Invertorová zváračka

Invertorová zváračka

 

Invertorová zváračka je veľmi oblúbeným prístrojom pre zváračov . Ak uvažujete o kúpe tejto zváračky , tak si pozrite , tie najpredávanejšie na Heuréke.sk alebo prípadne aj náš top rebríček nižšie. V prípade , že sa chcete,  ešte viac dozvedieť o týchto prístrojoch , tak čítajte ďalej.

 

Obsah a rýchla navigácia

Najlepšie invertorové zváračky TOP 50 – Heuréka
Naše tipy – TOP 10
Všetko o invertorovej zváračke

 

Heuréka – TOP 50

Určite vám doporučujeme sa pozrieť na známu Heuréku , kde nájdete približne 362 invertorových zváračiek.  Ak kliknete na odkaz a dostanete sa na ich stránku , tak sa vám zobrazia produkty od najpredávanejších či najlepšie hodnotených tzn. TOP 50 až po tie ostatné. Samozrejme prečítajte si prípadne recenzie resp. hodnotenia od zákazníkov , ktorí si už tieto prístroje zakúpili. Na ľavej strane je možné si vybrať aj podľa ceny , výrobcu či značky , alebo aj podľa maximálneho zváracieho prúdu , typu zvárania , príkonu či hmotnosti zváračky.

  ► ►► Heuréka.sk – Najlepšie zváracie inventory – TU  

 

Naše tipy – TOP 10

Omicron GAMA 166

Invertorová zváračka Omicron GAMA 166

Invertorová zváračka Omicron GAMA 166

Invertorová zváračka Omicron Gama 166 od českého výrobcu Omicron , patrí k Top zváračkám , nielen na slovenskom , ale hlavne na českom trhu .Svojimi malými rozmermi , šírkou 130mm , výškou 215mm a dlžkou 285mm , bude určite vhodná do každej domácnosti či dielni. Nebude problém ani s prenášaním tohto stroja , pretože je relatívne ľahká , váži ,, len ,, 5,3kg. Má až prekvapivo pozitívne recenzie od zákazníkov , ktorí si produkt zakúpili na Heuréke. Malý jednoduchý invertor výborne zvára aj bez špeciálnych znalosti o zváraní .

Je to naozaj kvalitný výrobok a má aj dobrý servis. Spĺňa všetky požiadavky na prácu , ktorú budete potrebovať. Robí stabilné oblúky , nemá problém s elektródami rôznych priemerov (2,5 – 3,2) a takisto pri rôznych prúdoch, má ľahké zapálenie oblúka, po zapálení horí stabilne. A naopak keď treba niečo prepáliť, či vypáliť má dostatočný výkon. Naozaj niet čo vytknúť…kvalita versus cena 100%..

Orientačná cena 163,10 – 249,90 €

  ►►► Omicron Gama 166   

 

 

Kühtreiber KITin 165

Invertorová zváračka Kühtreiber Kitin165

Invertorová zváračka Kühtreiber Kitin165

Invertorová zváračka Kühtreiber Kitin165 od českého výrobcu , je u zváračov veľmi obľúbený zvárací stroj s metódou zvárania metódou MMA a TIG . Hneď na prvý pohľaď , vás určite zaujmú nielen samotný dizajn zváračky , ale aj jej praktické vlastnosti. Určite oceníte aj to , že je ľahká , pretože má len 5.7 Kg . Ak ju teda budete chcieť preniesť na iné miesto , tak to nebude žiadny problém.

Tento invertor je naozaj špička , pre domácich kutilov , pretože je spoľahlivá, má skvelé funkcie a výborne sa s ňou zvára. Je veľmi ľahká, vďaka podpore elektroniky sa aj v horších podmienkach dá dosiahnuť kvalitný zvar. Aj napriek tomu , že má malé rozmery , dokáže podať vysoký výkon a aj výsledky jej práce sú naozaj veľmi dobré. Má aj veľký počet kladných recenzií , čo je určite aj pre vás dobrá správa. Či už ju budete používať na bežnú alebo na profesionálnu prácu , veríme tomu , že s ńou budete určite spokojný.

