Elektrické autíčko

Elektrické autíčko

 

Ak hľadáte elektrické autíčko pre vaše dieťa , tak tento nákupný sprievodca výberom môže byť pre vás. V úvode sme pre vás vybrali tie najlepšie elektrické autíčka podľa recenzií. Ak , ale ešte neviete, podľa akých požiadaviek by ste mali ho vyberať , tak kliknite na ako vybrať elektrické autíčko a dozviete sa všetko potrebné.

Obsah – Rýchla navigácia – Vyberte si

Najlepšie elektronické autíčka – TOP 10
Ako vybrať elektrické autíčko

 

Naše tipy na dôveryhodné zdroje

Heuréka.sk

Ak si chcete pozrieť najväčší výber autíčok , tak určite mali by ste navštíviť najznámejší porovnávač cien Heuréku.sk , pretože v nej nájdete okolo 1360 autíčok. Po otvorení stránky na ľavej strane je možné si vybrať podľa ceny , typu vozidla , podľa veku ( túto možnosť sme výskušali , ale nezobrazili nám všetky produkty ) , podľa hmostnosti , ale aj dalších parametrov.

  ► Elektrické autíčka – Heuréka.sk  

 

Alza.sk

Dalším dobrým zdrojom je známa a populárna Alza.sk v ktorej nájdete približne 81 autíčok. Po otvorení stránky sa vám hneď zobrazia najpredávanejšie elektrické autíčka. Na ľavej strane je možné si vyhĺadať produkt podĺa ceny , značky alebo aj podľa pohlavia resp. či je to určené pre dievčatá alebo pre chlapcov. 

  ► Elektrické autíčka – Alza.sk 

 

TPD.sk

No posledným našim tipom , je známy internetový obchod TPD.sk v ktorom je možné nájsť okolo 92 produktov , tu , ale vás musíme upozorniť , že v tejto kategórii sú aj elektrické štvorkolky a trojkolky.  Je možné tam hľadať podľa ceny , nosnosti a podľa pohlavia. 

  ►Elektrické autíčka – TPD.sk  

 

Najlepšie elektronické autíčka – TOP 10

 

Ak hľadáte najlepšie elektrické autíčka , tak potom ste na správnom mieste. Preskúmali sme tu 20 najlepších elektrických autíčok pre deti na trhu. Tieto hračky poháňané batériou vyzerajú a podobajú sa skutočným automobilom s dverami, svetlometmi, volantom a podobne. Zvyčajne jazdia pomalými rýchlosťami a sú vhodné aj pre nerovný terén. Poďme sa teda ponoriť a zistiť, ktoré sú najlepšie.

 

Ford Ranger Monster Truck

Elektrické autíčko Ford Ranger Monster Truck

Elektrické autíčko Ford Ranger Monster Truck

Elektrické autíčko Ford Ranger Monster Truck s pohonom 4 x 4 určite bude pre vaše dieťa , tým najkrajším darčekom , pretože má nádhernú červenú metalízu , takže neunikne pozornosti ani dalších hrajúcich sa deti. Tento nádherný stroj je poháňaný 12 voltovou batériou a dieťa si môže vybrať z troch rýchlostí vpred a jednu vzad. Toto autíčko má aj klaksón , svetlá , ktoré svietia a dokonca prehráva aj hudbu vďaka USB. Má samozrejme aj otváracie dvere , originálne znaky , logo a je vyrobený z kvalitných materiálov. Veĺkou výhodou je , že rodiť môže jazdu svojho dieťaťa kontrolovať pomocou diaľkového ovládača a pripade potreby je možné ho zabrzdiť. Do tohto autíčka sa zmestia aj dve deti a je vhodné pre deti od 3 do 8 rokov.

