Bodová zváračka , alebo ak chcete bodovačka či bodovacia zváračka , je zariadenie, ktorým sa vykonáva odporové zváranie nízkoulíkatých ocelí. Bodovací prístroj používa elektródy zo zliatiny CuCrZr. Ak plánujete si kúpiť tento stroje tak , sme pre vás pripravili tento článok.
Kliknite a vyberte si (Obsah článku )
Najlepšie bodové zváračky TOP 10
Bodové zváračky na Heuréke.sk
Všetko o bodovej zváračke
Ako vybrať bodovaciu zváračku
Bodové zváranie
Najlepšie bodové zváračky TOP 10
GYSPOT 2700

Bodová zváračka GYSPOT 2700
Bodová zváračka GYSPOT 2700 je kvalitný stroj od francúzskeho výrobcu a je vhodná pre autokarosárské dieľne. Tento prístroj Umožňuje rýchle a efektívne vyrovnávanie rôznych promáčklin na karosériách bez demontáže poškodených dielov, vyrovnávať možno aj ťažko prístupné miesta, ktoré sú zvnútra dosiahnuteľná len s ťažkosťami alebo vôbec (napr. Priehlbiny od krúp alebo kamienkov, výrazné pozdĺžne preliačiny na bokoch karosérie, menšie preliačiny pod.
Bodová zváračka GYSPOT 2700 má 4 prevádzkové režimy voliteľné potenciometrom (navarené vyťahovacích hviezdic a krúžkov / očiek, navarené vyťahovacích vlnoviek, bodové ohrevy pre vyrovnávanie / vyhladzovanie plechu medenú elektródou, použitie uhlíky pre odstraňovanie pnutia v materiáli karosérie).
Veĺkou výhodou je aj to , že má jednoduché ovládanie , spínač pre prepnutie do režimu práce s uhlíkovou elektródou. Zvárací proces možno vypnúť manuálne prostredníctvom spínača na pištoľ.
Má naozaj nízku spotrebu prúdu a nemá problém sa napojiť na bežnú sieť 230 V. Samozrejmosťou je ochrana proti prehriatiu
Bodová zváračka GYSPOT 2700 je veľmi obľúbená u zákazníkov a patrí k najpredávanejším bodovacím zváračkám na slovenskom trhu .
Orientačná cena – 414,81 €
Bodové zváračky na Heuréke.sk
V pripade , že si chcete pozrieť všetky bodové resp. bodovacie zváračky na Heuréke , tak kliknite na odkaz , ktorý je pod týmto textom.
Odkaz 1
►►► Bodovacie zváračky – Heuréka
Odkaz 2
Všetko o bodovej zváračke
Ak uvažujete o kúpe bodovaciej zváračky , mali by ste vedieť, ako sa používa . Ak ste už odborník , tak v takom prípade môžete preskočiť túto časť. Naopak , ak ste na bodovom zváraní nováčikom a chcete sa o ňom čo najskôr dozvedieť , tak si prečítajte o tom viac.
Ćo je to bodová zváračka alebo bodovacia zváračka ?
Je špeciálny zdroj zváracieho prúdu pre zváranie elektrickým odporom. je určená najmä pre opravy karosérií automobilov a iné klampiarske práce.
Ako vybrať bodovaciu zváračku
Pozrime sa stručne , čo je je potrebné urobiť, a na informácie, ktoré potrebujete potrebovať , pokiaľ ide o výber bodovej zváračky a jeho využitie podľa vašich najlepších schopností.
Ak budete mať tieto informácie na pamäti pri výbere, môžete nakoniec urobiť lepšiu voľbu, ktorá uspokojí vaše konkrétne potreby ešte efektívnejšie.

Bodové zváračky
Cena
Cena je, samozrejme, jedným z najväčších dôvodov, prečo si chcete kúpiť bodovú zváračku Ceny sa líšia v závislosti od značky a jej vlastností . Uistite sa, že máte rozpočet podľa svojich potrieb – tieto zváračky môže byť niekedy drahé, ale vo väčšine prípadov sa oplatí zaplatiť za to , ak ju naozaj využijete .
Záruka
Aby ste sa uistili, že ste urobili skutočne dobrý nákup tak , väčšina značiek ponúka určitú formu záruky. Nezabudnite skontrolovať, akú záruku dostanete od predajcu či zváračky , ktorú si vyberiete, aby ste sa nakoniec necítili ako hlupák, ak by sa niečo pokazilo.
Čo hľadať
Bodové zváračky môžu byť veľmi spoľahlivé a môžu poskytovať vysoko kvalitné . Vaša bodovacia zváračka musí byť prispôsobená typu práce, ktorú chcete vykonať. S akým typom a hrúbkou plechu pracujete? Je potrebné zvážiť tri body:
Sieťové napätie (tj 230 V) vám umožní prevádzkovať prenosný stroj; pre stabilné zváranie budete potrebovať 400 V a pravdepodobne zdroj stlačeného vzduchu.