Orientačná cena 169,00 – 278,00 €

 ►►► Kühtreiber KITin 165  

 

 

Solution FAST 160 s príslušenstvom

Invertorová zváračka Solution FAST 160 s príslušenstvom

Invertorová zváračka Solution FAST 160 s príslušenstvom

Invertorová zváračka Solution FAST 160 s príslušenstvom , vás prekvapí výnimočným výkonom a hmotnosťou za svoju cenu. Táto zváračka je určená pre hobby , ale aj ľahké profesionálne práce pre 16A ističe. Nastavovanie parametrov je potenciometrom na digitálnom displeji na stupnici od 20 do 160 Ampérov. Má malú spotrebu energie, nevyhadzuje ističe ako mnohé lacné zváračky. Určená je pre zváranie obalenou elektródou ( rutilovou, bázickou, nerezovou, liatinovou .

Zváračka je ľahká a mobilná zváračka s dobrými reakčnými schopmostam a má aj kryt na zobrazovacom displaji a ovládacom potenciometri. Myslíme si , že pre domáce, aj profi používanie bude určite je postačujúca.

Orientačná cena 128,00 – 129,00 €

  ►►► Solution FAST 160 s príslušenstvom  

 

 

Solution LINE 200

S touto invertorovou zváračkou Solution LINE 200

S touto invertorovou zváračkou Solution LINE 200

S touto invertorovou zváračkou Solution LINE 200 , dokážete zvárať až troma zváracími metódami a to: metódou MMA – elektródou, metódou MIG/MAG- COčkom (s plynom alebo bez plynu – trubičkovým drôtom a metódou TIG – wolfrámovou elektródou. Ćo oceňujú na nej zájazníci , tak to je určite prijateľná cena , dostatok funkcií , ale aj kvalitu prevedenia. Jej veĺkou výhodou , je aj to , že je ľahká , výkonná ,má jednoduché nastavovanie.

Jednotlivé metódy zvárania sa ľahko nastavujú na panely, stačí vybrať metódu a naňu sa prekliknúť. Elektródové zváranie je pekné. Ľahké zapálenie elektródy aj znovu zapálenie elektródy, ktorá už je malá. Čo sa týka zvárania s drôtom, tak oblúk je stabilný, nekolíše. Drôt sa odvíja pekne, nedrhne. Celkový zvar pekný bez guličiek. Oceňujeme aj návod v slovenskom jazyku.

Orientačná cena 354,00 – 395,00 €

 ►►►  Solution LINE 200  

 

 

Kühtreiber KITin 150 TIG LA

Invertorové zváračky z modelov Kühtreiber KITin 150

Invertorové zváračky z modelov Kühtreiber KITin 150

Invertorové zváračky z modelov Kühtreiber KITin 150 patria nielen na Heuréke , ale aj v eshopoch k top zváračkám na slovenskom a českom trhu . Na trhu je však aj verzia Kühtreiber KITin 150 TIG LA  . Medzi nimi nie sú veľké rozdiely.

KITin 150 TIG LA je vhodnejšia pre TIG zváranie a má ručné nastavenie , funkciu Hot Start , tiež má display kde vidíte nastavenú hodnotu. Má tiež pulzné zváranie. Čo sa týka výkonovo tak zaťažovatele sú pre tieto dva stroje rovnaké.

Kühtreiber KITin 150 TIG LA je naozaj dobrá mašinka za slušnú cenu. Zaradili by sme ju do tej lepšej skupiny hobby zváračiek , prípadne aj do slabšej skupiny profi. Jej veĺkou výhodou je , že má malé rozmery a nízku váhu a velmi ľahko sa s ňou manipuluje. Zvára veľmi dobre , robí pekné a plynulé zvary a má veľmi malý rozstrek.

Jednoducho sa s ňou malipuje , má výborné parametre , má aj ľahké zapálenie oblúka a široké možnosti nastavenia Hotstartu , len škoda , že jej chýba Softstart. Má funkcie , ktore chybaju na lacnejšich invertoroch. HotStar AntiStick .Za tú cenu , je naozaj kvalitný a značkový stroj s ktorým sa dobre a vynikajúco pracuje.