Rozmery : 134cm × 104cm × 100cm | Nosnosť : do 30kg | Farba : červená  

Vhodné pre deti od 3 rokov | Približná cena: 384,90 €

Kde kúpite 

  ► Ford Ranger Monster Truck  

 

 

 Pocit radosti

Všetci milujeme naše deti a urobili by sme všetko, aby sa im objavil úsmev na tvári . Každý vie, že mať peknú hračku na hranie je pre väčšinu detí to najkrajšie . Jednou z najobľúbenejších hračiek, najmä medzi mladými chlapcami, sú autíčka . Deti milujú hračky, ktoré im dávajú pocit, že robia veci ako aj dospelí . Tieto autíčka pre deti im poskytujú pocit porovnateľný s riadením skutočného automobilu, ktorý je v tom veku skvelým zdrojom zábavy.

Jazdenie môže byť veľmi zábavným a vzrušujúcim zážitkom nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Dáva pocit slobody a dobrodružstva každému, kto stojí za volantom. Pre deti to môže byť perfektný spôsob, ako im pomôcť naučiť sa a rozvíjať svoje motorické zručnosti.

Hranie s autami môže tiež pomôcť pri emočnom a sociálnom rozvoji dieťaťa. Niet divu, že elektrické autíčko je v súčasnosti takým veľkým hitom na trhu pre rodičov, ktorí chcú nájsť ideálnu hračku pre svoje dieťa .

Chlapci aj dievčatá sa môžu do týchto automobilov zamilovať. Od vozidiel s vlastným pohonom až po vozidlá s diaľkovým ovládaním riadené rodičmi kvôli zvýšenej bezpečnosti existuje veľa možností, ktoré treba zvážiť.

 

Ako vybrať elektrické autíčko

 

Pozrime sa teda , podľa čoho by ste mali vyberať a ktoré elektronické autíčko je pre vaše dieťa by bolo vhodné. Vybrať podľa vekovej skupiny , druhu funkcií alebo či podľa dizajnu ? Viete , presne , čo by naozaj vaše dieťa chcelo ?

Existuje veľa rôznych typov elektrických autíčok a preto pri výbere je viac faktorov, ako sú cena, veľkosť, pohlavie a vek dieťaťa.

Kľúčové sú nielen výkon, ale aj vzhľad. Ak je príliš silné auto , tak môže zažiť úzkosť namiesto radosti , alebo naopak , ak má slabý výkon , môže sa nudiť. A čo funkcie? Potrebujete rodičovský diaľkový ovládač, aby ste mohli prevziať nad tým kontrolu?
Na trhu je veľa značiek autíčok , niektoré majú viac funkcií ako iné a preto je na vás, aby ste si našli čas a rozhodli sa o hračke , ktorá bude najlepšie vyhovovať potrebám vašich detí. Mali by ste napríklad brať do úvahy vek detí. Dôvodom je skutočnosť, že rôzne deti si užijú rôzne hračky do auta v závislosti od ich veku.

 

Ako vybrať elektronické autíčko

Ako vybrať elektronické autíčko

 

Tu je niekoľko tipov, ako vybrať :

 

 

Vek a využitie

 

Existujú rôzne typy áut, ktoré budú vhodné na použitie v interiéri, zatiaľ čo iné budú vhodné na použitie v exteriéri, ak sú vaše deti malé, potom bude pre nich vhodné kupovať tie, ktoré budú jazdiť v interiéri.

V prípade detí starších ako 5 rokov by ste si mali kúpiť modely elektrických autíčok , ktoré budú môcť jazdiť vonku.

 

Vek 1-2

 

Veľmi malé deti si stále rozvíjajú svoje motorické zručnosti, vďaka ktorým sú zraniteľné voči pádom. Z tohto dôvodu je dobré investovať do elektrického autíčka , ktoré je špeciálne navrhnuté pre túto vekovú skupinu. Pre deti od 1 do 2 rokov vyberajte modely s jednoduchým ovládaním, pretože u dieťaťa v tomto veku ešte nie je koordinácia a súčinnosť pohybov dokonale rozvinutá.

