Invertorov├í zv├íra─Źka

Invertorov├í zv├íra─Źka

 

Invertorov├í zv├íra─Źka je ve─żmi obl├║ben├Żm pr├şstrojom pre zv├íra─Źov . Ak uva┼żujete o k├║pe tejto zv├íra─Źky , tak si pozrite , tie najpred├ívanej┼íie na Heur├ęke.sk alebo pr├şpadne aj n├í┼í top rebr├ş─Źek ni┼ż┼íie. V pr├şpade , ┼że sa chcete,┬á e┼íte viac dozvedie┼ą o t├Żchto pr├şstrojoch , tak ─Ź├ştajte ─Ćalej.

 

Obsah a r├Żchla navig├ícia

Najlep┼íie invertorov├ę zv├íra─Źky TOP 50 – Heur├ęka
Na┼íe tipy – TOP 10
V┼íetko o invertorovej zv├íra─Źke

 

Heur├ęka – TOP 50

Ur─Źite v├ím doporu─Źujeme sa pozrie┼ą na zn├ímu Heur├ęku , kde n├íjdete pribli┼żne 362 invertorov├Żch zv├íra─Źiek.┬á Ak kliknete na odkaz a dostanete sa na ich str├ínku , tak sa v├ím zobrazia produkty od najpred├ívanej┼í├şch ─Źi najlep┼íie hodnoten├Żch tzn. TOP 50 a┼ż po tie ostatn├ę. Samozrejme pre─Ź├ştajte si pr├şpadne recenzie resp. hodnotenia od z├íkazn├şkov , ktor├ş si u┼ż tieto pr├şstroje zak├║pili. Na ─żavej strane je mo┼żn├ę si vybra┼ą aj pod─ża ceny , v├Żrobcu ─Źi zna─Źky , alebo aj pod─ża maxim├ílneho zv├íracieho pr├║du , typu zv├írania , pr├şkonu ─Źi hmotnosti zv├íra─Źky.

┬á Ôľ║ Ôľ║Ôľ║ Heur├ęka.sk – Najlep┼íie zv├íracie inventory – TU┬á┬á

 

Na┼íe tipy – TOP 10

Omicron GAMA 166

Invertorov├í zv├íra─Źka Omicron GAMA 166

Invertorov├í zv├íra─Źka Omicron GAMA 166

Invertorov├í zv├íra─Źka Omicron Gama 166 od ─Źesk├ęho v├Żrobcu Omicron , patr├ş k Top zv├íra─Źk├ím , nielen na slovenskom , ale hlavne na ─Źeskom trhu .Svojimi mal├Żmi rozmermi , ┼í├şrkou 130mm , v├Ż┼íkou 215mm a dl┼żkou 285mm , bude ur─Źite vhodn├í do ka┼żdej dom├ícnosti ─Źi dielni. Nebude probl├ęm ani s pren├í┼ían├şm tohto stroja , preto┼że je relat├şvne ─żahk├í , v├í┼żi ,, len ,, 5,3kg. M├í a┼ż prekvapivo pozit├şvne recenzie od z├íkazn├şkov , ktor├ş si produkt zak├║pili na Heur├ęke. Mal├Ż jednoduch├Ż invertor v├Żborne zv├íra aj bez ┼ípeci├ílnych znalosti o zv├íran├ş .

Je to naozaj kvalitn├Ż v├Żrobok a m├í aj dobr├Ż servis. Sp─║┼ła v┼íetky po┼żiadavky na pr├ícu , ktor├║ budete potrebova┼ą. Rob├ş stabiln├ę obl├║ky , nem├í probl├ęm s elektr├│dami r├┤znych priemerov (2,5 – 3,2) a takisto pri r├┤znych pr├║doch, m├í ─żahk├ę zap├ílenie obl├║ka, po zap├ílen├ş hor├ş stabilne. A naopak ke─Ć treba nie─Źo prep├íli┼ą, ─Źi vyp├íli┼ą m├í dostato─Źn├Ż v├Żkon. Naozaj niet ─Źo vytkn├║┼ą…kvalita versus cena 100%..

Orienta─Źn├í cena 163,10 – 249,90 ÔéČ

┬á Ôľ║Ôľ║Ôľ║ Omicron Gama 166┬á ┬á

 

 

K├╝htreiber KITin 165

Invertorov├í zv├íra─Źka K├╝htreiber Kitin165

Invertorov├í zv├íra─Źka K├╝htreiber Kitin165

Invertorov├í zv├íra─Źka K├╝htreiber Kitin165 od ─Źesk├ęho v├Żrobcu , je u zv├íra─Źov ve─żmi ob─ż├║ben├Ż zv├írac├ş stroj s met├│dou zv├írania met├│dou MMA a TIG . Hne─Ć na prv├Ż poh─ża─Ć , v├ís ur─Źite zaujm├║ nielen samotn├Ż dizajn zv├íra─Źky , ale aj jej praktick├ę vlastnosti. Ur─Źite ocen├şte aj to , ┼że je ─żahk├í , preto┼że m├í len 5.7 Kg . Ak ju teda budete chcie┼ą prenies┼ą na in├ę miesto , tak to nebude ┼żiadny probl├ęm.

