Elektrická štvorkolka

Elektrická štvorkolka

Elektrická štvokolka pre deti , pripadne aj pre dospelých – začiatočníkov je v súčasnosti čoraz viac populárnejšia a je ľahké pochopiť prečo. Štvorkolky sú skvelým spôsobom, ako sa dostať vaše dieťa von von na čerstvý vzduch.

Ak uvažujete o jej kúpe tak na tejto stránke sme pre vás pripravili zopár rád pre správny výber , ale aj odkazy na kategórie podľa výkonu – watoch. Tam nájdete aj TOP rebríčky- najlepšie elektrické štvorkolky. 

Detská elektrická štvorkolka má výkon  motora od 20 W , 25 W , 30 W , 35 W , 50 W , 45 W , 70 W , 90 W , 165W , 230 W , 330 W , 340 W , 460 W, 500 W , 680 W , 750 W , 800W , 1000 W , 1060 W , 1200 W , 1300 W a viac. 

Ak chcete si pozrieť konktrétne ponuky elektrických štvorkoliek , tak kliknite na kategóriu

Najlepšie detské elektrické štvorkolky – TOP

Vyberte si kategóriu

Elektrická štvorkolka 6 V

Vhodná pre deti od 2 do 6 rokov rokov – výška postavy od 90 do 130 cm

Elektrická štvorkolka 12 V

Vhodná pre deti od 2 do 7 rokov – výška postavy od 90 do 140 cm

Elektrická štvorkolka 24 V

Vhodná pre deti od 2 do 7 rokov rokov – výška postavy od 90 do 140 cm

Elektrická štvorkolka 36 V

Vhodná pre deti od 2 do 7 rokov rokov – výška postavy od 90 do 140 cm

Elektrická štvorkolka 48 V

Vhodná pre deti od 4 do 18 rokov rokov

Elektrická štvorkolka 60 V

 

Všetky elektrické vozidlá , aj štvorkolky nájdete na Heuréke. 

  ►  Elektrické vozidlá štvorkolky – Heuréka.sk   

 

Ako vybrať elektrickú štvorkolku

 

Kúpa elektrickej štvorkolky je investíciou do zábavy vášho dieťaťa. V skutočnosti sú štvorkolky sen mohých a to nielen detí ale aj dospelých.

Nie všetky štvorkolky sú rovnaké, takže bolo by dobré ,aby ste si urobili prieskum skôr, ako utratíte stovky alebo ticíce eur pre vaše dieťa.

Mnoho výrobcov ponúka elektrické štvorkolky, ale iba niektoré z nich vyrábajú terénne vozidlá, ktoré za to stoja. Niektoré majú slabé batérie, ktoré sotva dokážu uniesť batoľa. Musíte sa ubezpečiť, že štvorkolka zodpovedá veku a hmotnosti vášho dieťaťa.
Pokiaľ ide o nákup najlepšej štvorkloky pre vaše dieťa, mali by ste venovať pozornosť vášmu rozpočtu, veku , polohe, kde budú vaše deti jazdiť, a hľadaným bezpečnostným prvkom.

 

Elektrické vs. benzínové štvorkolky pre deti: Aký je rozdiel?

 

Tento článok sa zameriava iba na detské štvorkolky poháňané elektrickou batériou, mali by ste však poznať rozdiel, pretože namiesto toho by ste radšej uprednostnili detské štvorkolky na benzín .

Z bezpečnostných dôvodov sa odporúča, aby sa deti držali s elektrickým ATV pre mladých, pretože sú bezpečnejšie a ľahšie sa používajú. Rodičia oceňujú, že majú nízku údržbu a zvyčajne majú okolo 45 minút nepretržitého používania , čo by malo byť postačujúce.

Keď vaše dieťa dokončí jazdu so svojím 4-kolesovým vozidlom, stačí dať štvorkolku do garáže a zapojiť ho do nabíjania. To znamená, že náklady sú nižšie, pretože nemusíte kupovať drahé palivo každý týždeň.

Musíte si kúpiť benzín , a to môže byť drahé. Tiež músíte počítať aj nejakou údržbou a pod. . Navyše, tieto štvorkolky sú zvyčajne rýchlejšie, takže sú zamerané na staršie deti a mládež.

Vždy zvážte emocionálny a fyzický vývoj vášho dieťaťa. To sú kritické faktory, ktoré vám pomôžu určiť, či je vhodný čas na to, aby vaše dieťa získalo elektrickú štvorkolku.

