Kombinovaný kočík

Kombinovaný kočík

Hľadáte kombinovaný kočík ? Stačí len kliknúť na odkaz a tam nájdete až 47 kombinovaných kočíkov .

Porovnáte si ceny kočíkov v jednotlivých eshopoch , prečítate si recenzie a hodnotenia od zákazníkov a samozrejme aj dalšie informácie . 

 

Pozrite si cenové ponuky v obchodoch 

 

 

Všetko o kombinovanom kočíku

 

Čo je to kombinovaný kočík

 

Čo je to kombinovaný kočík a aké sú jeho výhody v porovnaní s bežnými kočíkom alebo súrodeneckým kočíkom alebo kočíkom pre dcojičky ?

Tento typ kočíka kombinuje detský kočík a autosedačku . Kombinované kočíky sú veľmi populárne. Zvláštnosťou na nich je ich funkcia ako kočík, autosedačka a kočík v jednom.

Sú dokonalým spoločníkom pri nakupovaní, na prechádzkach, pri nákupe po meste alebo pri cestách autom. Ak je vaše dieťa mimo detstva, je možné kočík ľahko premeniť na kočík s prídavným príslušenstvom a je to spoľahlivé všestranné balenie.
V zásade existujú viacúčelové kočíky, ktoré sú vhodnejšie pre mesto alebo do terénu . Hlavnú úlohu tu zohrávajú pneumatiky, taška na nosenie a hmotnosť .

 

Pneumatiky – Kolesá

 

Malé, manévrovateľné pneumatiky z tvrdej gumy a ľahké mäkké puzdro na prenášanie sú pre použitie v meste najlepšie.
Veľké pneumatické kolesá s pružinou a robustný prenosný vak sú vhodnejšie pre jazdu v teréne.

Detské alebo kombinované kočíky sú spravidla vybavené štyrmi kolesami. V niektorých modeloch výrobca vybavuje kolesá prednej nápravy dvojitými pneumatikami.

K dispozícii sú aj modely kočíkov s tromi kolesami. Podľa výrobcu by tieto modely mali byť trochu obratnejšie ako ich štvorkolesové náprotivky.

Rodičia by sa mali veľmi dôkladne pozrieť na „ trojkolky “ a skontrolovať, ako stabilný je príslušný model. Vo väčšine prípadov môžu byť predné kolesá otočné o 360 stupňov. Pretože to nie je účinné na hrbolatých cestách, je možné zablokovať predné kolesá takmer všetkých modelov.

Kolesá namontované na zadnej náprave sú tuhé a zvyčajne sú vybavené brzdovým systémom, ktorý je ovládaný pešo. Ručné brzdy sa tiež zriedka ponúkajú.

 

Tri alebo štyri kolesá?

 

Tradične a prevažne sa kočíky a iné modely valia po štyroch kolesách na uliciach a cestách v Nemecku. Len niekoľko výrobcov sa spolieha na konštrukciu troch kolies. Mali by byť trochu obratnejší. Záujemcovia o nehnuteľnosť, t. J. V špecializovaných predajniach, by si mali vyskúšať, ako stabilný je variant trojkolky.

 

Použitie

 

Väčšina rodičov sa namiesto toho, aby svoje potomstvo nosila v nosidlách, v náručí alebo na ramene, rozhodla umiestniť svoje dieťa do kombinovaného kočíka na krátke a dlhé vzdialenosti .

Spravidla najskôr venujú pozornosť bezpečnosti kočíka . Dizajn kočíka a ďalšie ponúkané doplnky však tiež zohrávajú stále dôležitejšiu úlohu pri rozhodovaní o kúpe.

 

Rôzne modely – rôzne výhody

 

V zásade sa rozlišuje medzi dvoma koncepciami so súčasnými kočíkmi. Najuniverzálnejšia a najpopulárnejšia je kombinácia klasického kočíka, športového kočíka a detskej sedačky .

Tieto súpravy sú komerčne dostupné ako viacúčelové kombinované kočíky. S týmto systémom väčšina rodičov prechádza prvé tri až štyri roky života dieťaťa .