Tento invertor je naozaj ┼ípi─Źka , pre dom├ícich kutilov , preto┼że je spo─żahliv├í, m├í skvel├ę funkcie a v├Żborne sa s ┼łou zv├íra. Je ve─żmi ─żahk├í, v─Ćaka podpore elektroniky sa aj v hor┼í├şch podmienkach d├í dosiahnu┼ą kvalitn├Ż zvar. Aj napriek tomu , ┼że m├í mal├ę rozmery , dok├í┼że poda┼ą vysok├Ż v├Żkon a aj v├Żsledky jej pr├íce s├║ naozaj ve─żmi dobr├ę. M├í aj ve─żk├Ż po─Źet kladn├Żch recenzi├ş , ─Źo je ur─Źite aj pre v├ís dobr├í spr├íva. ─îi u┼ż ju budete pou┼ż├şva┼ą na be┼żn├║ alebo na profesion├ílnu pr├ícu , ver├şme tomu , ┼że s ┼äou budete ur─Źite spokojn├Ż.

Orienta─Źn├í cena 169,00 – 278,00 ÔéČ

┬áÔľ║Ôľ║Ôľ║ K├╝htreiber KITin 165┬á┬á

 

 

Solution FAST 160 s pr├şslu┼íenstvom

Invertorov├í zv├íra─Źka Solution FAST 160 s pr├şslu┼íenstvom

Invertorov├í zv├íra─Źka Solution FAST 160 s pr├şslu┼íenstvom

Invertorov├í zv├íra─Źka Solution FAST 160 s pr├şslu┼íenstvom , v├ís prekvap├ş v├Żnimo─Źn├Żm v├Żkonom a hmotnos┼ąou za svoju cenu. T├íto zv├íra─Źka je ur─Źen├í pre hobby , ale aj ─żahk├ę profesion├ílne pr├íce pre 16A isti─Źe. Nastavovanie parametrov je potenciometrom na digit├ílnom displeji na stupnici od 20 do 160 Amp├ęrov. M├í mal├║ spotrebu energie, nevyhadzuje isti─Źe ako mnoh├ę lacn├ę zv├íra─Źky. Ur─Źen├í je pre zv├íranie obalenou elektr├│dou ( rutilovou, b├ízickou, nerezovou, liatinovou .

Zv├íra─Źka je ─żahk├í a mobiln├í zv├íra─Źka s dobr├Żmi reak─Źn├Żmi schopmostam a m├í aj kryt na zobrazovacom displaji a ovl├ídacom potenciometri. Mysl├şme si , ┼że pre dom├íce, aj profi pou┼ż├şvanie bude ur─Źite je posta─Źuj├║ca.

Orienta─Źn├í cena 128,00 – 129,00 ÔéČ

┬á Ôľ║Ôľ║Ôľ║ Solution FAST 160 s pr├şslu┼íenstvom┬á┬á

 

 

Solution LINE 200

S touto invertorovou zv├íra─Źkou Solution LINE 200

S touto invertorovou zv├íra─Źkou Solution LINE 200

S touto invertorovou zv├íra─Źkou Solution LINE 200 , dok├í┼żete zv├íra┼ą a┼ż troma zv├írac├şmi met├│dami a to: met├│dou MMA – elektr├│dou, met├│dou MIG/MAG- CO─Źkom (s plynom alebo bez plynu – trubi─Źkov├Żm dr├┤tom a met├│dou TIG – wolfr├ímovou elektr├│dou. ─ćo oce┼łuj├║ na nej z├íjazn├şci , tak to je ur─Źite prijate─żn├í cena , dostatok funkci├ş , ale aj kvalitu prevedenia. Jej ve─║kou v├Żhodou , je aj to , ┼że je ─żahk├í , v├Żkonn├í ,m├í jednoduch├ę nastavovanie.