 

Vek

 

Najdôležitejšie je, aby ste pre svoje dieťa vybrali vhodný vekový rozsah, a preto si musíte pozrieť odporúčanie výrobcu každej štvorkolky na vašom zozname.

Väčšina výrobcov zvyšuje vekové rozpätie kvôli obavám zo zodpovednosti, stále však musíte používať zdravý rozum a pri výbere správneho výberu zvážiť faktory, ako je výška a hmotnosť vášho dieťaťa.

Zamyslite sa nad tým, čo má pre vaše dieťa zmysel. Ak má 5 rokov, pravdepodobne to nie je dobrý nápad umiestniť ho na terénne vozidlo, ktoré môže ísť po ceste 60 km za hodinu. Na druhej strane, váš 10-ročný nebude chcieť riadiť elektrickú štvorkolku , ktorý má maximálnu rýchlosť 5 km za hodinu !

 

Aký vek by malo moje dieťa začať so štvorkolkou?

 

Verte tomu alebo nie, niektorí štvorkolky sú vyrobené pre deti od 12 mesiacov! Závisí to od toho, kedy sa budete cítiť pohodlne s dieťaťom. Deti musia byť schopné správne sa držať na riadidlách, pracovať s plynom a brzdiť. Väčšina 1-ročných by to nedokázala urobiť, ale 2 a 3-ročné deti sú schopné viesť základné elektrické štvorkolky.Nakoniec nezabudnite postupovať podľa vekových odporúčaní pre značku, ktorú si vyberiete. Malo by byť vhodné pre vaše dieťa.

 

Napájanie z batérie

 

Na batérii záleží, pretože pomáha určiť, aká bude štvorkolka rýchla a ako dlho bude jazdiť. Tiež by ste mali zvážiť, ako dlho bude trvať nabitie batérie medzi jazdením ,aby deti nemuseli príliš dlho čakať.

Maximálna rýchlosť

 

Elektrické štvorkolky poháňané batériou obvykle nejdú tak rýchlo ako modely poháňané benzínom. Vyhľadajte model, ktorý zodpovedá zručnostiam a veku vášho dieťaťa. Ak sa vaše dieťa práve učí, ako používať štvorkolku, maximálna rýchlosť je 10 alebo 15 km za hodinu.

Hmotnosť

 

Spolu s vekovým rozsahom by ste sa mali pozrieť aj na maximálnu hmotnostnú kapacitu štvorkolky. Malo by to byť vhodné rozpätie, ktoré poskytne vášmu dieťaťu dostatok priestoru na rast. Nákup elektrickej štvorkolky s hmotnosťou 35 kg, keď je už vaše dieťa 30 lkg, znamená, že si ju vaše dieťa nebude užívať veľmi dlho.

 

Bezpečnostné prvky

 

Bezpečnosť je nanajvýš dôležitá, keď vaše dieťa jazdí na štvorkolkách. Pred výberom si pozrite bezpečnostné hodnotenie každej značky na trhu.

Aké bezpečnostné funkcie by ste mali mať na štvorkolke ?

 

  • Brzdy s posilňovačom
  • Vysokorýchlostné blokovanie
  • Svetlá pre slabé podmienky
  • Pneumatiky dobrej kvality
  • Diaľkové ovládanie

 

Vždy noste prilbu

 

Nehody sa vyskytnú, aj keď sme opatrní, takže pri nosení prilby sa dramaticky znižuje riziko vážneho zranenia pri jazde na štvorkolke. Zasiahnutie hlavy nemusí spôsobiť vážne poškodenie; prilba zachraňuje životy každý deň.

Niektorí odborníci sa domnievajú, že nosenie prilby znižuje riziko poranenia hlavy o viac ako 80%.

Je nevyhnutné, aby ste tieto skoré návyky začali okamžite so svojím dieťaťom. Vždy požadujte, aby vaše dieťa malo prilbu a bezpečnostný výstroj, aj keď si myslíte, že vozidlo je malé a bezpečné. To vnáša celoživotný zvyk nosiť prilbu.

 

Dizajn

 

Mnoho detí dáva prednosť štvorkolkám , ktoré vyzerajú ako menšie verzie dospelých ATV s jasnejšími farbami. Malé deti môžu chcieť mať jednu so znakmi alebo ich obľúbenú karikatúru, ale staršie deti uprednostňujú zábavné farby.

 

Extra funkcie

 

Terénne vozidlá majú počas jazdy často úložný priestor na nápoje a občerstvenie. To nie je nevyhnutnosť, ale pre vaše dieťa je dobré mať vonku fľašu vody.

