Elektronická cigareta

Elektronická cigareta

Čo je to Elektronická cigareta

 

Elektronická cigareta je zariadenie napájané batériou, ktoré vydáva dávky odpareného nikotínu nikotínu, aby mohol užívateľ inhalovať. Jeho cieľom je poskytnúť podobný pocit ako vdychovanie tabakového dymu bez dymu.

Neskúšajte e-cigarety , ale prestaňte radšej fajčiť. Urobíte oveľa viac pre svoje zdravie.

Ktorá je najlepšia elektronická cigareta podľa recenzií na Heuréke.sk ?

TOP 50 – Elektronické cigarety – Porovnať ceny – TU

 

Cena

 

Samotné sety elekronických cigariet sa pohybujú od 10 eur a vyššie.

 

Elektronické cigarety patria medzi typ tovaru, u ktorého platí, že vysoká cena je úmerná kvalite produktu. Alebo presnejšie: E-cigaretám, ktoré sa pýši podozrivo nízkou cenou, je najlepšie sa veľkým oblúkom vyhnúť.

Dobrým ukazovateľom kvality je dĺžka záručnej doby. Ak je príliš krátka, znamená to, že výrobcovia, ktorý tovar na trh uviedol, ide iba o zisk a na trhu sa dlho neudrží. Takýto produkt nemá zmysel kupovať.

 

Veľmi dôležité je brať do úvahy aj dlhodobé náklady, ktoré utratíte za prevádzku e-cigarety. Daný model sa vám totiž môže veľmi predražiť. Vždy si preto najskôr okrem samotného prístroja skontrolujte aj dostupnosť a cenu náhradných dielov a príslušenstva.

 

Nižšie vám prinášame prehľad niekoľkých základných cenových kategórií. V každej z nich nájdete všeobecné vlastnosti prístrojov, ktoré sa do nej zaraďuje. Vyrovnajte preto svoje požiadavky s každou kategóriou. Ak sa rozhodnete pre niektorú z nich, výber dostupných modelov sa veľmi zúži a bude ľahšie sa pre jeden konkrétny rozhodnúť.

 

Do 20 Euro

 

V najnižšej cenovej kategórii do 20, – možno nájsť prevažne jednoduché elektronické cigarety najmä pre začiatočníkov či nenáročných užívateľov. Často sa jedná o jednorazové e-cigarety či štartovacie sady, ktoré ponúka všetko potrebné (a nie je teda potrebné už ďalšie komponenty dokupovať).

 

Všeobecne ide o veľmi jednoduché prístroje, u ktorých nie je možné nastavovať jednotlivé parametre. Čo sa použitých materiálov týka, prevažujú plasty. Dizajnovo však často milo prekvapí. Prípadné príslušenstvo však býva veľmi chudobné.

 

Napriek tomu je možné aj v tejto cenovej relácii nájsť kvalitné a vyhovujúce model. Musíte však počítať s nižším objemom vytvorené pary, čo však kompenzuje možnosť zvoliť vyšší obsah nikotínu.

 

Do 50 Euro

 

Kategórie prístrojov, ktorých obstarávacia cena dosahuje maximálne 50, -, ponúka pomerne široký sortiment elektronických cigariet. Najčastejšie sa jedná o malé, vreckové modely, ktoré produkujú približne rovnaký objem pary ako klasické cigarety. Vyznačujú sa tým, že sú veľmi vhodné pre náplne s vysokým obsahom nikotínu.

 

Ak budete vyberať v tejto cenovej hladine mody (gripy), počítajte s tým, že získate iba základnú sadu, ku ktorej bude potrebné dokúpiť minimálne náplň, batériu atp. Môže sa tak stať, že sa vám výsledná investícia neoplatí a lepšou voľbou by bolo siahnuť po drahším modeli. Tiež možnosti nastavenia sú stále veľmi obmedzené. Množstvo pary však už získate rovnaké ako s drahšími modelmi.

 

Každopádne aj tu je možné nájsť prístroje, ktoré mnohým užívateľom úplne vyhovujú. A ak vám nevadí siahnuť hlbšie do vrecka, investovať do príslušenstva a uspokojíte sa s jednoduchými prístrojmi, ktoré nemožno nastavovať podľa osobných preferencií, potom môže byť táto kategória vhodná práve pre vás.

 

Do 75 Euro

 

Modely do 75, – sa veľmi podobajú predchádzajúcej skupine. Ponúkajú však už základné možnosti nastavenia a ich prevedenie na prvý pohľad vyzerá lepšie (perfektný a štýlový dizajn by ste tu však hľadali márne).