Tieto autá pre deti od 1 do 2 rokov sú navrhnuté s celou radou špeciálnych funkcií, vrátane špeciálnych podporných sedadiel, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa prevráteniu. Tieto vozidlá sú zvyčajne vybavené motormi s veľmi nízkym výkonom a aj rýchlosť je pomerne nízka, a to do 2 km / hod.

Na rozdiel od automobilov pre staršie deti, ktoré majú pedále a viacnásobné nastavenie rýchlosti, sú vozidlá pre túto vekovú skupinu obvykle ovládané prostredníctvom systému jednodotykových tlačidiel.

Často prichádzajú s diaľkovým ovládaním, aby rodič mohol kontrolovať pohyb a tak buď prevzal plnú kontrolu, alebo zasiahol v prípade potreby, aby zabránil nárazom a nárazom.

Elektrické autíčko určené pre deti od 1 do 2 rokov sú zvyčajne navrhnuté pre použitie v interiéri, najlepšie na koberci, pretože sa tým minimalizuje riziko zranenia . Uistite sa, že ste skontrolovali špecifikáciu vybraného auta, aby ste sa uistili, že vášmu dieťaťu nedovolíte používať ho na nevhodnom teréne.

 

Vek 3-5

Od 3 rokov si väčšina detí si už vyvinula motorické zručnosti a reflexy potrebné na zvládnutie silnejšieho vozidla a elektrické vozidlá určené pre túto vekovú skupinu majú tendenciu mať výkonnejšie motory a sú schopné rýchlosti až 5 – 6 km / hod. Nosnosť týchto vozidiel určených pre deti do 5 rokov je zvyčajne stanovená do 25 – 30 kg.

Eletrické autíčko pre deti od 3 rokov tiež vyzerá skôr ako auto , často s podrobnou karosériou. K dispozícii sú aj vozidlá s licenciou, ktoré majú podobu skutočných vozidiel. Tieto autá dokážu zvládnuť vonkajší terén, takže vaše dieťa môže jazdiť po tráve, štrku, piesku a dokonca aj v prípade drsnejších vozidiel – v bahne . Nezabudnite skontrolovať špecifikáciu automobilu, aby ste videli, ako dobre zvláda terén vo vašej oblasti.

Elektrické autá pre deti vo veku 3 a viac rokov často prichádzajú s celou radou ďalších funkcií, vrátane rádií FM, realistických zvukov motora a činnosti založenej na pedále, aby sa presnejšie simulovala skúsenosť s riadením skutočného automobilu.

Elektrické autíčka pre deti od 3 do 5 rokov sa už vyrábajú s dvomi alebo štyrmi hnacími kolesami, brzdou a plynovým pedálom.
Autá s priestorom pre cestujúcich sú obľúbené u detí a umožňujú im, aby si do svojho vozidla zobrali aj priateľov alebo súrodencov. Rodičovské diaľkové ovládače sú naďalej k dispozícii a umožňujú vám kontrolovať a podľa potreby prevziať kontrolu.

Pre tento vekový rozsah závisí odporúčaná sila automobilu od schopností dieťaťa. Zatiaľ čo pre väčšinu detí vo veku 3 a 4 rokov postačuje 6 voltov, niektoré staršie alebo dobrodružnejšie deti s pokročilejšou koordináciou by sa dokázali vyrovnať s 12 alebo dokonca 24 V strojom.

Aby sme vám predstavili rozdiel v rýchlosti medzi rôznymi napätiami, 6 voltové auto vo všeobecnosti nie je schopné prekročiť 2 km / hod. zatiaľ čo 12 voltové autá majú tendenciu dosahovať rýchlosť okolo 5 – 6 km / hod. Mnoho 24 V autíčok je schopných ísť rýchlosťou 6 km / h.

Pre túto vekovú skupinu je k dispozícii celý rad elektromobilov, takže sa uistite, že vyberiete silu, ktorá najlepšie vyhovuje schopnostiam a nadšeniu vášho dieťaťa.