Kúpa modelov kombi je primerane drahá. Vo väčšine prípadov nemusíte investovať do ďalšieho kočíka.

Prídavné zariadenia je možné vymeniť v niekoľkých jednoduchých krokoch a prispôsobiť ich meniacim sa potrebám dieťaťa. To z klasického kočíka stáva prakticky športový kočík.

 

Výhody kombinovaného kočíka

 

Výhodou tohto kombinovaného kočíka je, že rastie s vaším dieťaťom a kočík musíte kúpiť iba raz, ktorý vás bude sprevádzať od narodenia dieťaťa na niekoľko rokov.

Kombinované kočíky sú najlepším riešením pre všetkých rodičov, ktorí chcú pružne a rýchlo reagovať na vývoj svojho dieťaťa.
S viacúčelovými kočíkmi sa môžete postarať o všetky každodenné cesty spoločne, ale aj víkendové výlety k starým rodičom a krátke dovolenky si môžete užiť pohodlne a bez stresu ako rodina.

Kombinované kočíky sú flexibilné – v pravom slova zmysle. S trochou praxe a trochou zručnosti je možné takmer všetky modely zložiť a uložiť do auta, aby ste v krátkom čase ušetrili miesto.

Pri niektorých kombináciách by to malo fungovať iba jednou rukou. V kombinovaných kočíkoch je zvyčajne pod košom ležiaci kôš, ktorý zvyčajne ponúka niekoľko litrov úložného priestoru – napríklad na nakupovanie.

 

Výhody

Zvyčajne kombinuje tri modely kočíkov
Pokrýva celý čas kočíka
Môže byť prevedený v niekoľkých jednoduchých krokoch
Často rozsiahle príslušenstvo

 

Nevýhody

 

Kočíky nemajú zjavné nevýhody. Je zrejmé, že tieto modely sú zvyčajne podstatne drahšie ako klasické kočíky alebo jednoduché cestovné kočíky kvôli ich dlhodobému použitiu v priebehu niekoľkých rokov.

Životnosť by sa mala mať vždy na pamäti. Aj keď sú kočíky malé skladacie zázraky – v domácnosti rodičov by mal byť stále naplánovaný dostatočný priestor pre autosedačku, kočík, rám a všetko príslušenstvo.

 

Nevýhody

Vyššia kúpna cena
Väčšie opotrebenie pri každodennom používaní
Pomerne vysoké nároky na priestor

 

Kombinovaný kočík - Recenzie

Kombinovaný kočík – Recenzie

 

Prečítajte si recenzie na Heuréke 

 

Materiál

 

Mnohé kočíky sú vyrobené z ľahkých, ale odolných materiálov, a preto sa s nimi ľahko manipuluje aj pre menej silné matky a otcov. Existuje veľa nápadov, ako kočík zložiť elegantným a úsporným spôsobom.

Prakticky to vyriešili takmer všetci výrobcovia, takže drvivá väčšina modelov sa dá použiť dokonca aj v menších automobiloch.
S takmer všetkými modelmi v strednom a hornom cenovom segmente je možné pripevniť príslušenstvo na rám kočíka pomocou adaptérov proti smeru jazdy alebo v smere jazdy.

 

Dizajn

 

Kým dizajn a funkcie detského kombinovaného kočíka od mnohých výrobcov sa líšia iba okrajovo, rodičia sa musia bližšie pozrieť na športové kočíky. S niektorými môžete nastaviť opierky nôh kočíka. S ostatnými sa môže bezpečnostná lišta otvoriť v strede.

Opierka na nohy a flexibilná bezpečnostná lišta pomáhajú starším deťom, najmä pri nastupovaní a vystupovaní.

 

Ako vybrať kombinovaný kočík

 

Otázky, ktoré treba zvážiť pred nákupom kočíka

Kočík by mal mať predovšetkým niektoré dôležité funkcie a spĺňať najprísnejšie bezpečnostné normy.