Jednotliv├ę met├│dy zv├írania sa ─żahko nastavuj├║ na panely, sta─Ź├ş vybra┼ą met├│du a na┼łu sa preklikn├║┼ą. Elektr├│dov├ę zv├íranie je pekn├ę. ─Żahk├ę zap├ílenie elektr├│dy aj znovu zap├ílenie elektr├│dy, ktor├í u┼ż je mal├í. ─îo sa t├Żka zv├írania s dr├┤tom, tak obl├║k je stabiln├Ż, nekol├ş┼íe. Dr├┤t sa odv├şja pekne, nedrhne. Celkov├Ż zvar pekn├Ż bez guli─Źiek. Oce┼łujeme aj n├ívod v slovenskom jazyku.

Orienta─Źn├í cena 354,00 – 395,00 ÔéČ

┬áÔľ║Ôľ║Ôľ║ ┬áSolution LINE 200┬á┬á

 

 

K├╝htreiber KITin 150 TIG LA

Invertorov├ę zv├íra─Źky z modelov K├╝htreiber KITin 150

Invertorov├ę zv├íra─Źky z modelov K├╝htreiber KITin 150

Invertorov├ę zv├íra─Źky z modelov K├╝htreiber KITin 150 patria nielen na Heur├ęke , ale aj v eshopoch k top zv├íra─Źk├ím na slovenskom a ─Źeskom trhu . Na trhu je v┼íak aj verzia K├╝htreiber KITin 150 TIG LA ┬á. Medzi nimi nie s├║ ve─żk├ę rozdiely.

KITin 150 TIG LA je vhodnej┼íia pre TIG zv├íranie a m├í ru─Źn├ę nastavenie , funkciu Hot Start , tie┼ż m├í display kde vid├şte nastaven├║ hodnotu. M├í tie┼ż pulzn├ę zv├íranie. ─îo sa t├Żka v├Żkonovo tak za┼ąa┼żovatele s├║ pre tieto dva stroje rovnak├ę.

K├╝htreiber KITin 150 TIG LA je naozaj dobr├í ma┼íinka za slu┼ín├║ cenu. Zaradili by sme ju do tej lep┼íej skupiny hobby zv├íra─Źiek , pr├şpadne aj do slab┼íej skupiny profi. Jej ve─║kou v├Żhodou je , ┼że m├í mal├ę rozmery a n├şzku v├íhu a velmi ─żahko sa s ┼łou manipuluje. Zv├íra ve─żmi dobre , rob├ş pekn├ę a plynul├ę zvary a m├í ve─żmi mal├Ż rozstrek.

Jednoducho sa s ┼łou malipuje , m├í v├Żborn├ę parametre , m├í aj ─żahk├ę zap├ílenie obl├║ka a ┼íirok├ę mo┼żnosti nastavenia Hotstartu , len ┼íkoda , ┼że jej ch├Żba Softstart. M├í funkcie , ktore chybaju na lacnej┼íich invertoroch. HotStar AntiStick .Za t├║ cenu , je naozaj kvalitn├Ż a zna─Źkov├Ż stroj s ktor├Żm sa dobre a vynikaj├║co pracuje.

Orienta─Źn├í cena 172,50 – 354,00 ÔéČ

┬á Ôľ║Ôľ║Ôľ║ K├╝htreiber KITin 150 TIG LA┬á┬á

 

 

Scheppach WSE900

Invertorov├í zv├íra─Źka Scheppach WSE900

Invertorov├í zv├íra─Źka Scheppach WSE900

S touto invertorovou zv├íra─Źkou od nemeck├ęho v├Żrobcu Scheppach WSE 900 zvl├ídnete zv├íra┼ą aj gar├í┼żach, diel┼łach, ─żahk├Żch remeseln├Żch prev├ídzkach, okolo domu, chalupy a pod.. Jej v├Żhodou je , ┼że je kompaktn├í, ─żahk├í, ─żahko ovl├ídate─żn├í a ve─żmi v├Żkonn├í.

Na dom├íce pou┼żitie v├ím ur─Źite posta─Źuje bude. Obl├║k chyt├í krasne , rob├ş estetick├Ż zvar , m├í dostato─Źne hrub├ę a dlh├ę kable , r├Żchlospojky , Antistick je bud slab├Ż, alebo ┼żiadny. Je to naozaj ve─żmi dobr├í zv├íra─Źka pre dom├íceho majstra vo v├Żbornej kvalite a za dobr├║ cenu a ktomu m├íte aj v┼íetko pr├şslu┼íenstvo.

Mo┼żno n├ím trochu vadil , ┼że dr┼żiak na elekt├│dy mohli da┼ą z kvalitnej┼íieho materi├ílu , ale aj napriek tomu je to super nemeck├í ma┼íina. Ve─żk├Żm plusom je aj 4 ro─Źn├í z├íruka. Za t├║ cenu je to velmi kvalitn├í zv├íra─Źka a m├í dobr├Ż v├Żkon, ─Źo nemaj├║ ani in├ę a podstatne drah┼íie zv├íra─Źky a ─Źo je velmi d├┤le┼żit├ę, nap├Ątie na v├Żstupe je 85V , tak┼że obl├║kk kr├ísne chyt├í.

