ETA 0028 90030 Gratus

ETA 0028 90030 Gratus

Dnes vám predstavím kuchynský robot ,, ETA 0028 90030 Gratus , ktorí som si zakúpil prostredníctom Heuréky v obchode Chefshop.

Tento robot sa bohužial predáva len v jedinom farebnom prevedeni a tak nemal som na výber si vybrať inú farbu.

Orientačná cena – 379,00 €

Ak chcete porovnať ceny alebo eshopoch zistiť viac info  , kliknite na odkaz

  ►  ETA 0028 90030 Gratus    

Najlepšie kuchynské roboty – Heuréka.sk 

  ►  Kuchynské roboty – Heuréka.sk   

 

ETA 0028 90030 Gratus – Recenzia

 

Moja predstava

 

Moja predstava bola takáto. Chcel som kuchynský robot , ktorý by bol v cene od 300 do 400 eur a ktorý by mal dobrý príkon – výkon , viac rýchlostí , ideálne ak by bol z kovu a ktorý by samozrejme mal funkcie robota a to miešanie , hnetenie , šľahanie , krájanie , mixovanie a strúhanie.

A hlavne kedže som sa rozhodol , že budem piecť doma kváskový chlieb , tak aby dobre vymiešal cesto . Toto bola moja hlavná podmienka pri výbere. Objem misy by mal mať aspoň 5 litrov , materiál misy z nerezu .

 

Výber a porovnanie cien

 

Pri hľadaní a porovnávaní som použil známu Heuréku. Zašktrol som cenu od 300 do 600 eur a dal vyhľadať. Hneď ako prvý sa mi zobrazil kuchynský robot ETA 0028 90030 Gratus a za ním aj Kenwood KVL 4170 S Chef XL a podľa mňa veĺký konkurent ETA Gratus Max III. 0028 90061.

 

Recenzie od zákazníkov

 

Druhé , čo si všímam okrem ceny , sú recenzie od zákaznikov. Najviac ich mali práve spomínané modely od ETY . Najväčšiu percentuálnu úspešnosť mal ETA Gratus Max III. 0028 90061 a to až 95% a môj Gratus ,,89% ,, . To sú naozaj dobré čísla a to svedčilo o tom , že som začal aj čítať recenzie práve o týchto dvoch modeloch .

 

Veľký konkurent  ETA Gratus Max III. 0028 90061

 

Rozhodnutie ETA 0028 90030 Gratus

 

Rozhodnutie bolo veľmi ťažké , pretože naozaj dlho som sa rozhodoval medzi týmito dvoma. Parametre mali takmer rovnaké a to hlavne príkon , objem misy , počet rýchlostí – 8 , systém miešania a mechanické ovládanie a to tlačidlové .

Funkcie mali takmer rovnaké a to miešanie , šľahanie , mixovanie , sekanie a strúhanie.

Avšak ETA Gratus Max III. 0028 90061 mal navyše mlynček na mäso , odšťavovač , lis na citrusy a mlynček na mak.

Musím uznať , že už som bol presvedčený , že si vyberiem práve Max 3, ale spomínané funkcie navyše som mal doma v podobe mlynčeka , odšťavovača a mlynčeka na mak.

Dalšim plusom , ktorý mal Max navyše bola nižšia váha a to 8.5 kg oproti Gratusu ten vážil 9.11 kg.

Rozmerovo bol však Gratus o čosi menší a to rozmery (V x Š x H) 32.5 x 32 x 28 cm , oproti Maxu 39 x 35 x 28.5 cm.

To že som si vybral práve Gratus a nie Max III bola rozhodne o trochu nižšia cena . Určite by som neurobil chybu , ak by som si vybral aj Max 3 pretože aj ten mi bol sympatický a mal o niečo viac predností.

 

Ako som objednal

 

Takže nakoniec som sa rozhodol pre kuchynský robot ETA 0028 90030 Gratus . Všimol som si , že pod názvom produktu je tlačítko KÚPIŤ NA HEURÉKE.

Hneď som to na to využil , pretože vďaka nemu mi Heuréka mi garantuje že nakúpim v spoľahlivom obchode , teda že je to obchode overený zákazníkmi , v prípade, že nákup neprebehne v poriadku , tak mi vrátia peňaze , budú pomáhať pri reklamácii a pod.

Musím však dodať , že ak si zakúpite cez toto tlačítko , tak tovar vám nedodá Heuréka , ale eshop u ktorého ste si tovar objednali.

 

Objednávka

 

Klikol som teda na tlačítko kúpiť na Heuréke a prešiel celým procesom. Pri objednávke som si všimol , že , že tento robot mi pošle eshop Chefshop.sk.