Výkon má priamy vplyv na schopnosť stroja zvárať hrubší plech;
Prevádzkový faktor je vyjadrený v percentách pre danú intenzitu prúdu (napr. 70% pri 100 A): pri 10 minútach používania to zodpovedá 7 min zvárania a 3 min chladenia. Tento faktor je nepriamo úmerný prevádzkovému prúdu (takže prúdové zariadenie ponúka lepšiu prevádzkovú účinnosť).
A pre trochu objasnenie niektorých ďalších prevádzkových charakteristík bodového zvárača:
Spotový prúd je rádovo 3–6 000 A pre prenosné stroje a až 15 000 A pre stacionárne stroje, pričom jeho hodnota určuje kvalitu zvaru;
Druhotné vákuové napätie je napätie merané na svorkách zváracieho stroja pred privedením zváracieho prúdu – kľúčový ukazovateľ kvality plnenia;
V rovnakej kategórii nájdete aj zváračky , ktoré pracujú vždy na jednosmerný prúd, určené na karosériu automobilov vrátane opravy opláštených panelov . Stroj sa skladá z držiaka, ktorý vám umožní umiestniť vaše zváracie zariadenie presne pred deformovanú zónu a pomocou mechanickej alebo hydraulickej sily ho obnoví do pôvodného tvaru.
Bodové zváranie
Bodové zváranie je najznámejší druh odporového zvárania. Spoj, vytváraný bodovacou zváračkou, je tvorený niekoľkými bodovými zvarmi dvoch cez seba presahujúcich plechov. Pre zváranie sa používajú špeciálne elektródy, ktoré vydržia vysoké namáhanie.
Materiály sú zvarené po zopnutí zdroja, kedy nimi začne prechádzať vysoký elektrický prúd, ktorý v mieste ich styku materiál nataví. V mieste styku oboch materiálov a zváracích elektród, vznikne bodový zvar.
Počas zvárania váš zvárač vytvorí tzv. Termoelektrické teplo , ktoré sa aplikuje na kov v oblastiach nazývaných kruhové body. Obvykle sa používajú elektródy z medenej zliatiny, pretože veľmi dobre prechádzajú elektrickými prúdmi. V závislosti od zvárača a tlaku, ktorý vyvíjate, budú mať zvary priemer medzi približne 3 a 12 mm.
Lepivé zváranie sa používa hlavne na fólie alebo tenké materiály, ktoré majú hrúbku 0,5 mm alebo menej. Najjednoduchší spôsob, ako spomenúť na rozdiel medzi stehovanie a bodových zvarov je připínáčkové zvary sú predbežným krokom pre polohovanie a upevnenie kusov pre zváranie , zatiaľ čo bodové zváranie je konečné a trvalé spojenie.
Odporové bodové zváranie sa používa na výrobu preplátovaných dielcov z tenkého plechu, ktorý dosahuje hrúbky až do 2,5 – 3 mm. Táto spojovacia technológia je dodnes najrozšírenejšie v automobilovej výrobe. Bodové zváranie sa okrem výroby dopravniach prostriedkov (automobily, vagóny, lietadlá, …) používa aj na výrobu domácich spotrebičov, vzduchotechniky, plechových krytov strojov a pod. Okrem plechov možno tiež bodovať guľatiny (drôty a tyče) a vyrábať tak tzv. drôtené výrobky (súčasti nábytku, police, …atď ).
Výhody bodových zváračiek
Ako pri každom zváraní, aj v tomto spôsobe existujú klady a zápory bodovej zváračky či zváranie . Najväčším pozitívom (podľa štandardov väčšiny ľudí) je to, že bodovým zváraním získate skvele trvanlivé zvary. Ak potrebujete zvary, ktoré sú vyrobené tak, aby vydržali a boli spoľahlivé, budete mať tendenciu využívať bodové zváranie.
Na bodové zváranie nemusíte získavať ďalšie kovové zváracie materiály, pretože táto metóda využíva elektrické prúdy, ktoré prechádzajú pripojenými elektródami. Vyžaduje sa iba bodovú zváračku z elektrickou energou.
Nevyžaduje ani extrémne teplo, takže sa nemusíte stresovať spálením zvyšku kovu, s ktorým pracujete.
Bodové zváranie je vynikajúci spôsob, ako sa začiatočníci naučia o zváraní, pretože tieto nástroje sa zvyčajne používajú veľmi ľahko. Stále si musíte byť istí, že používate bodovaciu zváračku správne, alebo môžete rovnako to ľahko pokaziť.