Orienta─Źn├í cena 143,90 – 169,00 ÔéČ

┬á Ôľ║Ôľ║Ôľ║ Scheppach WSE900┬á┬á

 

 

Omicron GAMA 160

Invertorov├í zv├íra─Źka Omicron GAMA 160

Invertorov├í zv├íra─Źka Omicron GAMA 160

Invertorov├í zv├íra─Źka Omicron GAMA 160 je profeson├ílny zv├írac├ş invertor ur─Źen├Ż pre zv├íranie obalenou elektr├│dou (MMA) a met├│dou neteviacou sa wolfr├ímovou elektr├│dou (TIG) pri mont├í┼żnych pr├ícach.

Vzh─żadom na svoju cenu a v├Żkon dok├í┼że uspokoji┼ą ako amat├ęrskych zv├íra─Źov, tak i drobn├ę prev├ídzky, kde nie s├║ kladen├ę n├íroky na vy┼í┼íiu z├í┼ąa┼ż zv├íra─Źky.

Tento siln├Ż stroj, vyzer├í ┼że aj nie─Źo vydr┼ż├ş. Sk├║sili sme aj nerezov├║ elektr├│du a var├ş naozaj pekne. Ak ste doteraz zv├írali trafozv├íra─Źkou , tak kvalita zvaru a jednoduchos┼ą zv├írania neporovnate─żn├í. Dal┼íou v├Żhodou je to , ┼że je mal├í , ─żahk├í , kompaktn├í , m├í dos┼ą nastaven├ş a kovov├Ż kryt. M├í e┼íte jednu mal├║ chybi─Źku , ┼że koliesko beh├í ─żahko , ale s porovnan├şm , ako kvalitne zv├íra , tak to je naozaj mali─Źkos┼ą.

Zvara─Źka nem├í chybu, zv├íra perfekte, kr├ísne, rados┼ą s┼łou pracova┼ą. Ak by sme dali verdikt na koniec , tak je to v├Żborn├Ż a kvalitn├Ż v├Żrobok za prijate─żn├║ cenu od zn├ímeho v├Żrobcu a mysl├şme si , ┼że za t├║ cenu , patr├ş v danej cenovej kateg├│rii k t├Żm najlep┼í├şm

Orienta─Źn├í cena – 155,50 – 234,20 ÔéČ

 

┬á Ôľ║Ôľ║Ôľ║ Omicron GAMA 160┬á┬á┬á

 

 

G├╝de MIG 155/6W

Invertorov├í zv├íra─Źka G├╝de MIG 155 / 6W

Invertorov├í zv├íra─Źka G├╝de MIG 155 / 6W

Invertorov├í zv├íra─Źka G├╝de MIG 155 / 6W je cenovo ve─żmi v├Żhodn├í ─Źesk├í ma┼íinka a pote┼í├ş niektor├Żmi vlastnos┼ąami , ale m├í aj svoje nedostatky , ─Źo v tejto cenove rel├ícii je prijate─żn├ę. Okrem ve─żmi v├Żhodnej ceny pote┼í├ş aj to , ┼że m├íte mo┼żnos┼ą zv├íra┼ą aj bez plynu .

G├╝de MIG 155 / 6W je jednoduch├í a spo─żahliv├í vhodn├í pre v┼íetky dom├íce pr├íce v dielni i na z├íhrade. Ak sa ┼íikovne nastav├ş, je mo┼żn├ę s ┼łou zvari┼ą prakticky v┼íetko dr├┤tom 0,6 a 0,8 mm. Kvalita prevedenia je pomerne dobr├í. Kto nepotrebuje siln├Ż profi stroj a ob─Źas nie─Źo v dielni chce zvari┼ą, tak je to ide├ílny pomocn├şk . Je ─żahk├í ─Źlovek ju hod├ş s├ím napr├şklad do kufra auta.

Velk├Żm plusom je ur─Źite n├şzka cena , celkom slu┼ín├Ż obsah pr├şslu┼íenstva a to zv├írac├ş ┼ít├şt , 2x trysky pre CO2, 1x tryska 0.6mm a 1x 0.8mm, k├íble dlh├ę 2.8m, hadi─Źka, 1 budik a drobn├ę mont├í┼żne prvky + kolieska. Dal┼íou v├Żhodou je ┼że je ur─Źen├í pre dr├┤t v hr├║bke0.8mm a 0.6mm (aj dr├í┼żka kolieska posuvu dr├┤tu! ). Navy┼íe sme aj prijemne zistili , ┼że aj d─║┼żka zv├íracej hadice bola dl┼íia ak├í bola uveden├í v popise.