 

Kapacita batérie týchto elektronických cigariet tiež nie je príliš ohromujúce, a preto musíte počítať s častejším nabíjaním alebo výmenou. Na rozdiel od predchádzajúcich kategórií sú však spoľahlivejšie a ich konštrukcia pôsobí kvalitnejším dojmom.

 

Nájdeme tu tiež už pomerne kvalitné mini e-cigarety, ktoré vyzerajú a fungujú veľmi podobne ako klasické cigarety. Na svoje si teda prídu aj tí používatelia, ktorí sa nechcú vzdať klasickej cigarety, ale zároveň chcú skúsiť zdravší spôsob fajčenia.

 

Do 100 Euro

 

V tejto cenovej relácii sa už nachádza modely, ktoré disponujú pomerne širokými možnosťami nastavenia a niektorými modernými funkciami (napr. zmenou výkonu či teploty žeravenia). Stále tu však nenájdete modely s veľmi vysokým výkonom, programovateľným firmwarom alebo také, ktoré sú vyrobené z exkluzívnych, neobvyklých alebo vysoko odolných materiálov.

 

Táto kategória sa snažia nalákať ako začiatočníkov, ktorí majú v obľube zložitejšie a drahšie prístroje, tak najmä pokročilých užívateľov, ktorí od elektronické cigarety očakávajú pridanú hodnotu v podobe rozšíreného nastavenia a voľne vymeniteľných súčastí.

 

Mody (gripy) do 100, – sa pýši vysokou produkciou pary a dlhou výdržou batérie. Stále sa však jedná o kategóriu o dva stupne nižší, než do ktorej spadajú najlepší e-cigarety, s čím je nutné počítať.

 

Do 125 Euro

 

Do tejto kategórie spadajú elektronickej cigarety veľmi vysokej kvality. Ak však patríte medzi náročných užívateľov, môžete tu ešte stále naraziť aj na modely, ktoré nedokážu úplne splniť vaše požiadavky (napr. Disponujú nižším výkonom či životnosťou batérie). Často však ide o e-cigarety, ktoré sa líšia napríklad iba nižším výkonom batérie oproti najlepším modelom za najvyššiu cenu.

 

Každopádne sa jedná o veľmi vydarené kúsky, na ktoré sa rozhodne môžete spoľahnúť. Pôžitok z vapování je na veľmi vysokej úrovni, podobne ako možnosti nastavenia či kvalita konštrukčného spracovania. Jedná sa o predstupeň najvyššej triedy, a je to poznať.

 

Nad 125 Euro

 

V cenovej kategórii top e-cigariet sa nachádza prístroje, ktoré sa pýši nielen veľmi kvalitným spracovaním a luxusnými použitými materiálmi, ale aj vynikajúcim výkonom, ktorý prináša nezabudnuteľné zážitky pri vapování.

 

Modely tejto kategórie disponujú extrémne vysokým napätím, rýchlym ohrevom atomizer a presnú detekciou teploty. Bývajú úplne spoľahlivé a ľahko ovládateľné. Sú tiež veľmi variabilné a možno podľa vlastných potrieb meniť ich parametre či konštrukciu. Spravidla navyše každý výrobca poskytuje veľmi kvalitný servis aj dlhú záručnú dobu.

 


Rýchle fakty o e-cigaretách:

 

Tu sú niektoré kľúčové body o elektronických cigaretách. 


E-cigarety majú za cieľ nahradiť cigarety, ale bez spaľovania tabaku.


Oni sú predávané ako pomôcky na zníženie škodlivosti fajčenia alebo ako náhradu pre odvykania z fajčenia , a niektorí ľudia ju považujú za užitočnú .


Výskumy však ukazujú, že môžu mať negatívny vplyv na zdravie.


Zdravotnícke úrady sa snažia sprísniť predpisy, aby odradili mladých ľudí od používania elektronických cigariet.

 

Čo sú to e-cigarety?

 

E-cigareta je dlhá trubica, ktorá sa zvyčajne podobá cigarete, cigare, rúre alebo peru . Väčšina z nich je opakovane použiteľná, s vymeniteľnými a opätovne naplniteľnými kazetami, ale niektoré sú na jedno použitie.

 

Pred tým než začneme uvádzať a analyzovať jednotlivé výhody a nevýhody, ktoré uvádzajú samotní fajčiari či predajcovia elektronických a bežných cigariet , je dôležité spomenúť, že každý jednotlivec háji vlastné záujmy. Či už ide o zisk, popularitu, alebo iné záujmy. Konfrontácie medzi korporáciami vyrábajúcimi e-cigarety a zdravotníctvom sú časté a ťažko posúdiť, kto má pravdu, nakoľko každý svoje tvrdenia podkladá faktami či štatistikami.