Aj tlačenie kočíka by malo byť ľahké. Mnoho používateľov sa tiež ubezpečuje, že kočík je vhodný pre všetky terény, je odolný voči chrbtom a odolný proti prepichnutiu a že montáž je jednoduchá.

Dieťa by malo mať tiež útulný priestor na sedenie či ležanie . Poskytuje kočík dostatočný komfort na prechádzku, dobrú funkčnosť a dostatočné sedenie?

 

Ktoré kritériá by pri nákupe mali naďalej zohrávať úlohu ?

 

Cez mesto alebo skôr na dlhšie cesty ?

Ak je kombinovaný kočík najčastejšie použivaný , je jedným z kritérií, ktoré by sa mali pri nákupe zohľadniť. Rodičia mesta, ktorí pri prechádzkach po lúkach a lesoch častejšie a zriedkavejšie presúvajú svoje deti cez nákupné centrá, by sa mali zamerať na modely, ktoré sú čo možno najbezpečnejšie s ľahko otočiteľnými prednými kolesami.

Pneumatiky môžu byť tiež vyrobené z ľahkého plastu alebo z gumy na údržbu.

Ak deti vo vozidle čuchajú častejšie vzduch a radi cez víkendy objavujú prírodu, lepšou voľbou je kočík s veľkými pneumatikami . Pneumatiky naplnené vzduchom zvládnu túto výzvu lepšie. Pneumatiky absorbujú predovšetkým tie najnásilnejšie nárazy a rany.

 

Hmotnosť a veľkosť balenia

 

Kombinovaný kočík je zvyčajne tlačený. Ale niekedy sa tiež musí nosiť. Najmä ťažké a objemné modely dokážu v každodennom živote rýchlo prinútiť menšie osoby k fyzickým obmedzeniam.

Nastupujúci rodičia by preto mali pri kúpe tiež dohliadať na váhu kombinovaného kočíka podľa vlastného výberu.

Väčšina výrobcov uvádza ich čísla v návode na obsluhu. Modely s hliníkovými rámami v zásade vážia o niekoľko kilogramov menej ako kočíky, ktorých rámy sú vyrobené napríklad z ocele.

Okrem hmotnosti môže byť veľkosť balenia kočíka tiež faktorom nákupu. Väčšina rodín už bez auta nemôže robiť nič.

Rodičia by preto mali vyskúšať, či sa ich najobľúbenejší kočík zmestí do kufra vozidla. Vyskúšajte skladací mechanizmus v špecializovanom obchode. Výrobcovia spravidla určujú rozmery vozíka v kompaktnom stave v návode na obsluhu.

 

Správne príslušenstvo

 

Aby boli deti pripravené na vietor a počasie, ale aj na ochranu dieťaťa pred slnečným žiarením počas popoludnia, takmer všetci výrobcovia dodávajú príslušné doplnky.

Chýbajúce ďalšie súčasti sa dajú zvyčajne usporiadať oddelene od výrobcu. Rodičia, ktorí si cenia veľmi konkrétne pomôcky, môžu nájsť informácie o rozsahu dodávky na webovej stránke výrobcu.

 

Praktické doplnky pre kombinovaný kočík:

Dažďová pokrývka
Sieť proti komárom
Taška na plienky
Počasie fusak
Úložný kôš
Slnečník

Kombinované kočíky - 47 produktov

Kombinované kočíky – 47 produktov

 

Pozrite si na Heuréke až 47 produktov 

 

Bezpečnosť predovšetkým !

 

So všetkými praktickými funkciami a elegantným dizajnom musí byť pri výbere kombinovaného kočíka vždy na prvom mieste bezpečnosť dieťaťa.

Rodičia by mali venovať pozornosť zodpovedajúcim osvedčeniam a bezpečnostným normám produkt a preskúmať a zistilť že je bezpečný.

Centrálnymi prvkami sú pásové systémy na kočíku a detskej sedačke, ale aj parkovacie brzdy na ráme kočíka.

 

Kde si môžem kúpiť kombinovaný kočík?