 

Vek 5-8

Vo veku 5 rokov sa deti budú môcť vyrovnať s oveľa vyspelejším elektrickým autíčkom . Tieto autá sú určené pre deti od 5 rokov vyzerajú ešte viac ako skutočné automobily. Detské verzie radu populárnych vozidiel vrátane Jeepov, Lamborghini a Mercedesov sú veľmi obľúbené medzi deťmi tejto vekovej skupiny a často prichádzajú so širokou škálou funkcií navrhnutých na simuláciu skutočného zážitku z jazdy.

Pre tento vekový rozsah sa odporúča autíčko približne s výkonom 24 voltov, hoci opatrnejšie deti môžu mať aj auto na 12 voltov. Autá určené pre tento vekový rozsah sa dajú používať vonku na rôznych terénoch.

Mnohé majú dvojité motorové systémy a viacnásobné prevodové stupne, vrátane spätného chodu. Hoci rodičovské diaľkové ovládače sú k dispozícii v mnohých autách navrhnutých pre tento vekový rozsah, niektoré vyspelejšie vozidlá túto funkciu už nemajú.

Pre túto vekovú skupinu je s pokrokovými reflexmi a koordináciou rozumné ísť za autom s duálnym motorovým systémom, pretože to umožňuje viac prevodových stupňov a dodatočnú silu, ktoré poskytujú realistickejší zážitok z jazdy.

 

Vek 8 do 12

Pri túto kategóriu detí , je možné vybrať nielen autičko , ale aj elektrickú štvorkolku, motorku či jeep. Takéto vozidlo dokáže vyvinúť rýchlosť až 10 – 11 km / hod. Tieto modely elektrických vozidiel majú efektívny bezpečnostný systém, aby bola jazda pre dieťa maximálne bezpečná. Samozrejme , ak je toto vozidlo silnejšie , tak sa zvyčuje automaticky aj výkon , rýchlosť vozidla a aj hmotnosť , ktoré je aj 50 alebo 60 kg.

Nad 12 rokov

Ak máte dieľa vo veku nad 12 rokov , tak je možné pre neho kúpiť aj elektrickú motorku alebo štvorkolku alebo iné extrémnejšie či športovejšie vozidlo. V týchto vozidlách nájdete aj napr. plynový pedál , svetlá a iné doplnky. Tieto vozidlá môžu dosahovať až 30 km / hod a mať hmotnosť až 120 kg.

 

Rýchlosť a bezpečnosť

Všetky deti majú záujem o najvyššiu rýchlosť vozidla. Najvyššia rýchlosť je tiež ovplyvnená rôznymi výkonnostnými aspektmi .

Čím väčšiu váhu musí mať auto, tým menej bude schopné dosiahnuť svoju najvyššiu rýchlosť.

Rýchlosť elektrického autíčka sa najčastejšie pohybuje v rozmedzí 2 až 5 km / h, s výnimkou niektorých prípadov až do 30 km / h. Rýchlosť závisí od kapacity batérie napájajúcej tieto vozidlá. Batéria s objemom 12 V poskytne vyššiu rýchlosť a väčšiu váhu ako batéria 6 V. Tieto autíčka poháňané batériou pre deti majú tiež aj diaľkové ovládanie , ktoré môžu rodičia použiť na kontrolu rýchlosti autíčka z dôvodu bezpečnosti svojich detí.

 

Dizajn elektrického autíčka

Pravdepodobne najdôležitejšou charakteristikou automobilu je jeho konštrukcia. Ak sa deťom nepáči, ako auto vyzerá, je menej pravdepodobné, že si auto užijú.

Našťastie existuje veľa inšpirovaných možností na výber a to od sedanov po dobrodružné terénne vozidlá.

Ak sú špecifikácie dôležité, vzhľad vozidla je prinajmenšom rovnako dôležitý. Podobne ako v prípade skutočných automobilov si aj deti môžu vybrať medzi vozidlami určnených pre chlapcov a pre dievčatá.