 

Výhody

 

• neobťažujete okolie, nakoľko dym je bez zápachu alebo s arómou
• môžete fajčiť takmer kdekoľvek
• nezapácha vám z úst
• nesmrdí vám oblečenie či vlasy
• nežltnú a nesmrdia vám prsty
• nič si nespálite
• žiaden popol
• ide o lacnejšiu formu fajčenia (po vrátení sa pôvodnej vyššej investície)

 

Nevýhody

 

veľká prvotná investícia.
fajčíte oveľa viac než predtým.
zdravotné riziká a problémy
vdychujete v aerosól
môžu e-cigarety obsahovať aj rakovinotvorné chemikálie, ako napríklad formaldehyd,
vdychujete viac oxidu dusnatého.
e-cigareta obsahuje vraj 10x viac karcinogénov než tradičné cigarety

 

O e-cigaretách sa toho , už popisalo veľa. Ći sú škodlivé alebo nie. Ak máte záujem o túto tému , tak si niečo najdite na nete.

 

E-cigareta obsahuje vraj 10x viac karcinogénov než tradičné cigarety


Elektronické cigarety sú naozaj zdravšie


Vymenili ste cigarety za zdravšie? Toto ste o elektronických netušili!
Menej škodlivé fajčenie. Je lepšia klasika alebo e-cigareta?
Môže viesť k závislostiZ čoho sa skladá

 

Každá e-cigareta sa skladá zo štyroch hlavných častí:

náustku
atomizer (žhaviaca špirálky)
patróny s náplňou
batérie

 

Náustok

 

Keď užívateľ nasáva náustok, senzor aktivuje vyhrievací prvok, ktorý odparuje ochutený, kvapalný roztok, ktorý sa nachádza v náustku. Obsah nikotínu sa pohybuje od nuly po „extra-vysoké“ alebo 24 až 36 miligramov (mg) na mililiter (ml).


Náustok je kazeta, ktorá je upevnená na konci trubice. Malá plastová nádobka v náustku drží absorpčný materiál, ktorý je nasiaknutý v kvapalnom roztoku. V prípade potreby môže byť náplň naplnená alebo nahradená inou naplnenou náplňou.

 

Rozprašovač je vykurovací prvok, ktorý ohrieva kvapalinu a spôsobuje jej odparovanie. Roztok sa potom môže vdychovať alebo inhalovať.

 

Atomizér, žhaviaca hlava

 

Atomizér (žhaviaca hlava) je technologicky najdôležitejšou súčasťou každej e-cigarety. Skladá sa z jednej alebo viacerých žhaviacich špiráliek (cievok) a savého materiálu (často napríklad organické vaty), ktorý privádza e-liquid ku spirálce. Zahriatím drôtiku vo spirálce následne dôjde k premene e-kvapaliny v páre.

 

Atomizéry majú rôzny odpor. Čím nižšia je (tzv. subohmové žhaviaca hlava), tým viac pary získate. Takéto prístroje sú vhodné pre poťahovanie priamo do pľúc (DL). Vysoký odpor je zase vhodnejšie pre náplne s vyšším obsahom nikotínu a spôsob poťahovanie z úst do pľúc (MTL).

 

Žeraviaca hlavy môžu byť už hotové z výroby (čo je najčastejší) alebo v nich môžete sami vymieňať špirálky aj savý materiál (tzv. RBA hlavy). K tomu však potrebujete skúsenosti, odporúčajú sa preto iba pokročilým používateľom.

 

Batéria

 

Batéria napája vykurovacie teleso. To je zvyčajne nabíjateľná lítium-iónová batéria.

Senzor aktivuje ohrievač, keď užívateľ nasáva zariadenie. LED dióda sa môže zobraziť, keď je aktivovaná.

 

Roztok , známy tiež ako e-liquid alebo e-juice, sa vyrába extrakciou nikotínu z tabaku a jeho zmiešaním s bázou, zvyčajne propylénglykolom a príchuťou. Propylénglykol sa používa v inhalátoroch, napríklad na astmu . K dispozícii je široká škála chutí na výber, s názvami, ako sú tradičné, melón, mentol a lávový prúd.

 

Mod, grip

 

Mod je veľmi dôležitou súčasťou niektorých e-cigariet (a hovorí sa tak aj celej kategórii týchto prístrojov), keďže je v ňom zabudovaná elektronika. Grip je zložitejšia prístroj podobný modu, na rozdiel od neho však už umožňuje pomocou ovládacích tlačidiel nastavovať napríklad výkon, napätie, teplotu a iné parametre. Často má OLED displej, na ktorom sa zobrazujú všetky potrebné informácie (napr. Aktuálna hodnota odporu, kapacita batérie a pod.).