Ďalšou príjemnou vlastnosťou sú dobre obrobené terénne pneumatiky. Tie pomôžu vášmu dieťaťu stráviť viac času vonku na štvorkolkách .

 

Cena

 

Rozpočet je jedným z kľúčových faktorov, ktoré treba zvážiť v prípade štvorkoliek s mládežou. Elektické štvorkolky pre deti môžu stáť od niekoľkých stoviek eur až do 10 000 eur .

 

Miesto

 

Kde budú vaše deti jazdiť hlavne na svojich nových štvokolkách ? Odpoveď na túto otázku vám pomôže určiť, aký typ elektrických detských štvorkoliek hľadať.

Mnoho detských štvorkoliek je všestranných, kde sa dajú prevádzkovať, či už na tráve, betóne, na cestách v skalnatom teréne , na asfalte alebo na akomkoľvek ďalšom povrchu, ktorý by ste mohli mať na mysli.

Na druhej strane existujú niektoré terénne vozidlá, ktoré sú ľahšie navrhnuté pre konkrétne povrchy

 

Päť dôvodov, prečo kúpiť elektrickú štvorkolku

 

Sú bezpečné

Elektrická štvorkolka je skvelý spôsob , ako sa dostať von na čerstvý vzduch, ale ako rodičia potrebujete pokojný , aby ste vedeli, že vaše dieťa je rovnako bezpečné.

A hoci je správne povedať, že štvorkolky sú veľmi príjemné na jazdenie , je to tiež tak, že môžu byť veľmi nebezpečné, ak sa nezohľadnia potrebné bezpečnostné opatrenia.

Modely detských štvorkoliek je dodávaný s tromi nastaviteľnými nastaveniami výkonu a rýchlosti , aby ste sa ubezpečili, že môžete obmedziť riziko nehody nadmernou rýchlosťou – toto nie je možné u benzínového motora.

 

Sú tiché

 

Bežné štvorkolky využívajú veľký benzínový motor, ktorý môže rušiť susedov, hospodárske zvieratá a kone.
Zakúpením elektrickej štvorkolky obmedzujete znečistenie hlukom a zároveň si užívate podobný výkon ako benzínový model.

 

Sú úsporné

 

Benzínové motory, či už v automobiloch alebo štvorkolkách, sa spoliehajú na množstvo zložitých mechanizmov a pohyblivých častí, a ak by aj najmenšie komponenty rozpadli, mohlo by to byť pre celý motor katastrofické.

Ako štvorkolkal starne, tak aj motor a v priebehu času sa tieto poruchy nevyhnutne zvýšia, čo by mohlo byť veľmi nákladné na opravu – nehovoriac o nákladoch.

Nákup elektrickej štvorkolky znamená, že systém sa spolieha na nabíjateľnú, ľahko vymeniteľnú batériu a tak má oveľa väčšiu šancu vydržať vás dlhšie.

 

Sú praktické

 

Elektrická štvorkolka nevyžaduje pravidelný servis a údržbu. Samozrejme, že je nevyhnutné udržiavať všetko čisté a v dobrom stave, aby sa zaistilo efektívne fungovanie, ale všetko, čo musíte po jazde urobiť, očistiť vozidlo a nabiť ho.
Benzínové štvorkolky vyžadujú oveľa väčšiu údržbu a ako sme už uviedli, ak by aj jedna malá časť zlyhala, mohlo by to spôsobiť problémy s inými oblasťami vozidla.

 

Sú ekologické

 

V boji za zachovanie našej planéty a zníženie emisií uhlíka sme pravdepodobne dosiahli neuveriteľne zásadný zlom . Preto sa mnohí teraz rozhodujú obrátiť na elektrickú energiu ako prostriedok na zníženie emisií a pomoc životnému prostrediu.
Na rozdiel od benzínových štvorkoliek sú elektrické modely úplne bez emisií, čo je užitočné pre životné prostredie.

 

Záver

 

Vyhľadávanie tých najlepších elektrických štvorkoliek pre vaše dieťa znamená, že si musíte zvoliť múdro. Pozrite sa na vekové odporúčania a hmotnostnú kapacitu každej značky.

Nezáleží na tom, ktorú z nich vyberiete, nezabudnite pri používaní elektrickej štvorkolky vždy dávajte pozor na svoje dieťa. Stávajú sa nehody a musí byť prítomný dospelý, aby ste si boli istí, že vaše dieťa je stále v bezpečí. Nákupom štvorkolky pre deti sa snažíte urobiť vaše dieťa šťastne a to ide !