Väčšina autíčok či vozidiel je navrhnutá na populárnych automobiloch v skutočnom svete. V mnohých prípadoch však dizajny nie sú licencované, takže bude potrebné skontrolovať aj výrobcu.

Vaše deti môžu mať radi luxusné automobily ako Aston Martin, Porsche a Audi Budú sa cítiť, akoby vlastnili skutočné luxusné autá. Je to tiež jeden z najlepších spôsobov, ako necháte deti hrať vonku, a teda ich odkláňajú od počítačových hier, ktoré ich prinútili zostať doma vždy bez fyzického cvičenia, čo nie je zdravé.

 

 

 

Ochranné funkcie

Bezpečnosť vášho dieťaťa je prvoradá. Mali by ste skontrolovať kvalitu poskytovaných bezpečnostných pásov a to, či materiál použitý pri výrobe autíčok nie je toxický alebo či je dostatočne odolný, aby odolal akýmkoľvek zrážkam či nehodám . Pre pokojnú jazdu je tiež dobré pozrieť sa na kvalitu pneumatík a zavesenia kolies.

 

Ďalšie funkcie

Mali by ste sa pozrieť na ďalšie zaujímavé funkcie, ako sú baterky, hudba a ďalšie, ktoré sú zamerané na zvýšenie pohodlia vášho dieťaťa.

Hudba

Aj keď sú autá iba hračkou, stále môžu mať moderné možnosti zábavy. To zvyčajne prichádza vo forme hudby . Mnoho áut prichádza s vopred nahranými piesňami, ktoré uvoľňujú vodiča a robia zážitok ešte zábavnejším.

Niektoré z najlepších elektrických automobilov pre deti umožňujú používateľom spájať svoju hudbu prostredníctvom karty SD alebo prostredníctvom pamäťovej jednotky USB. Takto môžu deti skutočne počúvať svoju obľúbenú hudbu.

Existuje mnoho ďalších zábavných možností zábavy, ktoré treba zvážiť. Mnohé z nich zahŕňajú LED svetlá vpredu, vzadu alebo vo kolieskach atď.

Batérie

Vo väčšine prípadov sa elektrické autíčko dodávajú s batériami. V zriedkavých prípadoch môže byť potrebné nejakú batériu ešte dokúpiť , niektoré obsahujú klaksón alebo hudobný prehrávač, ktorý by mohol byť pripojený k ďalším batériám, aby nedošlo k vybitiu hlavnej batérie.

Čas nabíjania sa tiež líši od prípadu k prípadu. Predpokladá sa, že batérie by sa mali nabiť do 18 hodín. Niektoré batérie sa však môžu skutočne nabiť za približne 10 hodín, čo sa v tomto segmente považuje za rýchle nabíjanie. Keďže však autá skutočne môžu bežať až 90 minút, je vhodné naplánovať si tento proces vopred a vyhnúť sa vybitiu batérií vždy, keď chcú deti jazdiť.

 

Batérie a hmotnosť

Batériová kapacita a nosnosť elektrického autíčka sú vzájomné spojené. Čím väčšia je kapacita batérie, tým vyššia je hmotnosť, ktorú môže uniesť a vyššia maximálna rýchlosť, ktorú by bola schopná dosiahnuť.

Určite by ste chceli hľadať autičko , ktoré vaše dieťa pohodlne unesie a kvôli vysokej rýchlosti ho nevystaví riziku. Elektrické autíčka pre deti sa zvyčajne dodávajú s variantmi batérií s napätím 6 V, 12 V a 24 V.

Mali by ste sa pokúsiť dosiahnuť optimálnu zhodu medzi rýchlosťou, hmotnosťou vášho dieťaťa a silou batérie. Uistite sa, že staršie dieťa alebo dospelý nebude jazdiť autíčkom , ktoré nezodpovedá jeho hmostnosti , pretože je veĺká pravdepodobnosť poškodenia, kvôli jeho obmedzenej nosnosti.

