miláčikov, možno budete chcieť odviesť pozornosť od nevhodných chlpov pre domáce zvieratá (ako napríklad vlna!)
A zvoliť si farbu stoličky, ktorá by ľahšie skrývala kožušinu pre domácich miláčikov.

Látky, ktoré sa dajú veľmi ťažko čistiť (a majú svetlú farbu), môžu byť zlou voľbou pre dom s malými deťmi (koža je skvelá voľba pre deti, pretože ju môžete ľahko utrieť), ale ak je kreslo v miestnosti, kde deti nestrávia toľko času alebo jedia veľmi často ako v našej prednej miestnosti, môžete byť v poriadku.

Je tiež dobré premýšľať o tom, na akú činnosť stoličku či kreslo do obývačky použijete, Ak to bude vaše hlavné kreslo na čítanie / sledovanie televízie, budete potrebovať pohodlnejšie kreslo.

 

Aký druh kresla ?

 

Veľké, dosť nemotorné kreslá do obývačiek sú vhodné najmä pre klasicky zariadené interiéry. Často majú veľmi jednoduchý tvar, podrúčky. Sú vyrobené z tkaniny alebo prírodnej ekologickej kože.

Modely s masážnou funkciou a vyklopením sú vynikajúce, najmä s opierkou na nohy. V nich relaxujete ako nikde inde.

 

O kresle do obývačky

 

Kreslo do obývačky je zvyčajne väčšie ako bežné kreslo. Dodáva sa s opierkou hlavy a opierkou na nohy. Podrúčky sú voliteľné. Niektorí ich majú, zatiaľ čo iní nie. Koža, drevo a oceľ sú jedny z najbežnejších materiálov používaných na výrobu stoličiek.
Lehátko či kreslo môže byť umiestnené kdekoľvek: obývacia izba, spálňa, knižnica, záhrada, terasa alebo bazén.