Jednonápravový malotraktor Güde GME 6.5 V je veľmi univerzálny. Tento dvojkolesový stroj Güde GME 6.5 V je skvelé zariadenie, ktoré využijete celoročne vďaka prídavným zariadeniam, ktoré je možné k nemu pripojiť.

Preto sa jeho použitie neobmedzuje len na letné či jarné obdobie keď sa na záhrade najviac pracuje. Plne využitý bude malotraktor aj v zime kde bude užitočným pomocníkom pri odhŕňaní snehu.
Už sa viac nebudete musieť namáhať s lopatou, s týmto pomocníkom vám práca pôjde naozaj od ruky a ušetrí vám veľa času.

Orientačná cena – 1 759,00 €

Porovnať ceny a zistiť viac 

Parametre

Malotraktor má výkonný motor a automatickú brzdu. K dispozícii je vývodový hriadeľ s Easy rýchlospojkou určenou na napojenie prídavných zariadení.

Výkon motora je 4,8 kW. Zdvih motora je 196 ccm. Štartovanie prebieha cez reverzný štartér. Pohon je cez ozubené koleso. Objem nádrže je 3,6 litra a objem olejovej nádrže je 0,6 litra.

Prídavné zariadenia

Vďaka množstvu prídavných zariadení je možné malotraktor Güde GME 6.5 V využiť rôznym spôsobom. Pripojenie je možné vďaka vývodovému hriadeľu s Easy rýchlospojkou. Pripojiť môžete lištovú kosačku, rotačnú kosačku, kultivátor, radlicu, štít na odhŕňanie snehu a snežnú frézu.

Kosenie

Vďaka lištovej a rotačnej kosačke môžete traktor využiť na kosenie vyššej aj prerastenej trávy na poliach či lúkach alebo pri okrajoch ciest.

Univerzálny

Je však možné nainštalovať aj množstvo ďalších prídavných zariadení. To znamená, že tento stroj sa dá používať nielen ako kosačka , ale je tiež pripravený na mnoho ďalších úloh.

Spracovanie

Výkonný štvortaktný motor s výkonom 6,5 zaručuje dobrý výkon. Poháňa nielen lištu so šírkou 97 cm, ale tiež poháňa kolesá s pneumatikami s hrotmi. Vďaka mechanickej prevodovke sú k dispozícii štyri prevody dopredu a dva prevody spiatočky. Vďaka tomu je vhodný aj na práce v kopcovitom teréne.

Kvalitné materiály

Pretože materiál aj kvalita spracovania tohto stroja sú vysoké, životnosť v skutočnosti závisí iba od starostlivosti o stroj. Pohyblivé komponenty musia byť vždy dobre namazané. Údržba motora a prevodovky by sa mala vykonávať v súlade so špecifikáciami v pláne údržby. Potom nič nebráni dlhej trvanlivosti.

Technické parametre

Výkon motora: 4,8 kW (6,5 PS) pri 3600/min.
Zdvih: 196 ccm
Štartovanie: reverzný štartér
Pohon: ozubené koleso
Rýchlosť
2 rýchlosti vpred 2,0 / 3,7 km/hod.
2 rýchlosti vzad 1,4 / 2,7 km/hod.

Pohon prídavných zariadení: vývodový, hriadeľ max. 920/min.
Objem nádrže: 3,6 l
Spotreba benzínu: 1,4 l/hod.
Veľkosť pneumatík: 4.00-8
Objem olejovej nádrže: 0,6 l
Hlučnosť: LWA 102 dB
Rozmery : 1420 x 630 x 1100 mm
Hmotnosť: 57 kg

Recenzie a skúsenosti

Jednoducho skvelý stroj . Doteraz nikdy neoslabil – neustále bežal, aby sme kosili trávu pre naše zvieratá. Zatiaľ som nemal žiadne problémy a môžem ho odporučiť s dobrým svedomím.


Mám ho už pol roka. Oceňujem variabilnosť, bezporuchovosť, pomer ceny a kvality, dizajn,vzhľad


Zatiaľ som nemal žiadne problémy a môžem ho odporučiť s dobrým svedomím.


Ozubené kolesá sú (na začiatku) skôr trhané. Po častejšom používaní sa toto ustúpilo. Śtartovanie je vynikajúce a výsledok s frézkou je vynikajúci. Kvalita sa zdá byť naozaj dobrá. Cena zariadenia považujem za úplne v poriadku. Som veľmi šťastný.


Prevodové stupne (prevodový stupeň a dopredu / dozadu) neboli správne nastavené. Kryt motora pri státí stratil olej.


Tento malotraktor Güde GME 6.5 používam už 1 rok. Po čase som vyriešil počiatočné problémy,. Káble však neboli správne upevnené a prevody boli veľmi nestabilné. Predmontované skrutky neboli správne dotiahnuté a boli . Vlastne som si myslel, že som v dobrých rukách, keď nakupujem od nemeckej spoločnosti .


Teraz je všetko zmontované a tento stroj robí prácu skutočne dobre. Používajte ho s tyčovou kosačkou a príležitostne s kultivátorom. Kosí aj úplne najhrubšie kríky. Umiestnenie vypínača je tu však nepríjemné: je to úplne vpravo a jednotka je pravidelne „vypnutá“ (a naopak, nemôžete viesť kosačku, pretože páka núdzového zastavenia je vľavo a zdráhate sa jej cez ňu dať ruku)


Tento model je spoľahlivé zariadenie s výkonom, ktoré sa na rozdiel od iných malotraktorov stále príjemne používa.

Ak uvažujete o kúpe malotraktora , tak doporučujeme si pozrieť TOP 50 – Najlepšie malotraktory podľa recenzií , hodnotení a úspešnosti predajov. 

Porovnať ceny a zistiť viac