Orientačná cena 172,50 – 354,00 €

  ►►► Kühtreiber KITin 150 TIG LA  

 

 

Scheppach WSE900

Invertorová zváračka Scheppach WSE900

Invertorová zváračka Scheppach WSE900

S touto invertorovou zváračkou od nemeckého výrobcu Scheppach WSE 900 zvládnete zvárať aj garážach, dielňach, ľahkých remeselných prevádzkach, okolo domu, chalupy a pod.. Jej výhodou je , že je kompaktná, ľahká, ľahko ovládateľná a veľmi výkonná.

Na domáce použitie vám určite postačuje bude. Oblúk chytá krasne , robí estetický zvar , má dostatočne hrubé a dlhé kable , rýchlospojky , Antistick je bud slabý, alebo žiadny. Je to naozaj veľmi dobrá zváračka pre domáceho majstra vo výbornej kvalite a za dobrú cenu a ktomu máte aj všetko príslušenstvo.

Možno nám trochu vadil , že držiak na elektódy mohli dať z kvalitnejšieho materiálu , ale aj napriek tomu je to super nemecká mašina. Veľkým plusom je aj 4 ročná záruka. Za tú cenu je to velmi kvalitná zváračka a má dobrý výkon, čo nemajú ani iné a podstatne drahšie zváračky a čo je velmi dôležité, napätie na výstupe je 85V , takže oblúkk krásne chytá.

Orientačná cena 143,90 – 169,00 €

  ►►► Scheppach WSE900  

 

 

Omicron GAMA 160

Invertorová zváračka Omicron GAMA 160

Invertorová zváračka Omicron GAMA 160

Invertorová zváračka Omicron GAMA 160 je profesonálny zvárací invertor určený pre zváranie obalenou elektródou (MMA) a metódou neteviacou sa wolfrámovou elektródou (TIG) pri montážnych prácach.

Vzhľadom na svoju cenu a výkon dokáže uspokojiť ako amatérskych zváračov, tak i drobné prevádzky, kde nie sú kladené nároky na vyššiu záťaž zváračky.

Tento silný stroj, vyzerá že aj niečo vydrží. Skúsili sme aj nerezovú elektródu a varí naozaj pekne. Ak ste doteraz zvárali trafozváračkou , tak kvalita zvaru a jednoduchosť zvárania neporovnateľná. Dalšou výhodou je to , že je malá , ľahká , kompaktná , má dosť nastavení a kovový kryt. Má ešte jednu malú chybičku , že koliesko behá ľahko , ale s porovnaním , ako kvalitne zvára , tak to je naozaj maličkosť.

Zvaračka nemá chybu, zvára perfekte, krásne, radosť sňou pracovať. Ak by sme dali verdikt na koniec , tak je to výborný a kvalitný výrobok za prijateľnú cenu od známeho výrobcu a myslíme si , že za tú cenu , patrí v danej cenovej kategórii k tým najlepším

Orientačná cena – 155,50 – 234,20 €

 

  ►►► Omicron GAMA 160   

 

 

Güde MIG 155/6W

Invertorová zváračka Güde MIG 155 / 6W

Invertorová zváračka Güde MIG 155 / 6W

Invertorová zváračka Güde MIG 155 / 6W je cenovo veľmi výhodná česká mašinka a poteší niektorými vlastnosťami , ale má aj svoje nedostatky , čo v tejto cenove relácii je prijateľné. Okrem veľmi výhodnej ceny poteší aj to , že máte možnosť zvárať aj bez plynu .

Güde MIG 155 / 6W je jednoduchá a spoľahlivá vhodná pre všetky domáce práce v dielni i na záhrade. Ak sa šikovne nastaví, je možné s ňou zvariť prakticky všetko drôtom 0,6 a 0,8 mm. Kvalita prevedenia je pomerne dobrá. Kto nepotrebuje silný profi stroj a občas niečo v dielni chce zvariť, tak je to ideálny pomocník . Je ľahká človek ju hodí sám napríklad do kufra auta.

Velkým plusom je určite nízka cena , celkom slušný obsah príslušenstva a to zvárací štít , 2x trysky pre CO2, 1x tryska 0.6mm a 1x 0.8mm, káble dlhé 2.8m, hadička, 1 budik a drobné montážne prvky + kolieska. Dalšou výhodou je že je určená pre drôt v hrúbke0.8mm a 0.6mm (aj drážka kolieska posuvu drôtu! ). Navyše sme aj prijemne zistili , že aj dĺžka zváracej hadice bola dlšia aká bola uvedená v popise.