No ┼żial sme na┼íli aj zop├ír nedostatkov , ktor├ę n├ím vadili a to , ┼że pod─ża n├í┼ího n├ízoru nem├í a┼ż tak├Ż siln├Ż v├Żkon. M├í pr├║d a┼ż 25A , ─Źo be┼żn├Ż isti─Ź nezvl├ídne a to obmedzuje pou┼żitie vy┼í┼íieho v├Żkonu.

Nepasuje ani ve─żkos┼ą z├ívitu na hodin├ích k z├ívitu na CO fla┼íi. Nie je ani stabiln├ę uchytenie tejto fla┼íe a kolieska sa der├║ na skrutk├ích , ktor├ę vy─Źnievaj├║ , tak┼że vyzer├í to tak , ┼że sa kolieska rozpadn├║. Z├írove┼ł na oske koliesok nie je vyrezan├í dra─Źka pre vn├║torn├ę z├ívla─Źky. Navy┼íe aj oska je dlh├í a pri pres├║van├ş vytl├í─Źa ,, puklice ,, koliesok.

No napriek t├Żmto nedostatkom je to celkom slu┼ín├Ż invertor.

Orienta─Źn├í cena 172,29 – 258,90 ÔéČ

┬á Ôľ║Ôľ║Ôľ║ G├╝de MIG 155/6W┬á┬á

 

Pozrite si TOP inventorov├ę zv├íra─Źky na Heur├ęke

┬á Ôľ║ Ôľ║Ôľ║ Heur├ęka.sk – Najlep┼íie zv├íracie inventory – TU┬á┬á

 

 

V┼íetko o inventorovej zv├íra─Źke

Invertorov├í zv├íra─Źka je zariadenie , ktor├ę m├í mno┼żstvo funkci├ş pre zv├íranie. Ich v├Żhodou je , ┼że s├║ maj├║ men┼íiu hmotnos┼ą a aj v├íhu a tak s├║ vhodn├ę , pre vonkaj┼íie zv├íranie alebo pre t├Żch , ktor├║ chcej├║ ju prenies┼ą na nejak├ę miesto. Je pravdou , ┼że s├║ o trochu drah┼íie ako ako trafozv├íra─Źky, ale za to pon├║kaj├║ ve─ża mo┼żnost├ş a funkci├ş.

S tak├Żmi invertorov├Żmi zv├íra─Źkami sa stretnete napr. na stavb├ích, mont├í┼żach, v├Żrobn├Żch diel┼łach a v s├║─Źasnosti sa s nimi stretnete viac a viac aj v dom├ícich diel┼łach.

Invertorov├ę stroje u─żah─Źuj├║ jemn├ę nastavenie v├Żstupn├ęho pr├║du. ─î├şm ni┼ż┼í├ş je v├Żstupn├Ż pr├║d, t├Żm vy┼í┼í├ş je pracovn├Ż cyklus. Na v├Ą─Ź┼íine strojov n├íjdete niektor├ę elektrick├ę inform├ície. Ak nie je, sk├║ste skontrolova┼ą n├ívod na obsluhu.

Je aj mo┼żn├ę sa dnes stretn├║┼ą aj s invertormi umo┼ż┼łuj├║cimi zv├íranie viacer├Żmi met├│dami ako MMAaTIG, tak aj met├│dou MIG/MAG. Okrem zv├írania sa invertorov├í technol├│gia presadzuje aj v tepelnom delen├ş materi├ílov – plazmov├ę rezacie stroje

 

Invertorov├ę zv├íra─Źky

Invertorov├ę zv├íra─Źky

 

Pracuje ako meni─Ź

Invertorov├í zv├íra─Źka je zdroj z jednosmern├Żm zv├írac├şm pr├║dom , ktor├Ż pracuje na b├íze meni─Źa. Sp├şnan├Ż zdroj zv├íracieho pr├║du vyu┼ż├şva to, ┼że so st├║paj├║cou pren├í┼íanou frekvenciou kles├í hmotnos┼ą (a t├şm i ve─żkos┼ą) jadra transform├ítoru. Teda: pri frekvencii sie┼ąov├ęho nap├Ątia 50 Hz vych├ídza hmotnos┼ą transform├ítoru pre zv├írac├ş pr├║d 140 A cca 15 kg a jeho ├║─Źinnos┼ą b├Żva okolo 40 %. 60 % energie sa premen├ş v nepotrebn├ę teplo a transform├ítor je nutn├ę intenz├şvne ochladzova┼ą.