 

E-liquid

 

E-liquid alebo tiež e-kvapalina je náplň používaná v elektronických cigaretách. Skladá sa najmä z PG (propylénglykolu), VG (rastlinného glycerolu), aróm a ďalších zložiek. Obsahuje tiež voliteľné množstvo nikotínu.

 

Báza

 

Báza je náplň do elektronických cigariet bez príchute. Vybrané aróma je preto potrebné pred použitím v odporúčanom pomere do bázy primiešať.

 

Aróma


Aróma čiže príchuť je určená na ochutenie e-liquidu, a teda aj inhalovanej páry.

 

Niektoré príchute, ako napríklad kombinácia tabaku a mentolu, sa snažia podobať tradičným cigaretám. Mnohé z nich tvrdia, že napodobňujú špecifické značky.

 


Čo obsahuje ?

 

E-cigarety obsahujú kvapalnú zmes propylénglykolu a glycerínu, zmiešanú s nikotínom a príchuťou. Kvapalina je elektricky zahrievaná a odparená.

 

Celkový obsah:

 

propylenglykol,
nikotín,
glycerol,
tabaková esencia,
organické kyseliny,
antioxidačná prísada,
butylvalerát,
isopentylhexonát,
lauryllaurát,
benzylbenzoát,
methylacetát,
ethylheptylát,
hexylhexanát,
geranylbutyrát,
mentol,
kyselina citrónová,
voda,
alkohol.

 


Bez nikotínu

 

Ćo myslíte , e xistuje elektronická cigareta bez nikotínu? Áno existuje sú to e-cigarety s e-liquidom resp. náplne do e-cigariet s nulovým obsahom nikotínu.

 

Žiadny tabak, ale e-liquid!

 

Počas fajčenia klasické cigarety dochádza ku spaľovaniu cigaretového papierika a tabaku , ktorý obsahuje nikotín. U elektronickej cigarety je tomu však inak. Keďže tieto moderné elektronické vychytávky disponujú clearomizeru , atomizérom alebo cartomizer, žiadny tabak ani cigaretový papierik k prevádzke nepotrebujú.

Pre ich užívaní stačí zaobstarať náplň do elektronickej cigarety , tzv. E-liquid ao všetko ostatné sa už postará niektorá z vyššie uvedených súčiastok. Tie totiž premieňajú e-liquid na ochutenú paru , ktorú e-fajčiar následne vdychuje.

 

Rôzne druhy e-liquidov pre fajčiarov i nefajčiarov

 

Ak ste sa rozhodli vymeniť klasickú cigaretu za tú elektronickú , potom je dôležité zamerať sa nielen na jej správny výber, ale najmä potom na výber e-liquidu . E-liquid sú totiž predávané s rôznym obsahom nikotínu pre slabšie, stredné, ale aj silné fajčiarov.

Spravidla sa môžete stretnúť s e-liquid, ktoré obsahujú 3 , 6, 9, 11, 18 alebo 20 mg nikotínu . Existujú však tiež náplne do e-cigariet s nulovým obsahom nikotínu . Tieto náplne sú určené práve fajčiarom, ktorí si nevypestovali nikotínovú závislosť as e-cigaretami experimentujú alebo chcú jednoducho zapadnúť do “ party fajčiarov“Vo svojom okolí.

E-liquid s nulovým obsahom nikotínu, rovnako ako ostatné druhy e-liquidov, zakúpite v e-shope Gallagher . Liquid bez nikotínu si môžete tiež namiešať sami, postačí vám bázy bez nikotínu a vaša obľúbená príchuť

 


Ako vybrať elektronickú cigaretu


https://www.covybrat.sk/ako-vybrat-e-cigaretu/
https://e-cigarety.heureka.sk/poradna/ako-vybrat-e-cigaretu-/
https://www.e-smokes.eu/Ako-si-vybrat-e-cigaretu-a6_45.htm

 

História

 

Prvý patent na „bezdymovú cigaretu bez tabaku“ požiadal Herbert A. Gilbert v roku 1963, ale súčasné zariadenie sa objavilo až v roku 2003. E-cigareta, ako ju poznáme, bola vynájdená Honom, čínskym farmaceutom, ktorý pracoval pre Golden Dragon Holdings, teraz známy ako Ruyan. Spoločnosť začala vyvážať na veľké trhy v rokoch 2005 až 2006. Na trhu je v súčasnosti viac ako 460 rôznych značiek.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Elektronick%C3%A1_cigareta

 

A čo na to zákon

 

https://www.pravnenoviny.sk/nove-elektronicke-cigarety-mozu-sa-fajcit-tam-kde-sa-cigarety-nesmu

 

Pridaj komentár