No žial sme našli aj zopár nedostatkov , ktoré nám vadili a to , že podľa nášho názoru nemá až taký silný výkon. Má prúd až 25A , čo bežný istič nezvládne a to obmedzuje použitie vyššieho výkonu.

Nepasuje ani veľkosť závitu na hodinách k závitu na CO flaši. Nie je ani stabilné uchytenie tejto flaše a kolieska sa derú na skrutkách , ktoré vyčnievajú , takže vyzerá to tak , že sa kolieska rozpadnú. Zároveň na oske koliesok nie je vyrezaná dračka pre vnútorné závlačky. Navyše aj oska je dlhá a pri presúvaní vytláča ,, puklice ,, koliesok.

No napriek týmto nedostatkom je to celkom slušný invertor.

Orientačná cena 172,29 – 258,90 €

  ►►► Güde MIG 155/6W  

 

Pozrite si TOP inventorové zváračky na Heuréke

  ► ►► Heuréka.sk – Najlepšie zváracie inventory – TU  

 

 

Všetko o inventorovej zváračke

Invertorová zváračka je zariadenie , ktoré má množstvo funkcií pre zváranie. Ich výhodou je , že sú majú menšiu hmotnosť a aj váhu a tak sú vhodné , pre vonkajšie zváranie alebo pre tých , ktorú chcejú ju preniesť na nejaké miesto. Je pravdou , že sú o trochu drahšie ako ako trafozváračky, ale za to ponúkajú veľa možností a funkcií.

S takými invertorovými zváračkami sa stretnete napr. na stavbách, montážach, výrobných dielňach a v súčasnosti sa s nimi stretnete viac a viac aj v domácich dielňach.

Invertorové stroje uľahčujú jemné nastavenie výstupného prúdu. Čím nižší je výstupný prúd, tým vyšší je pracovný cyklus. Na väčšine strojov nájdete niektoré elektrické informácie. Ak nie je, skúste skontrolovať návod na obsluhu.

Je aj možné sa dnes stretnúť aj s invertormi umožňujúcimi zváranie viacerými metódami ako MMAaTIG, tak aj metódou MIG/MAG. Okrem zvárania sa invertorová technológia presadzuje aj v tepelnom delení materiálov – plazmové rezacie stroje

 

Invertorové zváračky

Invertorové zváračky

 

Pracuje ako menič

Invertorová zváračka je zdroj z jednosmerným zváracím prúdom , ktorý pracuje na báze meniča. Spínaný zdroj zváracieho prúdu využíva to, že so stúpajúcou prenášanou frekvenciou klesá hmotnosť (a tím i veľkosť) jadra transformátoru. Teda: pri frekvencii sieťového napätia 50 Hz vychádza hmotnosť transformátoru pre zvárací prúd 140 A cca 15 kg a jeho účinnosť býva okolo 40 %. 60 % energie sa premení v nepotrebné teplo a transformátor je nutné intenzívne ochladzovať.

Pri frekvencii vstupného napätia 100 000 Hz (100 kHz) má takýto transformátor veľkosť škatuľky od cigariet, hmotnosť niekoľko dkg a účinnosť až 90 %. Problém je v tom, že v sieti je iba 50 Hz. Preto nastupujú spínané zdroje (invertory, meniče), ktoré menia (zvyšujú) frekvenciu vstupného napätia z 50 Hz na typicky 60 – 100 kHz.

Tieto stroje uvidíte všade a z dobrého dôvodu. Hlavným rozdielom medzi týmito strojmi a technológiou pred nimi (olejom chladené zváračky) je výstup jednosmerného prúdu. Do stroja sa privádza striedavý prúd (striedavý prúd), invertorový transformátor ho zmení na jednosmerné napätie (nízkonapäťové vysoké prúdové prúdenie) a výsledkom je oveľa ľahší a energeticky efektívny prúd.