 

Kombinované kočíky nájdete v detských a obchodných domoch . Jednotlivé modely sa tu a tam ponúkajú ako reklamný tovar vo veľkých supermarketoch.

V špecializovanom obchode sa môžu rodičia dotknúť vozíkov rôznych výrobcov, vyskúšať ich a otestovať funkčnosť skladacieho mechanizmu.

Len z dôvodu priestoru je výber na trhu obmedzený. Ponuka na internete je oveľa rozmanitejšia.

Recenzie od ostatných kupujúcich môžu byť užitočné, ak máte nejaké otázky alebo pochybnosti.

Okrem toho môžu online obchody u mnohých modelov ponúkať výrazne nižšie ceny. Z tohto hľadiska sa užívatelia musia rozhodnúť, či je dôležitejšia cena a výber, alebo rozsiahle poradenstvo a testovanie funkčnosti.

 

Koľko stojí kombinovaný kočík ?

 

Obvykle je rodičovská peňaženka najviac namáhaná práve kočíkmi. Výrobky bez mena sa ponúkajú online od približne 150 eur.

Súpravy známych značiek niekedy stoja oveľa viac ako 1 000 eur . Aj pri kočíkoch a klasických kočíkoch cena závisí do veľkej miery od vybavenia a výrobcu.

 

Kombinované kočíky sú k dispozícii vo všetkých cenových kategóriách. Stále by ste mali minúť aspoň 200 eur , aby ste mohli očakávať kvalitný produkt.

Samozrejme, že chcete len to najlepšie pre svoje dieťa, ale je pochopiteľné, že nie všetci rodičia majú rozpočet na luxusný kočík.

Existujú modely vo všetkých cenových reláciách, ale hlavná vec je, že kombinovaný kočík spĺňa bezpečnostné požiadavky EÚ. Je tiež dôležité vedieť, aké požiadavky kladiete na svoj kočík.

Aby ste sa vyhli chemikáliám a zlej kvalite, mali by ste za nový model minúť najmenej 200 eur . Ceny sa však líšia v závislosti od výrobcu, dizajnu a funkcií. V zásade existujú tri cenové kategórie:

Luxusné kočíky: od 1 000 eur, štýlový dizajn, špičková kvalita, väčšinou značkové modely
Stredný cenový segment: od 400 eur, praktický všestranný, dobrá kvalita, hodnota za peniaze
Lacné kočíky: od 200 eur , minimalistické modely, venujte pozornosť certifikačným značkám

 

Od akého veku do akého veku je kombinovaný kočík užitočný?

 

Kombinované kočíky sa môžu používať od narodenia až do chvíle, keď vaše dieťa už nechce sedieť.

Rodičia vedia, ako oceniť sady kočíkov, pretože: s nimi rastie multifunkčný kočík. Pretože kombinovaný kočík sa dá používať ako detský kočík aj ako kočík, je to najobľúbenejšia forma kočíka.

Ihneď po narodení je možné využiť funkciu sklápania kočíka, aby vaše dieťa mohlo pohodlne ľahnúť a spať.

Asi po siedmich až jedenástich mesiacoch, v závislosti od toho, či vaše dieťa už môže sedieť samo, je možné kočík premeniť na kočík / športovú sedačku.

Môžete to využiť dovtedy, kým vaše dieťa nie je dosť staré na to, aby chodilo samostatne alebo kým vaše dieťa už nechce sedieť v kočíku. Stáva sa to medzi tromi a štyrmi rokmi.

Kombinované kočíky vás sprevádzajú od narodenia až po približne tretí rok života, a preto sú veľmi obľúbené.

Vopred rozmýšľajte, kde sa váš kočík používa najviac. Ak veľa cestujete so svojím dieťaťom na nerovnom teréne (pole, les), uzamykateľné veľké predné kolesá sú oveľa pohodlnejšie. Pri častých prehliadkach miest sú otočné predné kolesá praktickejšie!

 

Porovnať ceny a pozrieť kočíky