Pri frekvencii vstupn├ęho nap├Ątia 100 000 Hz (100 kHz) m├í tak├Żto transform├ítor ve─żkos┼ą ┼íkatu─żky od cigariet, hmotnos┼ą nieko─żko dkg a ├║─Źinnos┼ą a┼ż 90 %. Probl├ęm je v tom, ┼że v sieti je iba 50 Hz. Preto nastupuj├║ sp├şnan├ę zdroje (invertory, meni─Źe), ktor├ę menia (zvy┼íuj├║) frekvenciu vstupn├ęho nap├Ątia z 50 Hz na typicky 60 – 100 kHz.

Tieto stroje uvid├şte v┼íade a z dobr├ęho d├┤vodu. Hlavn├Żm rozdielom medzi t├Żmito strojmi a technol├│giou pred nimi (olejom chladen├ę zv├íra─Źky) je v├Żstup jednosmern├ęho pr├║du. Do stroja sa priv├ídza striedav├Ż pr├║d (striedav├Ż pr├║d), invertorov├Ż transform├ítor ho zmen├ş na jednosmern├ę nap├Ątie (n├şzkonap├Ą┼ąov├ę vysok├ę pr├║dov├ę pr├║denie) a v├Żsledkom je ove─ża ─żah┼í├ş a energeticky efekt├şvny pr├║d.

Pr├║d jednosmern├ęho pr├║du m├í tie┼ż tendenciu sp├┤sobova┼ą menej lepivosti a menej rozstrekovania ako ve─żk├ę meden├ę transform├ítorov├ę stroje z predch├ídzaj├║cich rokov. Invertori pre zv├íra─Źov maj├║ tie┼ż ve─żmi dobr├Ż pracovn├Ż cyklus, pokia─ż ide o ich ve─żkos┼ą a n├íklady.

Invertorov├í zv├íra─Źka u─żah─Źuje jemn├ę nastavenie v├Żstupn├ęho pr├║du. ─î├şm ni┼ż┼í├ş je v├Żstupn├Ż pr├║d, t├Żm vy┼í┼í├ş je pracovn├Ż cyklus. Na v├Ą─Ź┼íine strojov n├íjdete niektor├ę elektrick├ę inform├ície. Ak nie je, sk├║ste skontrolova┼ą n├ívod na obsluhu.

Jedn├Żm z hlavn├Żch bodov, o ktor├Żch sa diskutovalo o zv├íra─Źoch, je pracovn├Ż cyklus. Pracovn├Ż cyklus je hlavne vysvetlenie toho, ako dlho m├┤┼że zv├íra─Ź zv├íra┼ą pri ur─Źitom v├Żstupe pr├║du. V├Ą─Ź┼íina zv├íra─Źov bude zobrazova┼ą percento pracovn├ęho cyklu spolu so s├║─Źasn├Żm v├Żkonom napr├şklad 60% pri 200 A. Percento je odvoden├ę z toho, ako dlho m├┤┼że zv├íra─Ź priv├ídza┼ą tento pr├║d v 10-min├║tovom okne bez prehrievania (pri ur─Źitej izbovej teplote).

Tento zv├íra─Ź bude teda zv├íra┼ą pri 200 A po─Źas 6 min├║t, k├Żm bude jeho transform├ítor pr├şli┼í hor├║ci a vypne sa. Zv├íra─Ź mus├ş potom odpo─Ź├şva┼ą 4 min├║ty v 10-min├║tovom okne, aby mohol by┼ą znovu pou┼żit├Ż. To znamen├í, ┼że to prekro─Ź├ş 6 min├║t po 4 min├║tach a zv├íra─Źka sa m├┤┼że prehria┼ą . Ak sa v┼íak v├Żstupn├Ż pr├║d zn├ş┼żi, pracovn├Ż cyklus sa zna─Źne zlep┼í├ş.

 

V├Żhody

V├Żsledkom s├║ takmer miniat├║rne invertorov├ę zv├íra─Źky s malou hmotnos┼ąou a v├Żbornou ├║─Źinnos┼ąou (av┼íak pou┼żitie sp├şnan├Żch zdrojov je ove─ża v┼íeobecn├ę ako iba pri pou┼żit├ş u zv├írac├şch strojov).

─Äal┼íou v├Żhodou je mo┼żnos┼ą ich akt├şvneho riadenia a zmenou charakteristiky zdroja. Modern├ę zv├íracie invertory s├║ vybaven├ę elektronikou na riadenie meni─Źa, ktor├í v├Żrazne zlep┼íuje vlastnosti zdroja pri zv├íran├ş. Je tak mo┼żn├ę zvoli┼ą presnej┼í├ş a presnej┼í├ş pr├║dov├Ż v├Żstup a zvy─Źajne chladen├ę vzduchom a tie┼ż schladzuje ove─ża r├Żchlej┼íie ako star┼íie zv├íra─Źky chladen├ę olejom.