Prúd jednosmerného prúdu má tiež tendenciu spôsobovať menej lepivosti a menej rozstrekovania ako veľké medené transformátorové stroje z predchádzajúcich rokov. Invertori pre zváračov majú tiež veľmi dobrý pracovný cyklus, pokiaľ ide o ich veľkosť a náklady.

Invertorová zváračka uľahčuje jemné nastavenie výstupného prúdu. Čím nižší je výstupný prúd, tým vyšší je pracovný cyklus. Na väčšine strojov nájdete niektoré elektrické informácie. Ak nie je, skúste skontrolovať návod na obsluhu.

Jedným z hlavných bodov, o ktorých sa diskutovalo o zváračoch, je pracovný cyklus. Pracovný cyklus je hlavne vysvetlenie toho, ako dlho môže zvárač zvárať pri určitom výstupe prúdu. Väčšina zváračov bude zobrazovať percento pracovného cyklu spolu so súčasným výkonom napríklad 60% pri 200 A. Percento je odvodené z toho, ako dlho môže zvárač privádzať tento prúd v 10-minútovom okne bez prehrievania (pri určitej izbovej teplote).

Tento zvárač bude teda zvárať pri 200 A počas 6 minút, kým bude jeho transformátor príliš horúci a vypne sa. Zvárač musí potom odpočívať 4 minúty v 10-minútovom okne, aby mohol byť znovu použitý. To znamená, že to prekročí 6 minút po 4 minútach a zváračka sa môže prehriať . Ak sa však výstupný prúd zníži, pracovný cyklus sa značne zlepší.

 

Výhody

Výsledkom sú takmer miniatúrne invertorové zváračky s malou hmotnosťou a výbornou účinnosťou (avšak použitie spínaných zdrojov je oveľa všeobecné ako iba pri použití u zváracích strojov).

Ďalšou výhodou je možnosť ich aktívneho riadenia a zmenou charakteristiky zdroja. Moderné zváracie invertory sú vybavené elektronikou na riadenie meniča, ktorá výrazne zlepšuje vlastnosti zdroja pri zváraní. Je tak možné zvoliť presnejší a presnejší prúdový výstup a zvyčajne chladené vzduchom a tiež schladzuje oveľa rýchlejšie ako staršie zváračky chladené olejom.

Veľkou výhodou invertorovej zváračky je aj nižšia spotreba energie , nízka hmotnosť (5-10 krát menej) v porovnaní s inými zariadeniami a schopnosť zvariť akékoľvek kovy pomocou akýchkoľvek elektród.
Ešte je tu schopnosť pracovať pri zníženom napätí , možnosť plynulého nastavenia prúdu až do 15 A a samozrejme aj úspora elektród v dôsledku absencie postriekania.

 

Nevýhody

Invertorová aparatúra je 2-3 krát väčšia ako inštalácia transformátora. A preto oprava invertorovej zváračky , môže viesť k oveľa vyšším cenám.

Treba počítať aj s tým , že invertor nemá rád prach a preto sa musí pravidelne čistiť , najmä vo výrobe. Pri skladovaní v studenej garáži môžu byť dosky zariadenia zakryté kondenzátom, preto pred prácou potrebuje prístroj čas na zaschnutie v miestnosti, kde sa bude vykonávať zváranie. Trvá to asi 2 hodiny.

Zvyčajne sú takéto zariadenia schopné prevádzky pri teplotách do +40 ° C. Pri nízkych teplotách sa svetlo rozsvieti, čo naznačuje, že obvody sú preťažené. Zariadenie sa nemusí jednoducho zapnúť.

 

Funkcie invertorových zváračiek

Zvárač tak má k dispozícii funkcie, ktoré by na klasických zváracích usmerňovačoch boli len ťažko alebo vôbec realizovateľné. Jednoduchá zmena charakteristiky zdroja navyše umožňuje konštrukciu multifunkčných zváracích strojov, ktoré nebolo možné na báze klasického transformátoru skonštruovať.

Aké sú používané funkcie u tejto invertorovej zváračky ?