 

Životnosť batérie elektrického autíčka 

Životnosť batérie sa na elektrických autách zvýšila. Pred nabitím batérií by rodičia mali očakávať aspoň niekoľko hodín zábavy z jazdy. Kapacita či životnosť batňerie sa samozrejme líšia . V aute s dvoma deťmi vo vnútri alebo s vyšším výkonom dôjdu batérie rýchlejšie.

 

Životné zručnosti a hodnoty

Výkonové elektrické autíčko vytvára skvelú hračku, ale tiež pomáha naučiť vaše dieťa životnými zručnosťami a pripravujú ho na ďalší život. Niektoré z hodnôt, ktoré by tieto elektrické autíčka pomohli prihadzovať.

Elektrické autíčka sú legálnym spôsobom, ako predstaviť svoje vodičské schoponosti a umenie jazdy. Naučiť sa , akým zábavným spôsobom naštartovať, zrýchliť, riadiť, brzdiť a zastavovať a oboznámiť sa s komponentmi, ako sú volant, brzdy, svetlomety atď.
Keď bude vaše dieťa od útleho veku za volantom, pravdepodobne v nich bude vnášať dodržiavanie dopravných predpisov. Môžu sa naučiť, aby neprekročili rýchlosť a držali sa na správnej strane cesty a parkovali na vhodnom mieste

Okrem jazdy sa vaše dieťa tiež naučí udržiavať svoje auto pravidelnou kontrolou stavu jeho komponentov a pravidelne ho čistiť , aby bolo v dobrom technickom stave.

Nakoniec je dôležité vziať do úvahy aj výučbu elektrického autíčka pre deti. Môže učiť deti o príčinách a následkoch a môže im ukázať viac o fyzike a ešte viac o tom, ako autá fungujú. Preto majú rodičia možnosť tráviť kvalitný čas so svojimi deťmi, keď majú čas, ale tiež ich učiť o základoch riadenie takéhoto autíčka. Väčšina detí je vždy ochotná sa učiť, pokiaľ je pre nich proces zábavný.

 

 

Časté otázky o elektronickom autíčku

 

Môžu deti skutočne jazdiť na elektrickom autíčku sami?

Všetky deti sa môžu naučiť, ako riadiť elektrický automobil samostatne. Ak potrebujú pomoc, rodičia im môžu pomôcť pomocou diaľkového ovládania.

 

Existujú nejaké elektrické prvky pre deti?

Elektrické autá sú vo všeobecnosti bezpečné. Tie najlepšie z nich majú dokonca bezpečnostné pásmi. Niektoré elektrické vozidlá majú dokonca funkčné dvere, ktoré držia deti vo vnútri pri prudkých zákrutách.

 

Môžu sa autá používať v daždi?

Všetky autá sú kabriolet, takže to znamená, že nemôžu byť použité, počas dažďa .

 

Ako dlho vydržia batérie?

Niektoré z najlepších 12 V batérií na elektrický pohon vydrží až 90 minút. Používanie svetiel do auta alebo počúvanie hudby však môže túto dobu skrátiť na približne 60 minút.

 

Môže byť elektrické autíčko jazdiť aj na tráve?

Niektoré z najlepších elektrických automobilov prichádzajú s veľkými kolesami a tieto kolesá poskytujú dostatočnú trakciu na to, aby sa autá dostali z príjazdovej cesty a jazdili aj po tráve či dokonca v miernom bahnitom teréne.

 

Môžu deti jazdiť vo vnútri domu?

Ak je v dome dostatok miesta, je možné bezpečne jazdiť s automobilmi pri nižších rýchlostiach.

Ak vám tento darček pre vaše dieťa nevyhovuje , pouvažujte aj o inej možnosti napr. drevený domček pre deti detská motorka , detská štvorkolka