 

Vyzdvihnutie a rozbalenie tovaru

 

Kuchynský robot ETA 0028 90030 Gratus mi doniesol osobne kuriér až do domu. Samozrejme , ako prvé čo som urobil bolo rozbalenie krabice.

Ćo ma prekvapilo, bolo to , že v balení bol široký sortiment doplnkov.

Hneď som ho položil na kuchynskú linku a musím uznať , že celkom dizajnovo sa mi veľmi páčil. Žiadne pestré výrazné farby , ale naopak vyzeral tak neutrálne a elegantne.

Veľkou výhodou je aj to , že má záruku na 10 rokov na motor po zaregistrovaní sa na stránke výrobcu , čo som samozrejme hneď využil.

Po poskladní som ho išiel okamžite otestovať.

 

 

Test – ETA 0028 90030 Gratus

 

Prvé čo som otestoval bolo mixovanie a krájanie. Vyskušal som aj rýchlosti , všetko bolo OK.

Na druhý deň som sa rozhodol , že vyskúšam ho ako vymieša cesto , pretože už som nedočkavý , kedy si upečiem kváskový chlebík.

Cesto na chlebík vymiesil , takže bol som maximálne spokojný , pretože vymiešal ho dokonale . Je pravda , že cesto na namotávalo na miešací hák , ale asi to tak malo byť.

Aj chod motora bol tichý a udržal si nastavenú rýchlosť aj pri väčšom zaťažení. Manipulácia s robotom je naozaj jednoduchá.

Čo ma prekvapilo , že dokázal utiahnuť miesenie cesta na chlieb s hmotnosťou ingrediencií do 1,6 kg.

 

Výhody

 

Samozrejme hlavnou výhodou tohto kuchynského robota ETA 0028 90030 Gratus je to , že všetko urobí za mňa , vymieša , postrúha , vyšľahá , rozmixuje a ešte dokonca aj nože nabrúsi. To sa mi môže hodiť napr. pri mletí mäsa na mojom mlynčeku.

Je naozaj výkonný , robustný , stabilný , silný a hlavne tichý. Má pekný dizajn a je ľahko ovládateľný a má prislušenstvo , ktoré mńa úplne postačovalo. Navyše má aj nadstavec na strúhanie zeleniny.

Má aj nielen kovové telo , ale aj prevody. Oceňujem aj to , že sa veľmi jednoducho skladá a že všetky časti môžu ísť do umývačky.

Ja využívam hlavne miešanie , strúhanie a krájanie.

 

Kuchynský robot ETA-0028-90030-Gratus

Kuchynský robot ETA-0028-90030-Gratus

 

Nevýhody

 

Je pravdou , že je to relatívne ťažší robot a tak napr. dôchodcom to môže robiť trochu problém , ak ho budú premiestňovať na iné miesto a pod. Takisto pri uvoľnení resp. zdvihnutí pracovného ramena tohto robota treba rameno zvrchu pridržať , pretože má dosť silnú pružinu a bez pridržania je doraz tvrdší.

Ak niekto chce dalšie prislušenstvo ako napr. mlynček na mäso , odšťavovač , lis na citrusy a mlynček na mak , tak buďe si musiť objednať dalšie prislušenstvo alebo si vyberie iný robot , ktorý tieto funkcie či prislušenstvo má.

Dalšou nevýhoodu je to , že pri miesení cesta na 2 chleby, sa cesto namotáva na hnetací hák.

 

Záver

 

Tento kuchynský robot ETA 0028 90030 Gratus som si vybral hlavn kvôli tomu, že som sa rozhodol piecť doma kváskový chlieb. Ćo túto úlohu a požiadavku aj splnil. Musím uznať , že je to veľmi dobrý pomocník pri miesení cesta.

Ale robil som , už na ňom aj kysnuté cesto alebo aj cesto na pirohy a pod.

Robot Eta som si vybral podľa recenzií od zákazníkov, ktorí s ním už majú skúsenosti a môžem povedať, zatiaľ som veľmi spokojný. Za tú cenu si myslím , že to bola dobrá voľba.

Vhodný je hlavne pre tých, ktorí radi pečú dobré koláčiky a chleby , pripadne iné ,, lakocinky,, . Je to určite dobrý pomocník do kuchyne.

Kúpu tohto robota určite neľutujem a ľutujem len to , že som ho nekúpil skôr.

 

Ak chcete porovnať ceny alebo eshopoch zistiť viac info  , kliknite na odkaz

  ►  ETA 0028 90030 Gratus    

Najlepšie kuchynské roboty – Heuréka.sk 

  ►  Kuchynské roboty – Heuréka.sk