Detská štvorkolka 125

Detská štvorkolka 125 ccm

Detská štvorkolka 125 ccm je vhodná nielen pre deti , ale aj pre dospelé osoby. Štvorkolka ATV 125cc je určená pre deti vo veku od cca 6 – 15 rokov (120 – 160cm). Na štvorkolke je možnosť jazdiť prakticky celý deň, stačí len doliať benzín. Ak hľadáte benzínové v tejto kubatúre , tak si pozrite aj štvorkolka 125  alebo aj detské štvorkolky na benzín 125 ccm

Kategórie – Detské štvorkolky

 

Ak si chcete pozrieť všetky detské štvorkolky 125 na Heuréke ,sk , tak kliknete na odkaz a potom zrolujte nižšie na stránku. Nájdete tam okolo 50 štvorkoliek , avšak sú tam zobrazené napr. náhradné diely , tak ich len prejdite.

 

  ►►►  Detské štvorkolky 125    

 

Informácie o štvorkolkách

 

Cena

Čo sa týka ceny týchto detských štvorkoliek 125ccm , tak tie najlacnejšie kúpite nad 600 eur.

 

Varianty

Detské štvorkolky 125ccm sa vyrábajú v niekoľkých variantoch a to v prevedení „Klasik“, „S“, „RS“Klasik Deluxe“, či „RS Deluxe“, prípadne môže byť niekoľko špeciálnych (akčných) modelov. Podľa týchto variantov sa detské štvorkolky líšia výbavou.

 

Vlastnosti

Štvorkolka môže byť osadená 7 „, alebo 8“ kolesami a motorom o výkone 6,7kW, alebo 8kW, hydraulickými, alebo lankovými brzdami, na štvorkolkemôžu byť tiež rôzne tlmiče a podľa priania zákazníka automatická, alebo poloautomatická prevodovka.

 

Motor

Detské štvorkolky 125 ccm sú vybavené štvortaktným motorom 125cc a výkone 6,7 alebo 8 kW. Obaja sú dostatočne silné, aby uviezla i dospelú osobu. Štvortaktný motor je relatívne tichý, asi ako klasická cestovná motorka. Palivo je Natural 95. Motory týchto štvorkoliek sú dvojtaktné a je potreba primiešavať k benzínu aj olej.

 

Ovládanie

Plyn na detskej štvorkolke 125 sa pridáva páčkou na palec na pravej strane riadidiel ako u veľkých štvorkoliek. Štvorkolka je automatická – radenie iba vpred / vzad (vpred / neutral / spiatočka), alebo poloautomatická 3 rýchlosti vpred + spiatočka (1-2-3 vpred / neutral / spiatočka) – radí sa bez spojky, iba sa nechajú opadnúť oráčky a rýchlosť sa zaradí.

Ak sa zastavuje, nekrčí sa spojka, ale normálne sa zastaví, po tej je možné opäť pridať a štvorkolka sa rozbehne, len ak chcete ísť rýchlejšie, zaradíte ďalší rýchlostný stupeň.

Štvorkolka sa štartuje elektrickým štartérom na riadidlách, alebo pomocou diaľkového ovládača.

 

Výbava a príslušenstvo

Detské štvorkolky 125 tiež môžu byť rozšírené o mimoriadnu výbavu, ako napr. Diaľkový ovládač, ktorým je možné štvorkolku naštartovat a vypnúť až na vzdialenosť cca 100 až 120 m. To je veľmi výhodné , ak tento stroj ovláda ešte dieťa. Niektoré typy majú aj svetlo.

 

Výhody:

Ak by sme mali ešte spomenúť niektoré výhody detskej štvorkolky 125 ccm , tak by to mal byť určite – konštantný výkon, veľké kolesá, ktorá zvládnu aj ťažký terén, štvortaktný motor, ktorý nerobí taký hluk ako dvojtaktnom motore , nosnosť až 100 kg, uvezie i dospelého. Ďalej to , že má spiatočku, elektrický štart, diaľkové ovládanie, ktorým sa dá na diaľku vypnúť aj naštartovať.

 

Výhody:

Nemá ich veľa , ale určite by to bola väčšia hmotnosť štvorkolky , niekedy až 85 kg a takisto aj väčšie rozmery tohto stroja.