Rýchlosť je ďalším faktorom, ktorý robí bodové zváranie populárnym. S bodovými zváračmi dosiahnete rýchlejšiu prácu a tieto výrobky sú mobilné, takže ich môžete vziať kamkoľvek potrebujete za predpokladu, že na to bude k dispozícii elektrina.
Nevýhody bodových zváračiek
Je potrebné poznamenať, že bodové zváranie nie je účinné na všetky materiály. Nízko uhlíková oceľ – titán, zliatiny niklu a nehrdzavejúca oceľ – sú najbežnejšie možnosti, s ktorými je skvelé pracovať.
Všeobecne platí, že veľa ľudí zistí, že bodové zváračky môžu byť pri manipulácii zložité . Poloha elektród často ovplyvní to, ako ste obmedzení. Uhly a nepárne tvary nie sú presne veľkými priateľmi bodových zváračiek .
Nástroje a príslušenstvo
Základné vybavenie potrebné pre bodové zváranie pozostáva z pracovnej stanice, ktorá obsahuje napájací zdroj zvárania a zváraciu hlavu, ku ktorej sú pripevnené zváracie elektródy . Zváracie elektródy sú vyrobené z medi pre svoju dobrú vodivosť.
Ak budete chcieť navzájom zvárať plechy, je potrebné samozrejme mať aj bodovú zváračku . Okrem nej nudete potrebovať nejaké nástroje, ktoré vám pomôžu so všetkými meniálnymi aspektmi, najmä ak máte veľa malých kúskov, ktoré sa dajú navzájom zvariť.
Bodové zváračky sú profesionálnym nástrojom, ktorý používajú odborníci na zváranie, ale nie je také ťažké sa to naučiť . Najlepším spôsobom, ako sa naučiť bodové zváranie alebo iba zváranie všeobecne, je učiť sa pod riadeným dohľadom profesionálneho zvárača.
Existuje množstvo rôznych druhov bodových zváračiek a je dobré, aby ste boli podrobnejšie informovaní o špecifikáciách a vlastnostiach každej z nich. Výber správneho nástroja pre danú prácu môže byť niekedy náročný, najmä ak musíte obmedziť predajné schopnosti a nadšenie obchodníka.
Bezpečnostné opatrenia
Vždy si musíte prečítať bezpečnostné pokyny a návod na použitie vášej bodovej zváračky . To platí pre všetky rôzne druhy zváračiek na trhu. Ak budete postupovať podľa tipov a pokynov poskytnutých výrobcami, máte dobrý to bezpečné.
Elektródy prejdú teplom a pri použití bodovej zváračky riskujete popálenie a prípadne požiar. Pred umiestnením elektród na povrch, ktorý by mohol byť horľavý, sa vždy uistite, že sú elektródy chladné.
Nezabudnite, že ždy by ste mali nosiť rukavice – to je jedno z prvých a najzákladnejších pravidiel.
Ako každá zváračka aj bodová zváračka vytvára iskry, preto vždy zabezpečte, aby ste mali vhodnú ochranu očí a tváre. Nikdy sa nepozerajte priamo do svetla, ktoré vzniká pri použití bodovacej zváračky .
Je možné, že sa elektródy môžu počas zvárania zaseknúť . Elektródy to môžu urobiť, keď nie sú správne zarovnané alebo keď je sila príliš nízka. Nezabudnite to pravidelne kontrolovať. Znečistené pracovné prostredie môže tiež viesť k zlepeniu elektród, pretože kovový povrch môže byť ľahko kontaminovaný. Pred zváraním by ste sa vždy mali uistiť, že váš priestor a vybavenie sú čisté.
Príliš veľa tepla môže byť tiež príčinou uviaznutia elektród, takže pri práci buďte opatrní.
Pred zváraním kovu by ste mali prijať preventívne opatrenia, aby ste do nich pridali ochranu pred koróziou. Môžete použiť spojivá a tmely alebo dokonca základný náter alebo povrchovú úpravu farieb. Vďaka tomu bude vaša práca oveľa lepšie zvládnuteľná.
Záver
Teraz, keď viete, čo sa týka výberu bodovej zváračky a všetkých vecí, ktoré treba dávať pozor, mali by ste byť schopní nájsť dokonalú zváračku pre vaše potreby. Pokiaľ budete mať na pamäti všetko uvedené.
Nakoniec, či už si vyberiete zváračku podľa značky alebo nie , tak všetko záleží na tom, čo s ňou budete robiť a koľko si môžete dovoliť minúť peňazí . Takéto stroje sú vždy dobrými investíciami.
Vždy majte na pamäti bezpečnosť, aby ste predišli poškodeniu bodovej zváračky, ako aj zvárača, ktorý ho ovláda. Tak na čo ešte čakáte ? Neváhajte a nájditesi bodovú zváračku, ktorá vám uľahčí, urobí spoľahlivejšiu prácu pomocou všetkého, čo ste sa tu naučili.