Najčastejšie sú Arc force (MMA) , Anti stick (MMA) , Hot štart (MMA) , Režim 2T / 4T (dvojtakt / štvortakt) , Bi-Level , Soft start , HF (TIG) , Lift (TIG) , Slope Down , Post Gas , Burn Back , Short ARC (krátky oblúk) , Pilot ARC (automatický oblúk) , Spray ARC (rozstrekovací oblúk) , Pulse ARC (pulzný oblúk) , Synergy (súčinnosť) ,

Ďalej sa používa ja mikrospínač v rukoväti , displej ktorý ukazuje informácie o zváraní a funkcie Anti-Sticking, Hot Start a Arc-Force .

 

Ako vybrať invertorovú zváračku

Domáci remeselník jednoducho potrebuje na prácu zváračku , ktorá by splnila jeho očakávania napr. či je potrebné opraviť bránu, privariť k nim pánty , opraviť karosériu na aute a pod. . Spojenie kovových rúr bez invertorovej zváračky nie je možné.

Samozrejme je aj možnosť , že si objednáte prácu profesionálneho zvárača, čo bude mať za následok značné dodatočné náklady na námahu, čas a peniaze. Avšak to , že ste nezávislý na niekom , má mnoho výhod. Teda ak sa rozhodnete , že chcete si vybrať vlastnú invertorovú zváračku , tak mali by ste vedieť zopár informácií.

V obchodoch nájdete rôzne typy zariadení pre zváranie. Sú to transformátorové jednotky, zváracie usmerňovače, moderné invertorové zariadenia.

 

Zváranrie s invertorovou zváračkou

Zváranrie s invertorovou zváračkou

 

Vlastnosti

Invertorová zváračka pre domáce použitie nespotrebúva veľa energie, nie je veľká a nemá veľkú váhu. Aj preto je zvárací invertor je moderné zariadenie na zváranie . Obvody zariadenia sú navrhnuté tak, že počas prevádzky je frekvencia striedavého prúdu v meniči konvertovaná na frekvenciu s oveľa väčšou hodnotou.

Výsledkom je, že zariadenie spotrebuje asi polovicu množstva elektrickej energie v porovnaní s inými zváracími zariadeniami. Pre domácnosť môže byť také zariadenie veľmi výnosnou akvizíciou. Pri kúpe sa nemusíte báť , pretože toto zariadenie môže pracovať nepretržite 10 až 20 minút a po tomto čase je potrebné dať si pauzu. To nemá vplyv ani na kvalitu spoja.

Pozor na lacné modely invertorových zváračiek

Na trhu invertorových zváračiek sa objavilo veľa lacných strojov. V mnohých ohľadoch je táto skutočnosť spojená so vznikom zváračiek vyrobených v Číne. Pri výbere typu tohto zváracieho stroja by ste sa nikdy zamerať na obzvlášť lacné a miniatúrnych modely .

Zvyčajne majú pomerne slabé schémy a veľmi malé zdroje. Čínske zváračky sa rýchlo kazia . Nevýhodou je aj to , že ak ic chcete dať opraviť , tak nedostatok náhradných dielov a schém brzí ich opravu.

Na domácu dielňu by sa nemali ani vyberať príliš drahé modely súvisiace s profesionálnymi technológiami. Vyberte si strednú cenovú kategóriu.

 

Na čo sa zamerať ešte pri výbere invertorovej zváračky ?

 

Na zváranie elektródou s priemerom 4 mm postačuje zariadenie pracujúce pri prúde až 160 A. V tomto prípade je v rezerve ešte nejaká sila. Pri nižšom napätí budete musieť použiť elektródu s menším priemerom. Profesionálny zvárací stroj je lepšie zvoliť 200 A.

Zváracie elektródy sú označené rôznymi farbami pre rôzne kovy.Invertorová zváračka je vynikajúcou akvizíciou pre domácu dielňu, pre výrobnú dielňu, pre stavenisko.

Používa sa na ručné zváranie (MMA), na zváranie argónovým oblúkom (TIG), pri práci v poloautomatickom režime (MIG / MAG) a na rezanie plazmovým oblúkom (RAS). Prístroj má niekoľko ochranných systémov, umožňuje získať rovnomerné švy, aj keď pracuje nekvalifikovaný zvárač. Existujú funkcie, ktoré uľahčujú prácu s použitím zváracieho stroja.

Typ – Ako vybrať zváračku