Ve─żkou v├Żhodou invertorovej zv├íra─Źky je aj ni┼ż┼íia spotreba energie , n├şzka hmotnos┼ą (5-10 kr├ít menej) v porovnan├ş s in├Żmi zariadeniami a schopnos┼ą zvari┼ą ak├ęko─żvek kovy pomocou ak├Żchko─żvek elektr├│d.
E┼íte je tu schopnos┼ą pracova┼ą pri zn├ş┼żenom nap├Ąt├ş , mo┼żnos┼ą plynul├ęho nastavenia pr├║du a┼ż do 15 A a samozrejme aj ├║spora elektr├│d v d├┤sledku absencie postriekania.

 

Nev├Żhody

Invertorov├í aparat├║ra je 2-3 kr├ít v├Ą─Ź┼íia ako in┼ítal├ícia transform├ítora. A preto oprava invertorovej zv├íra─Źky , m├┤┼że vies┼ą k ove─ża vy┼í┼í├şm cen├ím.

Treba po─Ź├şta┼ą aj s t├Żm , ┼że invertor nem├í r├íd prach a preto sa mus├ş pravidelne ─Źisti┼ą , najm├Ą vo v├Żrobe. Pri skladovan├ş v studenej gar├í┼żi m├┤┼żu by┼ą dosky zariadenia zakryt├ę kondenz├ítom, preto pred pr├ícou potrebuje pr├şstroj ─Źas na zaschnutie v miestnosti, kde sa bude vykon├íva┼ą zv├íranie. Trv├í to asi 2 hodiny.

Zvy─Źajne s├║ tak├ęto zariadenia schopn├ę prev├ídzky pri teplot├ích do +40 ┬░ C. Pri n├şzkych teplot├ích sa svetlo rozsvieti, ─Źo nazna─Źuje, ┼że obvody s├║ pre┼ąa┼żen├ę. Zariadenie sa nemus├ş jednoducho zapn├║┼ą.

 

Funkcie invertorov├Żch zv├íra─Źiek

Zv├íra─Ź tak m├í k dispoz├şcii funkcie, ktor├ę by na klasick├Żch zv├írac├şch usmer┼łova─Źoch boli len ┼ąa┼żko alebo v├┤bec realizovate─żn├ę. Jednoduch├í zmena charakteristiky zdroja navy┼íe umo┼ż┼łuje kon┼ítrukciu multifunk─Źn├Żch zv├írac├şch strojov, ktor├ę nebolo mo┼żn├ę na b├íze klasick├ęho transform├ítoru skon┼ítruova┼ą.

Ak├ę s├║ pou┼ż├şvan├ę funkcie u tejto invertorovej zv├íra─Źky ?

Naj─Źastej┼íie s├║ Arc force (MMA) , Anti stick (MMA) , Hot ┼ítart (MMA) , Re┼żim 2T / 4T (dvojtakt / ┼ítvortakt) , Bi-Level , Soft start , HF (TIG) , Lift (TIG) , Slope Down , Post Gas , Burn Back , Short ARC (kr├ítky obl├║k) , Pilot ARC (automatick├Ż obl├║k) , Spray ARC (rozstrekovac├ş obl├║k) , Pulse ARC (pulzn├Ż obl├║k) , Synergy (s├║─Źinnos┼ą) ,

─Äalej sa pou┼ż├şva ja mikrosp├şna─Ź v rukov├Ąti , displej ktor├Ż ukazuje inform├ície o zv├íran├ş a funkcie Anti-Sticking, Hot Start a Arc-Force .

 

Ako vybra┼ą invertorov├║ zv├íra─Źku

Dom├íci remeseln├şk jednoducho potrebuje na pr├ícu zv├íra─Źku , ktor├í by splnila jeho o─Źak├ívania napr. ─Źi je potrebn├ę opravi┼ą br├ínu, privari┼ą k nim p├ínty , opravi┼ą karos├ęriu na aute a pod. . Spojenie kovov├Żch r├║r bez invertorovej zv├íra─Źky nie je mo┼żn├ę.

Samozrejme je aj mo┼żnos┼ą , ┼że si objedn├íte pr├ícu profesion├ílneho zv├íra─Źa, ─Źo bude ma┼ą za n├ísledok zna─Źn├ę dodato─Źn├ę n├íklady na n├ímahu, ─Źas a peniaze. Av┼íak to , ┼że ste nez├ívisl├Ż na niekom , m├í mnoho v├Żhod. Teda ak sa rozhodnete , ┼że chcete si vybra┼ą vlastn├║ invertorov├║ zv├íra─Źku , tak mali by ste vedie┼ą zop├ír inform├íci├ş.

V obchodoch n├íjdete r├┤zne typy zariaden├ş pre zv├íranie. S├║ to transform├ítorov├ę jednotky, zv├íracie usmer┼łova─Źe, modern├ę invertorov├ę zariadenia.

 

Zv├íranrie s invertorovou zv├íra─Źkou

Zv├íranrie s invertorovou zv├íra─Źkou

 

Vlastnosti

Invertorov├í zv├íra─Źka pre dom├íce pou┼żitie nespotreb├║va ve─ża energie, nie je ve─żk├í a nem├í ve─żk├║ v├íhu. Aj preto je zv├írac├ş invertor je modern├ę zariadenie na zv├íranie . Obvody zariadenia s├║ navrhnut├ę tak, ┼że po─Źas prev├ídzky je frekvencia striedav├ęho pr├║du v meni─Źi konvertovan├í na frekvenciu s ove─ża v├Ą─Ź┼íou hodnotou.

V├Żsledkom je, ┼że zariadenie spotrebuje asi polovicu mno┼żstva elektrickej energie v porovnan├ş s in├Żmi zv├írac├şmi zariadeniami. Pre dom├ícnos┼ą m├┤┼że by┼ą tak├ę zariadenie ve─żmi v├Żnosnou akviz├şciou. Pri k├║pe sa nemus├şte b├í┼ą , preto┼że toto zariadenie m├┤┼że pracova┼ą nepretr┼żite 10 a┼ż 20 min├║t a po tomto ─Źase je potrebn├ę da┼ą si pauzu. To nem├í vplyv ani na kvalitu spoja.

Pozor na lacn├ę modely invertorov├Żch zv├íra─Źiek

Na trhu invertorov├Żch zv├íra─Źiek sa objavilo ve─ża lacn├Żch strojov. V mnoh├Żch oh─żadoch je t├íto skuto─Źnos┼ą spojen├í so vznikom zv├íra─Źiek vyroben├Żch v ─î├şne. Pri v├Żbere typu tohto zv├íracieho stroja by ste sa nikdy zamera┼ą na obzvl├í┼í┼ą lacn├ę a miniat├║rnych modely .

Zvy─Źajne maj├║ pomerne slab├ę sch├ęmy a ve─żmi mal├ę zdroje. ─î├şnske zv├íra─Źky sa r├Żchlo kazia . Nev├Żhodou je aj to , ┼że ak ic chcete da┼ą opravi┼ą , tak nedostatok n├íhradn├Żch dielov a sch├ęm brz├ş ich opravu.

Na dom├ícu diel┼łu by sa nemali ani vybera┼ą pr├şli┼í drah├ę modely s├║visiace s profesion├ílnymi technol├│giami. Vyberte si stredn├║ cenov├║ kateg├│riu.

 

Na ─Źo sa zamera┼ą e┼íte pri v├Żbere invertorovej zv├íra─Źky ?

 

Na zv├íranie elektr├│dou s priemerom 4 mm posta─Źuje zariadenie pracuj├║ce pri pr├║de a┼ż 160 A. V tomto pr├şpade je v rezerve e┼íte nejak├í sila. Pri ni┼ż┼íom nap├Ąt├ş budete musie┼ą pou┼żi┼ą elektr├│du s men┼í├şm priemerom. Profesion├ílny zv├írac├ş stroj je lep┼íie zvoli┼ą 200 A.

Zv├íracie elektr├│dy s├║ ozna─Źen├ę r├┤znymi farbami pre r├┤zne kovy.Invertorov├í zv├íra─Źka je vynikaj├║cou akviz├şciou pre dom├ícu diel┼łu, pre v├Żrobn├║ diel┼łu, pre stavenisko.

Pou┼ż├şva sa na ru─Źn├ę zv├íranie (MMA), na zv├íranie arg├│nov├Żm obl├║kom (TIG), pri pr├íci v poloautomatickom re┼żime (MIG / MAG) a na rezanie plazmov├Żm obl├║kom (RAS). Pr├şstroj m├í nieko─żko ochrann├Żch syst├ęmov, umo┼ż┼łuje z├şska┼ą rovnomern├ę ┼ívy, aj ke─Ć pracuje nekvalifikovan├Ż zv├íra─Ź. Existuj├║ funkcie, ktor├ę u─żah─Źuj├║ pr├ícu s pou┼żit├şm zv├íracieho stroja.

Typ – Ako vybra┼ą zv├íra─Źku┬á